Eredivisie blijkt weer kweekvijver voor grote voetballanden Spaanse topclub verwacht het hoge transferbedrag in de komende jaren dubbel en dwars terug te verdienen. Veteraan Hewitt blijft verrassen tijdens US Open www.pzc.nl/kustmarathon Wijnaldum raakt geblesseerd, Sneijder weer opgeroepen Alonso koopt licentie Euskaltel De licentie van de Spaanse wielerploeg Euskaltel Euska- di komt in handen van Fer nando Alonso. Het voortbe staan is daarmee ondanks het opstappen van de hoofd sponsor verzekerd. Er zou een „principeakkoord" zijn met de Formule i-coureur van Ferrari, zo liet de ploeg maandag weten. De komende weken zullen de plannen nader worden in gevuld. 'Laat CAS oordelen over McQuaid' De wielerbonden van de Ver enigde Staten, Rusland, Ca nada, Algerije en Finland willen dat het sporttribu- naal CAS oordeelt over de rechtsgeldigheid van de kan didatuur van Pat McQuaid voor het voorzitterschap van de internationale wielren- unie UCI. Dat meldde cy- clingnews.com. Het CAS moet nog voor de verkie zing, later deze maand, bepa len of de Ier in aanmerking komt voor een derde ter mijn. Rugnummer voor Afellay bij Bar^a Ibrahim Afellay maakt weer deel uit van de selectie van FC Barcelona. Trainer Gerar- do Martino heeft de 27-jari- ge aanvaller meegedeeld dat hij dit seizoen onderdeel is van zijn groep. Afellay, die voorlopig nog maanden niet kan spelen vanwege een ope ratie aan zijn dijbeen, kreeg het rugnummer 19 toebe deeld. Nieuwkoop oefent met Oranje onder 18 Bart Nieuwkoop speelt vol gende week maandag 9 sep tember met Oranje onder 18 een oefeninterland in en te gen Schotland. De uit Tho- len afkomstige middenvel der van Feyenoord Ai is door KNVB-coach Remy Re- ijnierse opgenomen in de de finitieve selectie, die uit acht tien spelers bestaat Oranje onder 18 speelt maandag om 14.00 uur in Ayr tegen de Schotse leeftijdsgenoten. ZEIST - De Premier League brak maandag een record. Nog voor de transferdeadline werd er voor 500 miljoen aan spelers gekocht door de clubs uit de hoogste Engelse di visie. In Nederland bleef het heel wat rustiger. Echt grote spraakmaken de aankopen bleven dit transfer- window uit. Groots was vooral de geslaagde uitverkoop die PSV hield. Een compleet team ging voor de hoofdprijs de deur uit. Vi tesse verkocht ook flink met Mar co van Ginkel en Wilfried Bony. Opvallend stil bleef het bij Feye noord en Ajax. Terwijl de eredivi sieclubs gemiddeld zo'n acht nieu we spelers haalden, huurde Feye noord alleen Samuel Armenteros van Anderlecht. Ajax haalde Lerin Duarte en Mike van der Hoorn en huurde Krikic, maar zag de jacht op Eljero Elia en Ola John misluk ken. De ploegen die serieus werk maakten van een nieuwe selectie waren FC Twente (14 nieuwelin gen), Go Ahead (13), Vitesse (12), PSV (11), NAC (11), NEC (10). Bij NEC sloeg de paniek toe na de ma gere resultaten. Daarom werd er op de valreep nog drie buitenland se internationals gehaald. Dat het financieel her en der niet goed gaat, mag duidelijk zijn. Ook FG Utrecht en Heerenveen had den zich graag versterkt, maar het geld is op. Beide clubs beperkten zich daarom tot het huren van en kele spelers. Huren is toch al het toverwoord in de eredivisie. Vitesse kan wel haast een elftal huurlingen opstel len. Er lopen zeker drie complete elftallen uitgeleende spelers in de eredivisie rond. Ook opvallend: het grote aantal spelers dat vanuit de eredivisie naar het buitenland vertrok. On der hen ditmaal ook veel spelers die naar grote clubs gingen, zoals Kevin Strootman, Marco van Gin kel, Toby Alderweireld, Christian Eriksen, Nacer Chadli en Dries Mertens. De Nederlandse eredivi sie was even wat minder popu lair, maar lijkt weer helemaal te rug als kweekvijver voor de grote voetballanden. MADRID - Raar maar waar, Real had Bale ook wel voor 90 miljoen euro kunnen kopen. Maar dat was niet slim geweest, uit marketing- oogpunt dan. Immers, Bale is nu 'de duurste voetballer aller tijden' of nog beter: 'de man van 100 mil joen'. En dat unieke stempel is heel wat waard, vooral in niet-tra- ditionele voetballanden als Japan, China en Indonesië. Daar kijken de voetballiefhebbers niet zozeer naar de gevulde prijzenkasten van voetbalclubs, maar naar de sterrenstatus van de huidige spe lers. Wat nou die Alfredo di Stefano met zijn vijf Europa Cups? Cristia- no Ronaldo met zijn vijf kapsels per speelhelft, dat scoort! Topvoet- ballers moeten niet alleen zorgen dat de club successen boekt op het veld. Ook commercieel moe ten ze hun mannetje staan. Top clubs kopen niet alleen de speler, maar tevens (een deel van) diens imagorechten. Met reclame campagnes, vaak voor producten die niets met de club of voetbal te maken hebben, wordt de investe ring in de speler terugverdiend. geen dure en geen goedkope spe lers. Je hebt spelers die ren dement opleveren en spelers die dat niet doen." Op grond van die wijsheid zag diezelfde Perez al in 2003 op het laatste moment af van Ronaldinho. De Braziliaan met zijn fluwelen techniek, maar ook zijn opvallende gebitsafwij king zou het in Azië niet zo goed doen op de billboards, zo vrees den de marketingmensen van 'De Koninklijke'. En dus werd de 5 miljoen duurderde David Beck ham binnengehaald, de midden velder die toen al meer fotomodel dan voetballer was. De investe ring betaalde zich dubbel en dwars uit. Na een halfjaar was via 'Billboard Beckham' de totale transfersom al terugverdiend. Nog nooit werden er zo veel shirts van een speler verkocht. Barcelona houdt er tegenwoordig eenzelfde strategie op na. Nog steeds vraagt iedereen zich af waar de nieuwe Braziliaan Ney- mar moet gaan spelen in een elf tal waar ook Messi al rondzwerft. Maar Neymar is jong, ziet er goed uit, is doorlopend met nieuwe kapsels bezig en met hem is com mercieel succes in Azië en Zuid- Amerika verzekerd. Dat rechtvaar digt op voorhand al het prijskaart je van 57 miljoen. De torenhoge transfersom voor Bale moet ook om een andere re den genuanceerd worden. Dat als gevolg van de contractduur. Real Het stadion van Real Madrid zat maandag helemaal vol voor de presenta- bindt Bale voor maar liefst zes tie van de 'man van 100 miljoen', Gareth Bale, foto EPA jaar. De transfersom kan dus ook over die lange periode afgeschre- Ook de voetballer profiteert. De als vergoeding voor hun portret- ven worden, waardoor de jaarlijk- spelers van Real kunnen jaarlijks recht. se afschrijving een stuk lager is 3 tot 5 miljoen euro tegemoet Real-voorzitter Perez vatte het al dan bij veel goedkopere spelers zien, bovenop het voetbalsalaris, eens bondig samen: „Er bestaan met korte contracten. TENNIS NEDERLANDS ELFTAL DINSDAG 3 september 2013 PZC MADRID RIJSWIJK BARCELONA MIDDELBURG Aankoop Bale is voor Real ook marketingstunt door Jaap van Essen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27