Huurdersvereniging onderzoekt woonlasten Nu Alles-irt-1 Thuis met 1 jaar gratis Interactieve TV WALCHEREN 21 Superbovist van ruim vijf kilo Postcodeprijs in Vlissingen Van plein tot verplaatsen botenstrandje Alles-in-1 Thuis Standaard &C Interactieve TV, Internet. Bellen en o.a. 2 HD tv-ontvangers Gratis Opnemen Pakket Gratis Spotify Premium kpn winkel kpn.com/zeeland 0800 0776 MIDDELBURG - Hoe komen huur ders rond en welk deel van hun inkomen zijn ze kwijt aan huur, gas, water en licht? Om op die vra gen een antwoord te krijgen, houdt de Huurdersvereniging Middelburg (HVM) vanaf 6 sep tember een woonlastenonderzoek onder huurders op Walcheren. Dat gebeurt in samenwerking met de Woonbond, de landelijke belangenvereniging van huurders en woningzoekenden. HVM is een van de vier huurdersvereni gingen in het land die bij het on derzoek betrokken zijn. „Alle huurders merken dat de woonlas ten steeds sterker stijgen. De huurverhogingen kunnen dit jaar oplopen van 4 naar 6,5 procent, terwijl de inkomens van veel huurders achteruit gaan. Ook jn- dere woonlasten, zoals energie, nemen toe", aldus de huurdersver eniging. Om de situatie op Walcheren in beeld te brengen, houdt de HVM onder haar 1100 leden een enquê te over woonlasten. Het onder zoek moet uitwijzen hoe huur ders op Walcheren maandelijks rond moeten zien te komen. „De uitkomsten kunnen helpen bij het bijsturen van lokaal be leid", aldus de Middelburgse huur dersvereniging. SLIJKPLAAT - Een centimeter of dertig, dat is volgens Edwin 'Vin- ke een normale afmeting voor een bovist: een paddenstoel die in de wei tussen de koeien en de brandnetels groeit. Maar ééntje met meer dan een halve meter doorsnee en een gewicht van 5,5 kilo, dat had de chef van sterren restaurant De Kromme Water gang in de twintig jaar dat hij de paddenstoelen verwerkt, nog niet meegemaakt. „Onze eigen pad denstoelenzoeker heeft 'm gevon den", licht Vinke toe. „Deze heb ben we niet in de keuken ge bruikt, hoor. Via-via hebben we hem aan een leraar biologie gege ven. Die kan hem nu laten zien in de klas." VLISSINGEN - De straatprijs van de Postcodeloterij is gevallen in de Pastoor Van der Aaklaan in Vlis singen. Vier deelnemers met de postcode 4386 EB wonnen samen in totaal 100.000 euro. Dat geld wordt ongelijk verdeeld. Eén van de deelnemers in Vlissin gen won 62.500 euro. De drie an deren pakten elk 12.500 euro. De ambassadeur van de Postcode Loterij, Gaston Starreveld, verras te de vier winnaars afgelopen za terdag al met de bekende gouden envelop. Bovenop de geldprijs krijgt één deelnemer ook een BMW. De uitreiking wordt vanavond uit gezonden op tv, vlak voor het journaal van 20.00 uur. Ruyterstadsingers naar De Gouwe Tliyn De Ruyterstadsingers geven za terdagmiddag een concert in de ontmoetingsruimte van 'De Gouwe Tuyn' in Oost-Souburg. Het gemengd koor brengt be kende en minder bekende klas sieke en hedendaagse muziek. Ook worden volksliederen ge speeld. Zowel bewoners als an dere belangstellenden zijn wel kom. Het concert begint om 14.30 uur. Zomeravondconcert Catharinakerk De plaatselijke muziekvereni ging 'Luctor et Emergo' geeft donderdagavond een zomer avond concert in de Catharina kerk in Zoutelande. Onder leiding van dirigent Ad Stroo brengt de muziekvereni ging een zeer gevarieerd pro gramma, dat niet gebonden is aan een bepaald tijdperk of the ma. Het concert begint om 20.00 uur. Eén-euro-weken Woord en Daad Het winkeltje Woord en Daad aan de Dorpsstraat houdt uit verkoop. Tot en met 14 septem ber kost alle tweedehands zo merkleding één euro. De op brengst gaat naar de gezond heidszorg in Benin, Burkina Fa- so en Oeganda. Woord en Daad is elke ochtend open, behalve op zondag. Ook op woensdag middag kan men er terecht. Expo schilderijen in Bibliotheek 't Spui Annette van Driel-Kluit expo seert tot 4 november haar schil derijen in Bibliotheek 't Spui te Vlissingen. Er zijn daar 25 werken te zien. Ze schildert vooral mensen, dieren en bloemen. Technie ken zijn onder andere spuit werk in acryl- en olieverf. De expositie is tijdens openingstijden van de biblio theek vrij te bezichtigen. Afsluiting zomerserie orgelconcerten Margreeth de long en Nienke Oostenrijk sluiten de zomer serie orgelconcerten in Middelburg af. Vanavond, 3 september, geven ze een concert in de Nieuwe Kerk. Ze spelen uitsluitend eigen composities van Mar greeth de Jong. Het concert begint om 20.00 uur. Entree 6 of 8 euro. Kinderen tot 12 jaar gratis. Lezing: Bepaal zelf uw toekomst Stichting I.S.I.S houdt woens dag 4 september een lezing over 'Bepaal zelf uw toekomst in 7 stappen' in de bibliotheek te Middelburg. Onderwerp: hoe realiseer je een goede toekomst voor jezelf en voor anderen, uitgaande van je geweten en idealen. De zaal is geopend vanaf 19.15 uur. Toegang gratis. veere - Het gebied Oostwatering bij Veere is een samensmelting van voorzieningen. Projectbureau Vrolijks heeft nu drie scenario's in concept liggen voor de aanpak van het gebied. Scenario 1: Aanpakken van de en tree; uitbreiding zeilschool met bebouwing op de wal; verbete ring botenstrand; omleggen weg door de botenstalling langs de dijk; camperplaats Arne; buitenha ventje Arne/Waterschap; club huis verplaatsen. Scenario 2: Herinrichting van de entree, twee ingangen naar plein; uitbreiding zeilschool; verbete ring botenstrand; afsluiten route van Jachtwerf naar WV Arne; ver plaatsen loods Waterschap en lig plaatsen; centrale kraanlocatie voor Arne en jachtwerf; camper plaats; buitenhaventje voor Arne /Waterschap; clubhuis ombou wen tot waterkantrestaurant met openbaar gedeelte; achteringang Arne aanpassen tot hoofdingang voor mensen en personenauto's. Scenario 3: Herinrichting van de entree, twee ingangen naar plein; uitbreiding zeilschool; verplaat sen botenstrand naar landtong; ontwerp voor waterkant; verblijfs- recreatie op locatie botenstrand; bootverhuur; passantensteiger en horeca; extra loods (met winkel) aan oostzijde gebouw Oostwate ring; afsluiten route van Jacht werf naar WV Arne; botenloods WV Arne, mogelijk gekoppeld aan bestaande bebouwing jacht werf; verplaatsen loods Water schap en ligplaatsen; centrale kraanlocatie; aangepaste camper plaats Arne; buitenhaventje Arne/Waterschap; clubhuis om bouwen tot waterkantrestaurant met openbaar gedeelte; achterin gang Arne aanpassen tot hoofdin gang voor mensen en personen auto's; eventueel ruimte voor ver- blijfsrecreatie op huidige plek clubhuis. DINSDAG 3 SEPTEMBER 2013 doet 't gewoon OOST-SOUBURG ZOUTELANDE OOSTKAPELLE VLISSINGEN MIDDELBURG MIDDELBURG niet groots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21