Leuk en leerzaam Rachèl en Janne kleuren ladies night 26 CULTUUR De Hobbyisten laten weer van zich horen. Na 2 jaar radiostilte lanceren ze in grotere bezetting de single Wat het doet met mij. zeeland naz mer festival MIDDELBURG - De vraag Wat het doet met mij blijkt niet zo simpel te beantwoorden. De Hobbyisten moeten er duidelijk even over na denken: Ik kan niet zeggen hoe het voelt, ik kan niet hebben dat gevoel, hééé.... In lekker up tempo bezingen c.q. rappen de bandleden hoe zij het maken van een eigen sound erva ren. Om uiteindelijk tot de conclu sie te komen in deze single dat op treden voor een enthousiast pu bliek gelijk is aan het waar wor den van een droom. Een prima op gebouwde clip onder regie van Ivar de Groot uit Sas van Gent geeft het nummer belangrijke meerwaarde. Het geheel is gratis te downloaden, want De Hobbyis ten willen voorzichtig aftasten hoe hun comeback valt bij het pu bliek. „De stekker gaat weer in het con tact. We doen het stap voor stap", rapt zanger Kevin van Gorkom in Wat het doet met mij. Daarmee is in compacte versie het verhaal achter deze Walcherse band in fei te al verteld. Van Gorkom blikt even terug en memoreert: „Het begon echt voor ons met het winnen van de Zeeuwse Belofte. Toen kregen we het heel druk met optredens. Daarna kwam het Popaanzee-pro- ject, kregen we gitarist JB Meijers van De Dijk als coach en mochten we optreden bij Concert at Sea. Daarna kwam de opname van de WK-single Wij gaan door." Maar De Hobbyisten gingen niet door. In elk geval niet op de ma nier zoals ze gehoopt hadden. „Nee, er gebeurde daarna gewoon niet zoveel en uiteindelijk haak ten er drie van de vijf bandleden af. Alleen toetsenist Hugo van Rooijen en ik bleven over", vertelt Van Gorkom. Hij deed verwoede pogingen een nieuwe bassist, gitarist en drum mer te vinden. Dat bleek in de praktijk moeilijker dan verwacht. „Als de onderlinge chemie ont breekt, lukt het gewoon niet. Dus moest er weer een nieuwe poging worden gedaan en daarna nog één. Maar uiteindelijk viel alles op z'n plek en nu staan ze er ook echt, de nieuwe Hobbyisten. We zijn met z'n zevenen nu", zegt Van Gorkom. Hij stelt zijn mede bandleden graag voor: Donald Joosse (trompetist/ zanger), Hugo van Rooijen (toetsenist), Benja min Torbijn (drummer), Rob Commandeur (gitaar), jaimy Ma- nuhutu (bassist) en lelie de Korte (saxofoon). De eerste single die nu is uitge bracht geldt als eerste van een drieluik. Ze zullen elkaar op stra tegische wijze opvolgen, want zo als gezegd: De Hobbyisten willen het 'stap voor stap' doen. Van Gor kom: „Na de doorstart hebben we echt heel hard gewerkt. Er liggen nu elf nummers gereed, maar daar willen we wat zuinig mee omspringen. Misschien dat de tweede single over vier weken uit komt, maar het kan ook wat later zijn. Dat is een beetje afhankelijk van de reacties op de eerste." De naam De Hobbyisten staat vol gens de zanger misschien wat haaks op het begrip 'ambitie' maar dat heeft deze band wel de gelijk. De muzikanten laten zich voor een te volgen strategie graag adviseren door professionals in hun netwerk die zij hoog aan slaan. De nieuwe single bewijst duidelijk de eigen signatuur van De Hobbyisten: hiphop in combi natie met live-muziek. Die mu ziek klinkt rijper dan voorheen, vooral dankzij de blazers die nu ook deel uitmaken van de groep. Naast tekst biedt het lied die mu ziek ook volop ruimte. Kevin van Gorkom heeft als tekst schrijver en zanger medewerking gekregen van Donald Joosse. „Hij is een prima trompetist, maar kwam ook een keer met teksten aanzetten en blijkt ook nog eens een goede performer te zijn." De Hobbyisten gaan zich de ko mende maanden vooral toeleggen op het voorbereiden van live-op tredens tijdens het volgende festi valseizoen. „Wij zien ons eerder in een tent of op een buitenpo dium optreden dan in een zaal." De aarde gaat eraan, som- bert de professor. „En dat komt door de koe!" Dat doemscenario is het vertrekpunt van de Project: Scheet van locatie theatergezelschap PeerGrouP. De jeugdvoorstelling gaat over een professor (Steven Stavast) die zich grote zorgen maakt over het broei kaseffect. Dat wordt volgens hem veroorzaakt door de 'uitlaatgas sen' van koeien, die aanzienlijk zouden bijdragen aan de opwar ming van de aarde.Zijn assistente (Saskia Driessen) probeert hem te laten inzien dat koeien niet de hoofdschuldige zijn. Ze stelt voor de boerderij van haar ouders te be zoeken en koeien van dichtbij te bekijken. Bij het Nazomerfestival begint de voorstelling in de Abdij. Het bij zondere is dat het publiek daad werkelijk met een bus op stap gaat en naar Kaasboerderij Schel lach reist. Daar volgt een ontmoe ting met koeien en ontstaan nieu we inzichten. Project: Scheet is niet alleen onder houdend, maar vooral ook leer zaam. De kinderen worden er ac tief bij betrokken en tot naden ken gedwongen. Dat leidt soms tot verrassende oplossingen. MIDDELBURG - Met twee fijne zan geressen - Rachèl Louise en Janne Schra - werd de traditionele la- dies nigt op de maandag van het Zeeland Nazomerfestival naar hoog niveau getild. Om in stijl te blijven werd de avond ook geopend door direc teur Marjan Ruiter van het Zeeuws Museum. Zij speelde in op het motto van Rachèl Louise: 'Er is geen betere promotor dan je zelf, ofwel Be your own cheer leader, de titel van haar debuut album. Ruiter liet de verdere aan beveling dan ook maar aan de zan geres zelf over. Rachèl Louise ge noot zelf zichtbaar van de mooie ambiance die het behoorlijk goed gevulde Abdijplein bood met een welwillend publiek. Twee jaar geleden werd zij als sin- ger-songwriter door 3FM als 'Se rious Talent' uitgeroepen. De frê le Rachèl blijkt inmiddels een fik se ontwikkeling te hebben doorge maakt. Zij staat nu vol overtui ging met een stevige rockband op het podium. Een band gevormd door conservatorium geschoolde muzikanten, waaronder haar broer Colin (drummer). Een band ook waar ze als zangeres veel steun ondervindt. Rachèl Louise blijkt geen schuchter zangeresje meer, maar een dame die heel be wust een stijl heeft gekozen die bij deze tijd, maar ook bij haar ei gen leeftijd past. Naast covers van Coldplay en Black Keys staan haar eigen catchy nummers ook als een huis. Zij toont zich ook spon taan en openhartig. Een nummer als Panic Attack schreef zij bijvoor beeld om zichzelf kalm te houden in de tijd dat ze last had van pa niekaanvallen, zo liet ze het pu bliek weten. Het nummer At the Disco, waar mee RachèL Louise destijds enige bekendheid verwierf, klinkt in middels ook als een stevige roek- song. Het publiek was bereid in te gaan op het verzoek van de zange res flink te joelen bij de intro van dit lied. „O, Middelburg, wat fijn. Dit ga ik morgen aan mijn vrien den te vertellen", riep Louise en thousiast uit. Het wat lange wach ten op Janne Schra werd laat op de avond ook volledig beloond. Hobbyisten zijn er weer De De Hobbyisten in nieuwe samenstelling, eerste links: Kevin van Corkom. door Ali Pankow Voor de single Wat het doet met mij inclusief clip: zie: www.youtu- be.com/watch?v=IAcoyF4UsfY door Rolf Bosboom Nog te zien: morgen 19.00 uur, zater dag 15.00 en 19.00 uur. Verzamelen op Abdijplein, Middelburg. door Ali Pankow Rachèl Louise tijdens haar optreden op het Abdijplein in Middelburg gisteravond, foto Lex de Meester Lees alles over het Zeeland Nazomer festival op www.pzc.nl/znf2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26