Live operatie tijdens symposium Culinaire wandeling door Middelburg WALCHEREN 23 Genieten aan de Noord-Hollandse kust SPECIALE AANBIEDING HóTel Calla'ntsoog Kerken beginnen met bijbelschool De Gereformeerde Kerk van Arnemuiden en de Protes tantse gemeenten van Nieuw- en Sint Joosland en Ritthem starten samen een bijbelschool: in 2 jaar 16 les sen over het christelijk ge loof. Morgenavond, woens dag, is er een infobijeen- komst in de kerk van Nieuw- land. Aanvang: 19.30 uur. Mini Barokconcert in Koorkerk Het Ensemble Trequartone geeft donderdag een mini- concert in de Koorkerk in Middelburg. De vier instru mentalisten spelen barok muziek op blokfluiten, spi net en cello. Het Ensemble Trequartone is een Zeeuws ensemble, opgericht in 2009. Het concert begint om 15.00 uur. Toegang gratis. Jaarlijkse braderie met sjeesrijden In Gapinge vindt zaterdag 7 september de jaarlijkse bra derie plaats. Ongeveer 35 kra men staan dan opgesteld in en om de Schotsehoek. Aan vang 10.00 uur. Tegelijk houdt de Ringrij- dersvereniging Gapinge de jaarlijkse wedstrijd met ver sierde sjezen. Die begint om 11.00 uur. Tijdens deze ingreep, waar een voorste kruisband wordt gerecon strueerd, krijgen huisartsen en fysiotherapeuten toelichting op de ingreep van drie orthopeden, een anesthesist en een fysiothera peut. Doel van de avond is het bieden van een platform voor ontwikke ling van voorste kruisband plas tiek en het faciliteren van keten- zorg op gebied van dit letsel. Door ketenzorg weten patiënten beter waar ze. aan toe zijn en wordt ook de kwaliteit van het tra ject verbeterd. Een gescheurde voorste kruis band behoort tot de regelmatig voorkomende sportletsels. Voor een goed herstel is het van belang dat de patiënt de juiste zorg op de juiste tijd ontvangt en huisart sen, orthopeden en fysiotherapeu ten nauw samenwerken in dit tra ject. Huisartsen en fysiotherapeuten kunnen zich tot 12 september in schrijven via info@victoriakliniek.nl De avond begint om 19.00 uur en is rond 22.00 uur afgelopen. WijnSpijs.nl houdt die dag de WijnSpijs Wandeling in Middel burg. Het idee is dat de acht res taurants op één zondagmiddag aan vierhonderd mensen kunnen laten zien waar ze voor staan op culinair gebied, aldus de organisa toren. De bezoekers van het eve nement wandelen in verschillen de groepen die zondagmiddag van 12.00 tot 17.00 uur langs de acht deelnemende restaurants. Aan de WijnSpijs Wandeling doen mee de restaurants Peper Zout, Hildernisse, Desafinado, 't Packhuys, Restaurantje Nummer 7, Brasserie Panneke, De Gesple ten Arent en Scherp. Elk restaurant serveert aan de be zoekers een gerecht met bijpas send glas wijn. „Het is voor ons de ideale moge lijkheid om aan een grote groep gasten te laten zien wat we doen en voor de mensen een heerlijke, culinaire zondagmiddag wande ling", volgens Mart Scherp van res taurant Scherp. De kaarten voor de wandeling kos ten 55 euro per persoon en zijn al leen in de voorverkoop beschik baar. aan de buitenkant is ook in de in richting doorgetrokken om het ge heel zo toegankelijk mogelijk te maken. Aarden zou namelijk graag zien dat ook mensen die al leen een kopje koffie willen drin ken of nieuwsgierig zijn naar hoe het eraan toegaat in een coffee shop, binnen stappen. De ingang van de coffeeshop is gelegen in de Nieuwstraat. Een lange trap leidt vanuit die straat naar een ruimte met een bar, een leestafel en rond om een aantal banken. Nog een trap leidt naar de toiletten en kan toorruimtes op de tweede verdie ping. Op de begane grond hoopt Aarden een blues-/jazzcafé voor oudere Vlissingers te maken. Om het pand aan de buitenzijde wel helemaal af te maken, wor den op korte termijn nog vier deu ren met dubbele beglazing ge plaatst. Vlissinger Hans Koningstein (57) raakte 36 jaar geleden betrokken bij een ernstig bedrijfsongeval en sindsdien heeft hij dagelijks pijn. Om die pijn te verlichten rookt hij sinds ongeveer 15 jaar zo'n drie keer per dag een jointje, eerst in de vestiging aan de Kerkstraat, nu in het nieuwe pand op het Bel- lamypark. „Je waant je hier hele maal niet in een coffeeshop. Er hangt een gezellige sfeer en je kunt hier wat te drinken krijgen. Het is helemaal af." Patrick Ger brands uit Vlissingen is ook een vaste klant van de coffeeshop van Aarden. Hij hield posttraumati sche stress over aan zijn werk voor defensie. Een jointje roken is voor hem een manier om tot rust te komen. Dat doet hij al zo'n veertien jaar twee keer per dag. Hij komt niet alleen bij de shop voor zijn dagelijkse blowtje, maar ook voor de sociale contacten. Pa trick: „Het is heel mooi gewor den, 1000 procent beter dan op de oude stek. Veel opener ook. Al leen de trap is niet handig voor mensen die op krukken lopen of in een rolstoel zitten." Om de concurrentie met straat dealers die geen huur of belasting betalen aan te gaan, heeft Aarden de prijzen tijdelijk met twintig procent verlaagd. „Door dichter op de prijzen van de straat te gaan zitten, haal ik de straat dealers hopelijk de wind uit de zeilen. Dat drukt mijn winst ver der, maar wellicht levert het op de lange termijn iets op." DINSDAG 3 SEPTEMBER 2013 In de kop van Noord-Holland, te midden van een schitterend duingebied, ligt het 3-sterren Fletcher Badhotel Callantsoog. Het hotel bevindt zich op slechts 10 minuten loopafstand van het Noordzeestrand en vlakbij het Zwanenwater, een prachtig trekvogelgebied. Het hotel beschikt over ruime kamers, waarvan de meeste een schitterend uitzicht over de duinen bieden. CaHantsoog Noord-Holland Welkomstdrankje 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 2-gangen keuzemenu op de dag van aankomst (hoofdgerecht en keuze uit een voor- of nagerecht) Informatiepakketje van de omgeving inclusief fiets- en wandelroutes Gratis parkeren Gratis draadloos internet PrffS «s o.b een standaard 2-persoonskamer, exclusief toeristenbelasting t€2 p.p.p n roseneringskosten <€5 per boeking) en weekendtoeslag bij verbliit op vri/dog en/of zaterdag ran €5 p.p.p.n. Geldig Urn 31-12-2013. Boeken? Ga naar: www.badhotelcallantsoog.nl/actie of bel: +31(0)224 - 582 222 Uit een exploot d.d. 30-08-2013 van (t.k.-) gerechtsdeurwaarder A.R. van Laere te Bergen op Zoom blijkt dat ten verzoeke van Bach Yen Nguyen, wonende te Bergen op Zoom, ten laste van Chi Thanh Nguyen, geb. 07-06-1983, thans zonder bekende woon of verblijfplaats zowel binnen als buiten Nederland, werd betekend een namens verzoekster bij de rechtbank Zeeland- West-Brabant, locatie Middelburg ingediend verzoekschrift tot echtscheiding c.a. d.d. 20-08- 2013, met onder meer de aanzegging dat C.T. Nguyen voornoemd uiterlijk d.d. 10-12-2013 middels een advocaat een verweerschrift kan indienen. Een afschrift van voormeld exploot kan worden verkregen bij: Flanderijn en Verduit gerechtsdeurwaarders Mr. D.R.M. de Vos Zuid-Oostsingel 36 Joulehof 10 4611 BC BERGEN OP ZOOM 4622 RG BERGEN OP ZOOM telefoon: 088 - 2092980/ref.:90003844 TEL. 0164-707172/ref.:188313 DV/vdL NIEUWLAND MIDDELBURG GAPINGE ZIERIKZEE - Tijdens een symposium orthopedie, dat donderdag 19 sep tember wordt gehouden in de Vic- toriakliniek in Zierikzee, kijken aan wezigen via een beeldverbinding li ve mee met een operatie aan de voorste kruisband. MIDDELBURG - Een aantal Middel burgse restaurants wil zondag 22 september honderden mensen ken nis laten maken met wat zij te bie den hebben. De kaarten zijn verkrijgbaar via www.wijnspijs.nl of bij de deelnemen de restaurants. voor Bellamy' Hans Koningstein (links) en Patrick Gerbrands uit Vlissingen zijn vaste klanten bij koffiehuis Aarden, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23