Nieuw spitgebied pieren Sint-Annaland Speciaal Zeeland Nu Alles-in-1 Thuis met 1 jaar gratis Interactieve TV SCHOUWEN-DUIVELAND 21 Stichting Fleuroja krijgt subsidie ter vervanging van persoonsgebonden budget op basis van de WMO. Mannenkoor zet deuren open Straatprijs loterij valt in Vlissingen zierikzee - De gemeente Schou- wen-Duiveland wil toe naar een systeem waarbij algemene en col lectieve voorzieningen de voor keur hebben boven individuele voorzieningen, ook met betrek king tot woonvormen. Om daar alvast stappen in te zet ten, heeft de gemeente in overleg met de Stichting Fleuroja uit Zie rikzee besloten om in plaats van de vijf bewoners individueel aan spraak te laten maken op het per soonsgebonden budget met be trekking tot huishoudelijke hulp op basis van de Wet Maatschappe lijke Ondersteuning (WMO), jaar lijks subsidie toe te kennen voor hulp in de huishouding. Stichting Fleuroja beheert een wo ning aan de Reigerstraat in Zierik zee met vijf meervoudig gehandi capte bewoners die 24 uur per dag zorg en begeleiding krijgen. Door de stichting een subsidie toe te kennen, snijdt het mes vol gens Jos Schlicher van de gemeen te aan twee kanten. „Enerzijds hoeft er niet steeds per cliënt een aanvraag te worden ingediend om aanspraak te kunnen maken op huishoudelijke hulp. Aan de ande re kant is het voor ons als gemeen te een manier om efficiënt te wer ken en de administratielast te ver minderen." Poulus van Schouwen, penning meester van stichting Fleuroja: „De subsidie is maar de helft van wat we in voorgaande jaren bin nen kregen, maar ik ben toch blij dat we dit nog hebben. We heb ben het maximaal haalbare eruit gehaald." Van Schouwen is ook te spreken over de manier waarop de gemeente contact met het be stuur van de stichting heeft ge zocht om tot een oplossing te ko men alvorens de WMO nog ver der uitgekleed wordt. De gemeente stuurt erop aan dat Fleuroja de werkwijze efficiënter 'inricht en meer gebruik maakt van algemene voorzieningen, zo als een boodschappendienst of strijkvoorzieningen. Van Schou wen weet echter nog niet of hij daar wel achter staat. „Wij willen juist zo veel mogelijk functione ren als een 'normaal' huishouden. Zo vindt mijn dochter, een van de bewoners van het huis, het juist heerlijk om mee te gaan naar de supermarkt." Waar de stichting het geld wel of niet aan gaat besteden, is nog niet duidelijk, maar zeker is volgens Van Schouwen dat minder geld voor de huishouding betekent dat verzorgers meer huishoudelijke ta ken op zich zullen moeten ne men. Hierdoor blijft er minder tijd over voor de verzorging van bewoners. Van Schouwen: „We zullen wat moeten reorganiseren en schuiven met geld om het alle maal rond te krijgen, maar dat gaan we wel redden. Als er in de komende jaren echter nog meer moet worden bezuinigd, krijgen we het echt heel erg moeilijk." De subsidie is de helft van wat we voorheen binnen kregen, maar toch ben ik er blij mee De extra spitmogelijkheden zijn tot stand gekomen na uitvoerig overleg met Natuurmonumenten, Rijkswaterstaat en Provincie Zee land. Deze organisaties gaan zand suppleren langs de Oestêrdam om een zogenaamde veiligheids buffer te realiseren. De veilig heidsbuffer moet helpen bij het terugdringen van de zandhonger in de Oosterschelde. Een deel van het huidige spitgebied bij de Oes- terdam komt door de aanleg van de veiligheidsbuffer onder een dikke laag zand te liggen. Op dit deel zijn dan nog maar weinig pie ren te verwachten. Het duurt een aantal jaren voordat het bodemle ven herstelt na een zandsupple- tie. De suppletie wordt echter uit gevoerd door middel van een soort 'strandhaak' waardoor een groot deel van de droogvallende zanden ongemoeid blijft. Ter compensatie heeft Sportvisse rij Zuidwest Nederland vergun ning verkregen voor 200 meter extra spitgebied in noordelijke richting. DREISCHOR - Het Duivelands Man nenkoor houdt woensdag 11 sep tember een open avond in de Adriaanskerk in Dreischor. Het ruim 32 jaar oude koor, dat rond de 75 leden telt, houdt met enige regelmaat een open avond om geïnteresseerden de gelegen heid te geven mee te kijken en te doen met een repetitie. Notenken nis is geen vereiste. Het Duivelands Mannenkoor staat sinds 2001 onder leiding van dirigent Dinant Struik en is on der zijn leiding gestaag gegroeid. De wens is echter om naar naar honderd leden door te groeien. Het koor zingt psalmen, geeste lijke en vaderlandse liederen. Aan vang is om 20.00 uur. vlissingen - De straatprijs van de Postcodeloterij is gevallen in de Pastoor Van der Aaklaan in Vlis singen. Vier deelnemers met de postcode 4386 EB wonnen samen in totaal 100.000 euro. Dat geld wordt ongelijk verdeeld. Eén van de deelnemers in Vlissin gen won 62.500 euro. De drie an deren pakten elk 12.500 euro. De ambassadeur van de Postcode Loterij, Gaston Starreveld, verras te de vier winnaars afgelopen za terdag al met de bekende gouden envelop. Bovenop de geldprijs krijgt één deelnemer ook een BMW. De uit reiking wordt vanavond uitgezon den op tv, vlak voor het journaal van 20.00 uur. Vivaldi en Bach in de Grote Kerk De violisten Annette Jumelet en Arianne Stouten en de organist/pianist Marien Stou ten verzorgen zaterdagavond een instrumentaal concert in de Grote of Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven. Voor de pau ze staat er klassiek op het pro gramma, onder meer van Bach en Vivaldi. Na de pauze komt het populair-klassieke repertoi re aan bod. Aanvang 20.00 uur, toegang 5 euro. School De Wegwijzer komt in Droomboek Christelijke basisschool De Wegwijzer in Heinkenszand komt in het Droomboek; een initiatief van het Nationaal Co mité Inhuldiging. Dat nodigde iedereen uit om een 'positief gestemde droom voor ons land' in te sturen. Er zijn 300 toekomstdromen (uit 5600 uizendingen) uitgekozen. Waar onder De Wegwijzer, de enige Zeeuwse school in het boek. Onrust over schennispleger Op Facebook staan berichten over een man die zich in Oos- terland verdacht gedraagt ter genover kinderen. Navraag bij de politie maandagavond leert dat er vorige week donderdag melding is gemaakt van een schennispleger. Daarom heeft de politie afgelopen weekeinde extra gepatrouilleerd. Saxofoonkwartet op zesde Havenconcert Het Rotterdams saxofoonkwar tet brengt zaterdagavond tij dens de zesde editie van het Havenconcert in Goedereede een vrolijk barokstuk van Scar latti. Ook Astor Piazolla en The Beatles worden gespeeld. Het concert begint met zang en gi taarspel en eindigt met een op treden van de koninklijke fanfa re Apollo. Aanvang 19.30 uur. Entree gratis, maar een vrijwil lige bijdrage is welkom. Scouting houdt braderie Kerkplein Scouting Bruinisse houdt zater dag zijn jaarlijkse braderie en rommelmarkt. Er zijn tweede hands goederen, maar ook vis, aardappelen, fruit en kaarten. De opbrengst is bedoeld voor de aanschaf van spel- en kam- peermateriaal voor het nieuwe clubgebouw. De markt is aan het Kerkplein in het centrum en duurt van 9.30 tot 12.00 uur. Rillander laat auto achter in de sloot Een 21-jarige Rillander liet zon dagavond rond 22.00 uurzijn au to achter in de sloot langs de Molendijkseweg in Yerseke. De politie achterhaalde de man in zijn huis; hij bleek te veel te hebben gedronken. Op het bu reau blies hij 540 ug/1. De wet telijke limiet is 220 ug/1. Hij krijgt een proces-verbaal. VOOlïZ" Alles-in-l Thuis ©Spotify Interactieve TV, Internet, Bellen en o.a. y 2 HD tv-ontvangers Gratis Opnemen Pakket Gratis Spotify Premium kpn winkel kpn.com/zeeland j 0800 0776 DINSDAG 3 SEPTEMBER 2013 in huis door Wendy de Jong Twee van de vijf bewoners van de woning van Stichting Fleuroja aan de Reigerstraat in Zierikzee verma ken zich op en rond de schommels in de tuin van het huis. foto Dirk-Jan Gjeltema Paulus van Schouwen, Fleuroja SINT-ANNALAND - Sportvisserij Zuidwest Nederland heeft een nieuw spitgebied voor pieren ge kregen nabij Sint-Annaland. Boven dien is het spitgebied bij de Oester- dam uitgebreid. BROUWERSHAVEN HEINKENSZAND OOSTERLAND GOEDEREEDE BRUINISSE YERSEKE Standaard doet 't gewo<5n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47