Tom Boere mag toch verkassen I Van Gaal verrast opnieuw: dit keer met Sneijder SPORT 29 Zeges Mol en Duinkerke in Calfven Wesley Mol uit Kapelle heeft in de Ronde van Calfven zijn vierde seizoensoverwinning gepakt. De veertienjarige wiel renner die uitkomt voor de Ko ninklijke Balen Cyclingclub kwam in categorie 7 solo over de finish. Bij de ID-renners was de over winning voor Joannathan Duin kerke uit Goes. Triomf Schuit in koers Luxemburg Jacques Schuit uit Oost-Sou burg is in het Luxemburgse Echternach winnaar geworden van de 24e editie van La Charly Gaul. Zes kilometer voor de finish van de wedstrijd over 160 kilometer ging Schuit er al leen vandoor. Op de streep had hij nog één seconde voor sprong. Start to Run in Middelburg Zaterdag wordt in Middelburg een begin gemaakt met een cur sus voor beginnende hardlopers, Start to Run. De eerste training is op de atletiekbaan op sportpark Vrijburg, begint om 9.30 uur en duurt tot 11.00 uur. De cursus om vat de komende zes zaterdagen en omvat theorie en praktijk. In schrijven via www.starttorun.nl De kosten bedragen 45 euro. De Waal wint criterium in Breda Wielrenner Maurits de Waal uit Kloetinge heeft in Breda een crite rium voor nieuwelingen gewon nen. De Waal, lid van wv Theo Middelkamp, won de sprint van een kopgroep van tien man. Te vens won hij de leidersprijs. In dezelfde wedstrijd eindigden clubgenoten Jarno Zuidweg en Ralph Traas als 21e en 30e. Handbalsters EMM blijven zonder zege De handbalsters van EMM heb ben in Antwerpen tijdens het toernooi om de Wilrijkcup geen zeges geboekt. De Middelburgers waren er tegen sterke teams wel dichtbij. Tegen de Belgische top pers Uijlenspiegel en Overpelt werd het 15-16 en 8-9. Tegen de Nederlandse ploegen HMC en Dongen en het Belgische Initia Hasselt was het verschil groter. De Jager stand-by bij Oranje onder 17 Ruben de Jager is niet opgeno men in de definitieve selectie van Oranje onder 17, dat volgende week een Vierlandentoernooi in Duitsland speelt. De Zeeuwse aan valler van FC Twente Bi (ex- JVOZ) is door coach Maarten Ste kelenburg op de stand-bylijst ge plaatst. Feyenoord en Ajax (elk vijf spelers) zijn hofleverancier. Braam boekt zege voor Endura Lady Force In de Ronde van Heusdenhout heeft Joukje Braam, renster van de Zeeuwse wielerformatie Endu ra Lady Force, de eerste overwin ning van dit seizoen geboekt. De Dordtse renster was het snelst in de massasprint. De overige Endu- ra-rensters, Melanie en Henriëtte Woering, Christel Janssen en Mar jolein Claessen, werden respectie velijk 4e, 15e, 19e en 27e. Ivar Moeleker sprint naar tweede plaats Wielrenner Ivar Moeleker (18) uit Yerseke is bij een wedstrijd voor junioren in het Belgische Ingel- munster op de tweede plaats geëindigd. Moeleker, die uitkomt voor het Belgische Zannata Lotto Cycling Team uit Menen, achter haalde vlak voor de finish een kopgroep van drie en sprintte naar de tweede plaats. Van den Berg wint pooltoernooi Goes Het pooltoernooi in Sportpub Goes is gewonnen door Nick van den Berg. Hij versloeg in de finale Marco Teutscher en greep de hoofdprijs van dui zend euro. Het werd 9-2. Van den Berg versloeg daarvoor on der meer de wereldkampioen van 2011 in het 10-ball, Huidji See, en de Nederlands kam pioen 9-ball van 2012, Ivo Aarts. Max van Schoonhoven pakt dubbele winst Max van Schoonhoven uit Kam perland heeft in het Franse Clastres op zijn Yamaha R125 beide races voor het Belgisch kampioenschap gewonnen. Het was een primeur voor de vijftienjarige motorracer van Noord-Beveland. Zijn broer Gert kwam niet in actie. „Ik had dit eigenlijk niet meer ver wacht", zei Boere maandag. „Ik kom niet meer weg, dacht ik. Vooral De Graafschap heeft er de afgelopen maanden alles aan ge daan om me naar Doetinchem te halen. Die club heeft er veel werk, tijd en energie in gestoken. Ze wil den een flink bedrag betalen, ik wilde veel salaris inleveren, maar het was niet genoeg voor AA Gent." Uiteindelijk ging zijn werkgever toch in op een aanbod van Hoog straten. Tom Boere wordt samen met zijn ploeggenoten Milan Savic en Zakaria M'Sila tot het eind van dit seizoen verhuurd aan de promovendus. De spits reed maandagavond naar de stad, die niet ver onder Breda ligt. „Ik wil de even rondkijken, even zien waar ik terecht kom." Hij meldt zich vandaag om 17.30 uur voor het eerst echt bij zijn nieuwe club. „Hoogstraten is gepromo veerd en werkt vooral met semi- profs. Er wordt maar drie keer per week getraind. Ik ga daarom nog individueel met trainers uit Ne derland werken. Want als ik maar drie keer trairr, word ik niet ster ker." Boere staat te popelen om weer op een acceptabel niveau te voet ballen. „Het belangrijkste is dat ik weer aan spelen toekom. Geluk kig kan dat bij Hoogstraten. Dat is beter dan de wedstrijden bij de beloften van AA Gent." NOORDWijK - Hier en daar werd al geopperd dat zijn interlandloop baan erop zat. Wie de bondscoach de laatste maanden over Wesley Sneijder hoorde praten, proefde nog maar weinig warmte voor zijn voormalige aanvoerder. Maar op het moment dat nie mand er rekening mee hield, kwam Louis van Gaal met zijn zo veelste opvallende keus: hij riep maandagmiddag de verbannen Sneijder alsnog op nadat Georgi- nio Wijnaldum met een enkel blessure het trainingskamp van Oranje moest verlaten, 's Avonds laat meldde Sneijder zich al in Noordwijk om zich aan te sluiten bij de selectie van Oranje, die zich voorbereidt op de kwalifica tieduels met Andorra en Estland. Met de terugkeer van Sneijder heeft het nationale voetbaldebat een verrassende wending gekre gen. Er zal de komende dagen al leen nog wel wat ruis tussen Sneijder en Van Gaal weggewerkt moeten worden. Van Gaal haalde onlangs onverwacht fel uit naar Sneijder, omdat die het gewaagd had te zeggen dat hij wel een tele foontje van de bondscoach had verwacht. Volgens Sneijder was die vrij onschuldige uitspraak uit zijn verband gerukt, maar door de lading die Van Gaal er aan gaf, ontstond er een heuse polemiek. Sneijder besloot er verder het zwijgen toe te doen, omdat hij per se volgend'jaar naar het WK in Brazilië wil. Van Gaal zei vrijdag bij de bekend making van zijn selectie dat Sneij der nog niet klaar was voor een rentree. „Wesley is op de weg te rug, maar om echt fit te worden heb je zeven weken nodig", zei de bondscoach, die daarmee moge lijk al vooruitblikte op de inter lands van volgende maand tegen Hongarije en Turkije. „Ik help Wesley er nu niet mee om hem bij het Nederlands elftal te halen. Hij moet nu goed bij zijn club trai nen en helemaal fit worden." DINSDAG 3 SEPTEMBER 2013 MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG ANTWERPEN ZEIST MIDDELBURG MIDDELBURG GOES MIDDELBURG door Barry van der Hooft GENT - Hij bleef de afgelopen maan den naar de buitenwereld toe op vallend rustig. Maar van binnen kookte Tom Boere, want de bij AA Gent op een zijspoor belandde spits werd van alle kanten tegenge werkt. Vlak voor het sluiten van het transferwindow kwam er toch nog een oplossing. De Terneuze- naar speelt de rest van dit seizoen voor Hoogstraten, dat op het twee de niveau in België uitkomt. Bondscoach Louis van Gaal stuurde maar weinig mannen naar buiten maandag. Een zestal trainde onder leiding van zijn assistent Patrick Kluivert. De overi ge internationals verbleven in de sportzaal van het spelershotel Huis ter Duin. foto Koen van Weel/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29