Jan Besuijen wint op de Kapelse dag Verhulst: meer camera's in Goes De BudgetLijn I jlwi Nieuw! A-merk hoortoestellen vanaf €0,- 22 WALCHEREN ONDERNEMERSPLEIN Gratis info over energiebesparing Rondweg Schoondijke ringrijden Ondernemersplein De familie Besuijen liet weer van zich horen. Vader Jan en zoon Djangko deden weinig voor el kaar onder. Aan het einde van de dag moest de jongste toch zijn meerdere erkennen in zijn vader. Ian werd kampioen met 29 van de 30 ringen. Djangko werd tweede met 28 ringen. Antoinette Ver mast en loeri van Stee werden der de en vierde, ook met 28 gestoken ringen. In de bekercompetitie won Djangko Besuijen de ie be ker voor Peter de Vos en Jelle van Stee. De beker voor de oudste rij ders werd gewonnen door Peter de Vos. Die voor de jongste rij ders bleef ook in de familie. Deze werd namelijk gewonnen door Pol de Vos. Annaliza Langebeeke won tot slot de pollepel. In Veere reden de ringrijders van de afdeling Gapinge hun wed strijd. Kersvers Zeeuws Kam pioen Sebastiaan Sturm liet zien zijn kruit nog niet verschoten te hebben. Hij won de wedstrijd door alle dertig ringen te steken. Hij moest hiervoor nog wel eerst kampen met Ingmar Alewijnse. Krijn Coppoolse werd derde met 29 ringen. Tevens won hij de ie be ker. Alewijnse won de 2e beker en Sturm de 3e. De debutantenbeker werd gewonnen door Olivier Es- huis. In de slotkamp, de kamp om de pollepel, bleek Abco Jobse de beste te zijn. Hij mocht de beschil derde pollepel en bijbehorende fles in ontvangst nemen. In Domburg werd ringgereden op het terrein van verzorgingstehuis Simnia. Roel Willemse won deze De twee slachtoffers, een 22-jari- ge Goesenaar en een even oude Nijmegenaar, werden zondagoch tend zwaar mishandeld. Het ge weld doet denken aan de 'kop- schopperszaak' in Eindhoven, waarbij begin dit jaar ook iemand op brute wijze in elkaar werd ge trapt in het uitgaansgebied aldaar. Eén verschil, de Goese mishande ling is niet vastgelegd door came ra's. „Toen ik het hoorde, dacht ik meteen: dat is dus net buiten het cameragebied gebeurd", zegt de Goese burgemeester René Ver hulst. Hij heeft al eerder gepleit voor uitbreiding van het camera toezicht naar Oostwal en de par keergarage, maar in de gemeente raad kreeg hij de handen daar voor niet echt op elkaar. „Het blijft een wens van mij en ik zal er opnieuw voor pleiten." wedstrijd met 26 van de 26 rin gen. Emiel Provoost en Coen Min- derhoud staken ook 26 ringen. Zij moesten in de kamp hun meerde re erkennen in Willemse en wer den tweede en derde. Dit drietal verdeelde ook de rest van de prij zen. Minderhoud won de ie be ker, de Jan Maas-beker en de pun- tenkoers. Willemse won de 2e be ker en de pollepel. Provoost werd winnaar van de 3e beker. In Biggekerke staken drie rijders de volle bak. Rudy Koets won, in de daar op volgende kamp, het dagklassement. Hij versloeg Roald Leendertse en Frank Bras ser. Robby Koets werd winnaar van de ochtendkamp en jongere broer Ronald won de eerste prijs in de A-categorie. De B-categorie werd gewonnen door Erik Leen dertse en de C-categorie door Nel ly Wisse. Leon Leendertse won de pollepel. „Dertig, veertig jaar geleden had den we een gedoogbeleid om trots op te zijn. Nu lijkt het wel de omgekeerde wereld. Terwijl in landen als Amerika steeds meer gedoogd wordt, wordt in Neder land juist meer aan banden ge legd. Sinds de invoering van de wietpas draai ik zeventig tot tach tig procent minder omzet dan voor die tijd. Natuurlijk ben ik op gelucht dat de coffeeshop op het Bellamypark na vijftien jaar einde lijk open is, maar een gat in de lucht springen vind ik in deze tijd niet gepast." Aarden kocht de grond en het pand dat daar destijds stond al in 1998. Hij wilde er zijn coffeeshop uit de Kerkstraat naartoe verhui zen, zoals hij toen ook met de ge meente Vlissingen had afgespro ken, maar latere bestuurders en onder meer de vondst van een monumentaal muurtje hielden dat plan al die jaren tegen. Uitein delijk besloot hij, ondanks dat er nog geen vergunning was voor het uitbaten van een coffeeshop op die plek, om toch alvast te be ginnen met het bouwen van een nieuw pand. „Die holle kies was een schaamte voor de stad. Ik kon dat niet langer aanzien en dus nam ik een risico door alvast maar te beginnen met bouwen. Gelukkig kregen we uiteindelijk een toeschietelijke burgemeester Gemeente Middelburg helpt men sen die hun huis energiezuiniger willen maken. De eerste tien hui zenbezitters uit de gemeente die zich melden kunnen gratis te recht op een energiespreekuur. Adviseurs van Energieprestatie- borging geven daar info over be sparingsmogelijkheden. De ener giespreekuren vinden plaats op dinsdag 3 en 10 september van 17.00 tot 21.00 uur in het Getij te Middelburg. en is de vergunning er gekomen, maar de weg er naartoe was lang en moeilijk. Toch heb ik er nooit aan getwijfeld dat het ooit wel goed zou komen. Belofte maakt immers schuld." Aarden vindt h^t jugendstil-pand waarin de coffeeshop huist, een aanwinst voor het Vlissingse Bel lamypark. „Het past heel goed op die plek. Het is een pand waar de blower trots op kan zijn. Niet weg gestopt ergens om een hoekje, maar in een mooi gebouw dat een nette uitstraling heeft. Dat is al tijd mijn bedoeling geweest en de bewoners van Vlissingen waarde ren dat ook. Ik krijg regelmatig complimenten en merk dat er meer begrip is voor branche en daar ben ik trots op." De nette uitstraling van het pand schoondijke - De rondweg om Schoondijke gaat op maandag 16 september open. Dat meldt Rijks waterstaat. Om de nieuwe weg aan te sluiten op de bestaande N61, gaat die weg tussen Schoon dijke en IJzendijke van vrijdag 13 september tot maandag 16 septem ber dicht. Verkeer wordt dan om geleid. Precieze tijdstippen wor den binnenkort bekend gemaakt. De 'halve' rondweg rond Schoon dijke loopt westelijk van het dorp. door Rian Janse kapelle - In Kapelle, op de traditio nele Kapelse dag, verschenen 35 ringrijders afgelopen weekeinde aan de start. GOES - Een mishandeling aan de Oostwal in Goes in de nacht van za terdag op zondag houdt de gemoe deren bezig. Een getuigenoproep van de politie gaat als een lopend vuurtje rond op sociale media. Afhankelijk van: toestelcategorie eigen risico - aanvullende verzekering Goed horen hoeft niet duur te zijn. Bij Schoonenberg vindt u de BudgetLijn, dat zijn A-merk hoortoestellen al vanaf o,-. Kom snel langs voor een persoonlijk advies. Kijk op www.schoonenberg.nl voor een winkel bij u in de buurt. Kies voor zekerheid. Kies voor de kwaliteit van Schoonenberg. 1 Agenda ZRV 7 sep. Gapinge, sjezenrijden, 11.00-17.30 uur 7 sep. Grijpskerke, ringrijden, 8.00-17.00 uur 7 sep. Aagtekerke, ringrijden, 8.00-17.00 uur 'Aanwinst tips: walcheren@pzc.nl door Wendy de Jong VLISSINGEN - 'De trots van de blo wer' noemt Gerard Aarden de cof feeshop op het Vlissingse Bel- lamypark waar hij vijftien jaar voor gestreden heeft. Vorige week open de de shop op de eerste verdieping eindelijk de deuren, maar reden voor een feestje was dat voor Aar den nog niet. „Pas als de regels van minister Opstelten worden opgehe ven, is het echt tijd voor een feest je."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22