Roep om camera's na geweld in Goes Basis voor kikkerfontein op pleintje Maarstraat gelegd 20 SCHOUWEN-DUIVELAND FLEUROJA De twee slachtoffers van de mis handeling, een 22-jarige Goese- naar en een even oude Nijmege- naar, hebben aangifte gedaan bij de politie. De Nijmegenaar kreeg zonder enige aanleiding klappen van een man die deel uitmaakte van een groep van zes. Als de Goe- senaar zijn Nijmeegse stapvriend te hulp schiet, krijgt hij ook vuist slagen en schoppen. De mishande ling houdt pas op als een getuige de Nijmegenaar te hulp schiet en tegen de vechtersbazen roept dat zich uit de voeten moeten maken. Het geweld doet denken aan de 'kopschopperszaak' in Eindhoven, waarbij begin dit jaar ook iemand op brute wijze in elkaar werd ge trapt in het uitgaansgebied aldaar. Eén verschil: de Goese mishande ling is niet vastgelegd door came ra's. „Toen ik het hoorde, dacht ik meteen: dat is dus net buiten het cameragebied gebeurd",'zegt de Goese burgemeester René Ver hulst. Hij noemt het geweld 'ver ontrustend'. „Het heeft alle schijn van zinloos geweld, het had dus iedereen kunnen overkomen. Dat wil je niet hebben in je gemeente. Zoiets heeft een enorme impact. Ik wil zo snel mogelijk duidelijk heid over de toedracht." Verhulst heeft al eerder gepleit voor uitbreiding van het camera toezicht naar de Oostwal en de parkeergarage, maar in de gemeen teraad kreeg hij de handen daar voor niet op elkaar. „Het blijft een wens van mij en ik zal er op nieuw voor pleiten. Ik weet niet of dit incident erdoor voorkomen had kunnen worden, maar je had dan in elk geval meer duidelijk heid." Volgens Verhulst is er regel matig sprake van rottigheid op de Oostwal. Dat meer camera's wel licht de privacy van uitgaanspu bliek te veel aantast, ziet hij niet zo. In het uitgaansgebied van Renes- se hangen sinds het voorjaar van 2011 bewakingscamera's. Maandag is de bekistingsmal neer gezet. Daarin wordt een dezer da gen het beton gestort, meldt pro jectleider Ruud van der Leijé van de gemeente Schouwen-Duive- land. Eerder heeft ondergronds - op een paar meter afstand van de wa terbak - de technische ruimte vorm gekregen. In deze put is al les wat nodig is om de fontein te laten functioneren onderge bracht, zoals bijvoorbeeld stroom- en waterfiltervoorzienin- gen. Tussen put en waterbekken is ondergronds leidingwerk ge legd. De waterbak zelf heeft een diameter van zeven meter en zal dadelijk worden uitgerust met vier stenen kikkers. Deze worden gefabriceerd met behulp van de oude mal waarmee ooit ook de kikkers van de fontein op het Ha venpark gemaakt zijn. Die kikkers waren een geschenk van de Zierik- zeese Paardenloterij ter gelegen- Het werk is nog niet klaar maar het plein leeft al wel, onder meer doordat er een lunchroom is geopend. heid van de aanleg van de water leiding in 1930. De mal die voor die beelden is gebruikt is al die tijd op de gemeentewerkplaats be waard. De betonnen bak zelf is veel kleiner dan het exemplaar op het Havenpark. De fontein op het pleintje Maarstraat, waar histo risch ogende geveltjes inmiddels de verpauperde pakhuisjes van weleer hebben vervangen wordt straks met ledverlichting uitge rust. Straks, want het duurt nog even voor de fontein in gebruik zal worden genomen. Eerst wordt het verdere werk aan de omge ving afgerond. De fontein zelf wordt nog afgewerkt met graniet. COES - Een zware mishandeling aan de Oostwal in Goes in de nacht van zaterdag op zondag houdt de gemoederen bezig. Burgemeester René Verhulst wil meer camera's in het uitgaansgebied. Subsidie voor hulp door Esme Soesman ZIERIKZEE - Het duurt nog even voor de fontein water spuit, maar de basis voor de kikkerfontein die het pleintje aan de Maarstraat in Zierikzee gaat sieren, is gelegd. Het streven is de werkzaamheden aan het pleintje rond half novem- De bekisting waarin straks beton wordt gestort. Op de achtergrond de ber af te ronden. nieuwe geveltjes, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46