Teamwork Kwaliteit Hoe ben jij verzekerd? Beweegprogramma's op ma Doe de Fysiofitheidsscan! Naar de fysiotherapeut Een fysiotherapeut bij jou in de buurt? Surf naar www.defysiotherapeut.com Fit, fitter, fittest! Daar willen we naartoe, voor prettiger en gezonder leven. Ben jij benieuwd hoe het ervoor staat met jouw fitheid? Wil je weten hoeveel beweging jij nodig hebt om gezond te blijven of gezonder te worden? Doe dan de Fysiofitheidsscan op www.defysiotherapeut.com. Op basis van de resultaten krijg je een bewegingsadvies dat past bij jou. Ga ermee naar je fysiotherapeut en ontdek hoe je zelf aan je gezondheid kunt werken, en watje minimaal aan beweging nodig hebt om lekker in je vel te zitten. Ook snel en eenvoudig fit, fitter, fittest? Doen, die scan! Veel mensen komen bij de fysiotherapeut terecht via de huisarts of specialist. Bijvoorbeeld omdat ze daar al onder behandeling zijn voor een bepaalde ziekte of aandoening. Maar in principe heb je als je naar de fysiotherapeut wilt geen verwijsbrief nodig. Dat is handig wantje bent meteen bij de juiste behandelaar en kunt direct aan je herstel gaan werken. De fysiotherapeut is opgeleid om een goede diagnose te stellen. Wel is het verstandig je huisarts te laten weten dat je onder behandeling bent bij de fysiotherapeut. Die kan daar dan bij de behandeling van eventuele andere klachten die je hebt rekening mee houden. De fysiotherapeut maakt vaak deel uit van een behandelteam. In een revalidatieteam bijvoorbeeld werkt hij samen met onder meer een revalidatiearts, psycholoog, ergotherapeut en een maatschappelijk werker. Bij cliënten met diabetes onder houdt de fysiotherapeut contact met de internist, diëtist en diabetesverpleegkundige. Als specialist in beweging draagt de fysiotherapeut zijn steentje bij aan de zorg vóór de cliënt. De titel Fysiotherapeut is wettelijk beschermd. Wie de officiële studie heeft afgerond, aan alle basiseisen voldoet en inge schreven staat in het BIC-register van de overheid, mag zelf standig patiënten behandelen als fysiotherapeut. Daarnaast mogen fysiotherapeuten die aan alle kwaliteitseisen voor behandeling, praktijkervaring, (bij)scholing en vakoverleg vol doen en die werken volgens de richtlijnen van het Koninklijk Nederlands Genootschap voor Fysiotherapie, zich inschrijven in het Centraal Kwaliteitsregister Fysiotherapie. Iedere Nederlander is verplicht een basisverzekering voor zorg af te sluiten. Vanuit die basisverzekering wordt fysiotherapie tot op zekere hoogte vergoed.. Het is verstandig om een aan vullende verzekering af te sluiten, waarin voldoende fysiothe- rapiebehandelingen zijn opgenomen. Bij vergoeding vanuit de basisverzekering geldt een wettelijk vastgesteld Eigen Risico. Dit betekent datje tot een bepaald bedrag eerst zelf de rekeningen voor zorgverlening moet betalen, voordat de verzekering dat gaat doen. Handig om te weten: maak je gebruik van zorg vanuit dé aanvullende verze kering, dan kost ditje meestal géén Eigen Risico. Regelmatig bewegen is goed voor je lichaam. Het heeft een positieve invloed op je bloeddruk, je cholesterolgehalte en je gewicht. Je hart en bloedvaten blijven beter in conditie. Verder blijven je botten langer sterk, werkt je spijsvertering beter en heb je meer energie. Maar bewegen is ook goed voor je geest. Het maakt datje je gemakkelijker kunt ontspannen en daardoor ben je beter bestand tegen stress. Kortom: wie soepel(er) beweegt, voelt zich beter. Maar hoe kom je aan genoeg beweging als je ziek bent, tijdelijk of chronisch? Want juist dan kan lichamelijke activiteit je veel opleveren. De fysiotherapeut kan je hierin adviseren. Heb jij een chronische aandoening zoals artrose, diabetes, COPD, osteoporose of een hartziekte? En vind je het daardoor moeilijk om een actieve leefstijl op te pakken en te onder houden? Of ben je aan het herstellen van een oncologische behandeling? De fysiotherapeut kan een beweegprogramma opstellen dat precies aansluit op wat jij nodig hebt en aankunt. Zie je ertegenop alleen te oefenen, dan kun je dat ook samen met anderen doen In een kleine groep. Jullie kunnen elkaar steunen, stimuleren en ervaringen uitwisselen. Doel is het ontwikkelen van een actieve leefstijl. Uiteindelijk zul je deze zelfstandig in stand kunnen houden. Bijvoorbeeld op een sportclub of door mee te doen aan een andere beweegactivi- teit, bij jou in de buurt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39