Twijfel over noodzaak 'Trekdijk' 20 WALCHEREN HAVENGEBIED VEERSE MEER De Oostwatering moet opgeknapt, hoe is nog onduidelijk. Cosmetisch, of toch een rigoureuze ingreep? Trio Cortado bij SVRZ Domburg en Middelburg veere - Van verfraaiing van de be staande situatie in het Oostwate- ringgebied tot een nieuw bootjes- strand op de landtong: Op dit mo ment liggen er drie scenario's voor ontwikkeling van het Oost- wateringgebied aan het Veerse Meer. Met als rode draad de ver plaatsing van het clubgebouw van watersportvereniging Arne naar de dijk en een centraal plein on deraan de dijk. Geen masterplan voor het hele ge bied, met uitbreiding van ver- blijfsaccommodatie langs het Veerse Meer, maar ideeën voor ontwikkeling van jachtwerf en beide havens met de Waterher- berg en zeilschool. Projectbureau Vrolijks uit Breda boog zich over het gebied in opdracht van de ge meenteraad. Het bureau conclu deerde dat grootschalige ontwik keling achter de dijken, aan de oevers en op de eilanden niet voor de hand ligt gezien de belan gen en waarden ervan. Een klein schalige vorm van verblijfsrecrea- tie in de vorm van arkjes, kam- peervlotten of'boot-achtigen' acht het bureau wel haalbaar. Het minst ingrijpende idee be helst het verfraaien van het ge bied met verplaatsing van clubge bouw en verleggen van de huidi ge aanrijroute. Het derde gaat het verst met onder meer verleggen van het bootstrandje naar de land tong. Het huidige strandje biedt dan mogelijkheden voor bebou wing. Maar, tot genoegen van de Veerse Stadsraad, geen hoog bouw. Er mag niet geheid worden in de betonblokken die gebruikt zijn bij de demping van de in 1944 gebombardeerde dijk. Voor jaar 2012 ontstond nog grote com motie rondom het discussiestuk van wethouder René Molenaar voor een facelift van het Oostwa- teringgebied met een hotel en vier appartemenentorens. De stadsraad schrijft nu in haar or gaan Stadsheraut 'enthousiast te zijn over de plannen'. Voorzitter Piet Castenmiller van WV Arne laat niet het achterste van z'n tong zien; 'dat is nog te prematuur'. Maar een ding staat als een paal boven water: „We zijn en blijven een familiehaven. Voor ons staat de watersport voor op, niet het ontwikkelen van ge bouwen. Het liefst zien we een upgrading van de haven. Wat meer luxe in de haven en verbre ding en uitbreiding van het aantal boxen om meer passanten te trek ken." Ook het clubgebouw is drin gend aan vernieuwing toe. De hui dige plek is niet ideaal en Arne hoopt al geruime tijd op een nieuw gebouw op de dijk. Het ont werp ligt al lang gereed. Exploitant Jeroen Hanemaaijer van jachtwerf/haven Oostwate ring: „Het uitgangspunt, low pro file, vind ik goed. Lijkt me haal baar. Maar het is duidelijk dat een kwastje verf niet volstaat. Het ge heel biedt nu een desolate indruk, dat moet echt aangepakt. Voor mij is ook belangrijk dat we een nieuwe loods kunnen neerzetten. Eén centraal kraanpunt is ook noodzaak. Nu rijdt die kraanwa gen alsmaar heen en weer." Ook Hanemaaijer ziet graag een 'een kleine uitbreiding van het aantal ligplaatsen'. Verbetering van de ontsluiting naar de Waterherberg is volgens hem ook dringend no dig. „Ik hoop dat we eindelijk een definitieve klap kunnen geven op de plannen." Verantwoordelijk wethouder René Molenaar wil nog geen commentaar geven op de plannen: „Dit is een concept en het college van burgemeester en wethouders bespreekt dit van daag Ik vind het niet correct om daar op vooruit te lopen." Wethouder Johan Aalberts kreeg maandagavond in de raadscom missie ruimte een reeks vragen. Komende maandag moet in de ge meenteraad duidelijk worden of het plan 'Trekdijk' een meerder heid krijgt. Het college van B en W vraagt de raad om 30.000 euro om de noodzakelijke wijziging van het bestemmingsplan voor te bereiden. De kritiek op het voorstel richtte zich op twee punten. Ten eerste: is op bedrijventerrein Arnestein en elders in de gemeente, met na me Ramsburg, nog niet genoeg bedrijfsgrond beschikbaar? En de commissieleden wilden weten of de ontwikkeling van de Trekdijk past binnen het beleid van de pro vincie en binnen de afspraken met Vlissingen en Veere. Christenunie raadslid Evert He ringa vroeg of binnenkort gespro ken wordt met die twee gemeen ten en de provincie over de bedrij venterreinen op Walcheren. Aal berts beaamde dit. „En net voor dat overleg begint, besluiten wij de Trekdijk aan te leggen? Het geeft de indruk dat Middelburg dit gauw nog even wil binnenhalen." Volgens Aalberts is er wel dege lijk al overleg geweest met Vlissin gen. „Bovendien, de Marinierska- zarne past ook niet in het regiona le bedrijvenplan en daar hebben wij ook geen nee tegen gezegd", aldus de wethouder. Hij hamerde op het belang van het in voorraad hebben van direct vrij beschikbaar bedrijventerrein. Met losse lapjes grond op Ar nestein en Ramsburg red je het niet, betoogde hij. Namens de dorpsvereniging Nieuw- en Sint Joosland wees voorzitter Krina de Visser er op dat haar dorp al genoeg voor de kiezen heeft gekregen de afgelo pen jaren. „We zijn straks hele maal ingeklemd tussen wegen en bedrijventerrein." Op vraag of met de dorpsvereni ging te praten valt over compense rende maatregelen, antwoordde De Visser: „Wij zijn niet om te ko pen." Wethouder Aalberts had ook nog een nieuwtje te melden. De ge meente Middelburg krijgt ander half miljoen euro om het oude be drijventerrein Ramsburg op te knappen. Met het geld wordt on der meer de Oostperkweg verlegd en de bestrating van bestaande wegen verbeterd. DOMBURG - Het trio Cortado speelt deze week klassieke kamer muziek in vijf Zeeuwse zorging- centra van de SVRZ. Dinsdag (vanavond) brengt het trio een gevarieerd programma in Simnia te Domburg. Aanvang 15 uur. Woensdag is Cortado in 't Gasthuis Middelburg. Aanvang 19.00 uur. Het trio bestaat uit fluitiste Han nah de Witte, hoboïst Arthur Klaassens en klarinettist Jasper Grijpink. Het speelt zowel klassie ke meesterwerken als moderne stukken. Er zijn ook concerten in 's Gravenpolder en op twee plek ken in Goes. -J !h Una Aanpak van Oostwatering r door Annemarie Zevenbergen Watersportvereniging Arne heeft nu 330 ligplaatsen in de haven Oostwatering bij Veere. foto Lex de Meester door Theo Giele MIDDELBURG - Binnen de Middel burgse gemeenteraad bestaat twij fel over de noodzaak van de ont wikkeling van een nieuw bedrijven terrein bij Nieuw- en Sint Joosland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20