Enorme bovist tussen de koeien en de 'tingels' De BudgetLijn Sc Nieuw! A-merk hoortoestellen vanaf €0,- 22 SCHOUWEN-DUIVELAND Meer inzicht door maken van opstellingen Terneuzen biedt voortaan hulp bij schulden Live ingreep kruisband bij Victoriakliniek Winkelbehoefte op Noord-Beveland is volgens tegenstanders van de bouw met huidige voorzieningen gedekt. WISSENKERKE - Zes mensen uit Wissenkerke hebben beroep aan getekend tegen het gemeente raadsbesluit van Noord-Beveland dat de komst van de Aldi in het midden van het dorp mogelijk maakt. Zij willen dat de Raad van State het besluit van de gemeente nie tig verklaart omdat het volgens hen op oneigenlijke gronden ge nomen is. Twee mensen vragen de Raad van State tevens om een voorlopige voorziening te treffen. Zonder die voorlopige voorzie ning zou de bouw in oktober kun nen beginnen. Verwacht wordt dat er binnen enkele weken een zitting komt bij de Raad vari Sta te. „Mijn doel is dat die winkel er niet komt", zegt Jan Vogelaar uit Wissenkerke. Hij diende, onafhan kelijk van Piet van der Maas maar op dezelfde manier, een gecombi neerd verzoek in bij de Raad van State; een verzoek tot schorsing van de omgevingsvergunning en uiteindelijk nietigverklaring van het besluit om het plan Rondom Wissenkerke uit te voeren. Het be langrijkste bezwaar van de twee is de vorm van de winkel: con form de huisstijl van de discount keten een zwart betonnen blok met aan de gevel een grote blau we A< Aanvankelijke aanpassin gen als valse gevels en later een in springend dak om de bouw beter te laten passen in het beeld van de dorpsstraat zijn vervallen in het definitieve plan. „Dit was be doeld om de straat op te waarde ren. Maar er zijn betere oplossin gen dan een grote discounter mid den in een dorp met 1150 inwo ners", stelt Vogelaar. En wat als de Aldi na vijfjaar besluit dat de win kel niet rendabel genoeg is, tekent Van der Maas aan. „Tegen die tijd is de Attentsupermarkt weggecon curreerd. Met de voorzieningen op de Noord-Bevelandse dorpen zoals ze nu zijn en de camping winkels in het zomerseizoen is de winkelbehoefte op Noord-Beve land gedekt, tekenen de inwoners aan. DREISCHOR - Elke tweede woens dag van de maand verzorgt Am- drea Meijer een avond familie- en systeemopstellingen in Dreischor. Dat is een methode waarmee in korte tijd inzicht kan worden ver kregen in een probleemsituatie of een bepaald (levens)vraagstuk. Bij een familieopstelling wordt een ruimtelijke voorstelling ge maakt van de familie waar de deelnemer toe behoort. De opstel ling die wordt gecreëerd maakt pa tronen zichtbaar binnen een fami liesysteem. De begeleider zoekt vervolgens naar een opstelling die een positieve invloed heeft op zo wel het individu als op het totale systeem. Deelname kost 25 euro. Meer informatie: 06-12978706 of opstellingen@zeelandnet.nl. SLIJKPLAAT - Een centimeter of dertig, dat is volgens Edwin Vin- ke een normale afmeting voor een bovist: een paddenstoel die in de wei tussen de koeien en de 'tin gels' (brandnetels) groeit. Maar ééntje met meer dan een halve meter doorsnee en een ge wicht van 5,5 kilo, dat had de chef van sterrenrestaurant De Krom me Watergang in het Zeeuws- Vlaamse Slijkplaat in de twintig jaar dat hij de paddenstoelen door z'n handen laat gaan, nog niet meegemaakt. „Onze eigen paddenstoelenzoe ker heeft hem gevonden", licht Vinke toe. „Deze hebben we niet in de keu ken gebruikt, hoor. Wij zien er meer een showexemplaar in. Via-via hebben we hem aan een leraar biologie gegeven. Die kan hem nu laten zien in de klas." Edwin Vinke met het unieke exemplaar, foto De Kromme Watergang De maatregel is 1 september inge gaan en ingegeven door bezuini gingen. De gemeente Terneuzen legde het bureau schuldhulpverle ning dit jaar een korting op van 150.000 euro op een totaalbedrag van 640.000 euro. Stichting Maat schappelijk Werk heeft nog gepro beerd die bezuiniging zelf te reali seren, maar dat bleek onmogelijk. De gemeente Terneuzen is wel in staat met minder geld toe te ko men, omdat zij anders te werk gaat. Wethouder Co van Schaik spreekt van een 'verstandelijkere' benadering van aanvragen voor hulp bij schulden. Het bureau schuldhulpverlening was gecertifi ceerd en moest aan bepaalde kwa liteitseisen voldoen. Dat kostte extra tijd en geld. Volgens wethou der Van Schaik zullen hulpzoeken den niet slechter af zijn. Voorzit ter Joop Wielakker van de stich ting Maatschappelijk Werk zegt zich wel zorgen te maken. Hij plaatst vraagtekens bij de 'verstan delijkere' benadering van de ge meente. Tijdens deze ingreep, waar een voorste kruisband wordt gerecon strueerd, krijgen huisartsen en fy siotherapeuten toelichting op de ingreep van drie orthopeden, een anesthesist en een fysiotherapeut. Doel van de avond is het bieden van een platform voor ontwikke ling van voorste kruisband plas tiek en het faciliteren van keten- zorg op gebied van dit letsel. Door ketenzorg weten patiënten beter waar ze aan toe zijn en wordt ook de kwaliteit van het tra ject verbeterd. Een gescheurde voorste kruis band behoort tot de regelmatig voorkomende sportletsels. Voor een goed herstel is het van belang dat de patiënt de juiste zorg op de juiste tijd ontvangt en huisartsen, orthopeden en fysiotherapeuten nauw samenwerken in dit traject. Huisartsen en fysiotherapeuten kunnen zich tot 12 september in schrijven via info@victoriakliniek.nl. De avond begint om 19.00 uur en is rond 22.00 uur afgelopen. Rechtszaken Aldi Wissenkerke door Claudia Sondervan TERNEUZEN - Wie in Terneuzen in de schulden zit en hulp nodig heeft om daaruit te komen, moet voortaan bij de gemeente zijn en niet meer bij bureau schuldhulpver lening van de stichting Maatschap pelijk Werk. Budget Afhankelijk van: toestelcategorie eigen risico - aanvullende verzekering Goed horen hoeft niet duurte zijn. Bij Schoonenbergvindt u de BudgetLijn, dat zijn A-merk hoortoestellen al vanaf o,-. Kom snel langs voor een persoonlijk advies. Kijk op www.schoonenberg.nl voor een winkel bij u in de buurt. Kies voor zekerheid. Kies voor de kwaliteit van Schoonenberg. 1 ZIERIKZEE - Tijdens een symposium orthopedie, dat donderdag 19 sep tember wordt gehouden in de Vic toriakliniek in Zierikzee, kijken aan wezigen via een beeldverbinding li ve mee met een operatie aan de voorste kruisband.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48