effectief middel Travalje Colijnsplaat is fietsenstalling Rechtszaken rond Aldi Wissenkerke %kpn Nu Ailes-in-1 Thuis met 1 jaar gratis Interactieve TV BEVELANDEN en THOLEN 21 ISJ fTTvuii geregistreerd, omdat de camera's niet voortdurend de hele omge ving (360 graden) in beeld heb ben. Agenten gaven in de jongste eva luatie aan het cameratoezicht als 'nuttig en onmisbaar instrument' te beschouwen. Wel zouden ze graag zien dat er ook camera's ko men op Oostwal, Bleekveld en Kolveniershof, maar uit cijfers blijkt dat de noodzaak daarvoor ontbreekt. Wel kan er eventueel tijdelijk en/of flexibel cameratoe zicht worden ingesteld in die ge bieden. Ook een aantal horeca-on- dernemers is naar hun ervaringen gevraagd. Zij blijken onvoldoende op de hoogte zijn van waar de ca mera's hangen en wanneer ze aan staan en opnemen. Het uitgaans- geweld is ondanks het cameratoe zicht de afgelopen jaren toegeno men. Dat is te verklaren doordat de preventieve werking beperkt is. Risicojongeren handelen vaak impulsief en onder invloed van al cohol en drugs. Een travalje is een open construc tie waarin vroeger paarden hun hoeven bekapt en beslagen kre gen. Er zijn nog maar weinig van zulke hoefstallen, maar in de Voorstraat stonden ooit twee hou ten exemplaren. Om de straat te verfraaien is in november vorig jaar weer een travalje geplaatst, met behulp van een aantal spon sors, de steun van de Stichting Vrienden van de Travalje, de Bouwopleiding Zeeland en de dorpsraad. Verzuimd is echter om er een bordje bij te plaatsen met enige uitleg over het hoe en waar om van de constructie. Passanten en toeristen vragen zich af waar die voor dient, maar komen er bij gebrek aan informatie en eigen kennis niet uit. Een aantal men sen lijkt nu echter te hebben ont dekt wat de bedoeling is, want er staan regelmatig fietsen in en te gen de hoefstal geparkeerd. Heel erg is dat niet, want paarden wor den er niet meer in beslagen. Het is niet bekend of de travalje alsnog van informatie voor de ar geloze toerist wordt voorzien. Speurtocht naar oude landschap De Zeeuwse Delta houdt woensdag een excursie voor kinderen tussen de 8 en 12 jaar oud. In de weitjes aan de Bergweg zullen de kinde ren op zoek gaan naar het landschap van vroeger. De tocht begint om 14.00 en duurt twee uur. De excursie wordt begeleid door IVN-na- tuurgidsen. Rillander laat auto achter in de sloot Een 21-jarige Rillander liet zondag rond 22.00 uurzijn auto achter in de sloot langs de Molendijkseweg in Yerse- ke. De politie achterhaalde hem in zijn huis. Hij bleek te veel te hebben gedron ken. Op het bureau blies hij 540 ug/1. De wettelijke li miet is 220 ug/1. De man krijgt een proces-verbaal. Kapelse dag besluit met alcoholcontrole Zeven bezoekers van de Ka pelse dag bleken in de nacht van zaterdag op zondag met te veel alcohol achter het stuur te zitten. De politie controleerde tussen 20.00 en 2.30 uur ruim 700 be stuurders. Een 46-jarige be ginnend bestuurder uit Goes blies 425 ug/1. Hij moest zijn rijbewijs inleve ren. Een 52-jarige man uit Hansweert had een rijbe wijs dat al in 2006 verliep. De bezwaarmakers willen dat de Raad van State het besluit van de gemeente nietig verklaart, omdat het volgens hen op oneigenlijke gronden genomen is. Twee men sen vragen de Raad van State te vens om een voorlopige voorzie ning te treffen. Daardoor wordt de omgevingsvergunning voor de bouw van de winkel opgeschort tot de Raad van State een uit spraak doet over het gemeentebe- sluit. Zonder die voorlopige voor ziening zou de bouw in oktober kunnen beginnen, als het sloop- en saneringswerk op het bouwter rein tussen de Voorstraat en de Weststraat zijn afgerond. Verwacht wordt dat er binnen en kele weken een zitting komt waar bij de partijen gehoord worden door de Raad van State. Onbe kend is nog wanneer dat zal zijn. „Mijn doel is dat die winkel er niet komt", zegt Jan Vogelaar uit Wissenkerke. Hij diende, onafhan kelijk van Piet van der Maas maar op dezelfde manier, een gecombi neerd verzoek in bij de Raad van State; een verzoek tot schorsing van de omgevingsvergunning en uiteindelijk nietigverklaring van het besluit om het plan Rondom Wissenkerke uit te voeren. Van der Maas en Vogelaar hebben geen onderling contact of met an dere beroepaantekenaars. „Ik ga geen actie voeren", zegt Van der Maas. Het belangrijkste bezwaar van Van der Maas en Vogelaar is de vom van de winkel: conform de huisstijl van de discountketen een zwart betonnen blok met aan de gevel een grote blauwe A. Aanvankelijke aanpassingen als valse gevels en later een insprin gend dak om de bouw beter te la ten passen in het beeld van de dorpsstraat met historische bebou wing, zijn vervallen in het defini tieve plan. „Dit was bedoeld om de straat op te waarderen. Maar er zijn betere oplossingen dan een grote discounter midden in een dorp met 1150 inwoners", stelt Vo gelaar. En wat als de Aldi na vijf jaar besluit dat de winkel niet ren dabel genoeg is, tekent Van der Maas aan. „Tegen die tijd is de At- tentsupermarkt weggeconcur reerd. Met de huidige voorzieningen op de dorpen en de campingwinkels in het zomerseizoen is de winkel behoefte op Noord-Beveland ge dekt, tekenen de inwoners aan. Door de discounter wordt alle ruimte die de Noord-Bevelandse supermarkten hebben om nog uit te breiden, afgesneden, stelt Van der Maas. Niek Reijnen voegt de verkeerson veiligheid die gaat ontstaan door het af- en aanrijdende vrachtver keer en autoverkeer van klanten toe aan de bezwaren. „Dit plan is op alle fronten buiten verhouding voor Wissenkerke." Harold van den Dries, eigenaar van de super markt Attent in de Oostvoorst raat, heeft ook beroep ingesteld. Interactieve TV, Internet, Bellen en o.a. 2 HD tv-ontvangers Gratis Opnemen Pakket V Gratis Spotify Premium kpn winkel kpn.com/zeeland 0800 0776 DINSDAG 3 SEPTEMBER 2013 COLIJNSPLAAT - Dat historisch be sef vervliegt, is pijnlijk duidelijk in de Voorstraat in Colijnsplaat. De travalje aldaar wordt gebruikt als fietsenstalling. 'S-HEER ABTSKERKE YERSEKE KAPELLE door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Zes mensen uit Wissenkerke hebben beroep aange tekend tegen het gemeenteraads besluit van Noord-Beveland dat de komst van de Aldi in het midden van het dorp mogelijk maakt. VK55 Alles-in-1 Thuis^_^ fjjjB Standaard fB Spotify doet t gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53