JIÊm M ZEELAND Vol 'Geef mij maar een boot' Burgemeester van Vlissingen had soms een andere werkelijkheid, zegt commissie. „Maar liegen is een groot woord." Extra reistijd busvervoer Zierikzee-Goes almanak HONDENZWEMMEN Oosterschelde staat een week lang in de belangstelling Actuele video's en verslagen van Zeeland Nazomerfestival VLISSINGEN - Of René Roep burge meester van Vlissingen mag blij ven, is puur afhankelijk van het morele besef van de gemeente raad. Of misschien zelfs nóg een onderzoek. Het rapport van de commissie, die onderzoek deed naar het decla ratiegedrag van het Vlissingse col lege, geeft er namelijk geen ant woord op. Burgemeester Roep is inderdaad zijn boekje te buiten gegaan, zo veel is helder, maar hoe dat komt? Omdat hij verkeerd is voorgelicht door zijn ambtenaren, conclu deert ook de commissie. „Maar die hebben we niet allemaal kun nen spreken", zegt Sjef van Wij nen. „En voor zover dat wel is ge lukt, kregen we geen klip en klaar antwoord. Alleen dat nu eenmaal riiet alles is vastgelegd. Dat is een beetje Vlissings." Misschien moet daarom nog een onderzoek komen naar de onder linge omgangsvormen op het stad huis, oppert voorzitter Coen van Dalen. „Alleen niet door ons. Wij hebben genoeg onderzocht." Volgens Van Dalen hield de burge meester er wel eens een andere werkelijkheid op na, bijvoorbeeld over de vraag of de organisatie wist dat voortaan hij de bonne tjes van collegeleden zou afteke nen en niet langer de gemeentese cretaris. „Maar liegen is een groot woord. Eerder een kwestie van langs elkaar heen werken." Vergeet niet, benadrukt Van Da len, dat Roep ook heeft bezui nigd. „Hij is weliswaar behoorlijk bezig geweest, als je de bonnen bekijkt, maar tegelijkertijd schafte hij de dure heidesessies af, het etentje voorafgaand aan de raads vergadering..." Roep wegsturen kost de gemeen te circa zeven ton, zegt Niek Pe ters. „Ik ben er nog niet uit. Mijn vertrouwen kalfde af naarmate het onderzoek vorderde, maar ik zou hem wel een tweede kans wil len geven. Aan de andere kant: de ze man heeft binnen de organisa tie geen gezag meer, daarbuiten evenmin. Hij zal met een héél goed verhaal moeten komen." ZIERIKZEE - Reizigers die komend weekend met de bus van Goes naar Zierikzee en vice versa wil len, moeten gebruikmaken van een gratis pendelbus die via de Oosterscheldekering rijdt. Dit levert een extra reistijd op van ongeveer 45 minuten. Vanwe ge werkzaamheden is er geen bus- verkeer mogelijk op de Zeeland- brug. De pendeldienst rijdt elk uur en vertrekt van het treinstation in Goes en het busstation in Zierik zee. De haltes Colijnsplaat, Zee- landbrug en Zierikzee (de Val) ko men te vervallen. De Vlissingse dametjes zijn geen moeilijke eters. Aardappeltjes, groen ten, ze hebben er geen moeite mee. Maar als er pannenkoeken op het menu staan, gaat er helemaal een gejuich op bij de zusjes van vier en acht. Als pannenkoek nummer vijf is op gepeuzeld, vraagt moeder aan haar dochters óf ze nog zin hebben in een zesde. „Nou, mam. Het is echt héééél erg lekker, maar ik zit nu echt prop- en propvol", zegt de oudste. „En jij?", vraagt moeder aan de jongste dochter. „Nee hoor, mam", verzucht de vier jarige. „Ik kan echt niet meer. Mijn prop zit ook helemaal vol." ZEELAND WWW.PZC.NL/ZNF2013 'Roep heeft geen gezag meer' door Wendy Wagenmakers pagina 18 en 19: 'De werkelijkheid was anders' Tip? redactie@pzc.nl AXEL - Hij mag dan Enjoy heten, de kleine jack russell ver maakt zich maandagmiddag helemaal niet in zwembad 't Plaatje in Axel. Angstig kruipt hij op de rug van de stoe re Tervurense herder Arco. Ook een kleuterbadje is voor een kleine jack russel veel te diep. En baasje Patrick Pie- ters moet ook zijn derde hond Daisy, een kruising tussen een keeshond en een border collie, in de gaten houden. De meeste honden hebben de grootste lol in het zwem bad. Lekker in het water plonzen en je omstandig uit schudden aan de kant zonder dat het baasje klaagt Die had ook geen reden tot klagen: het was geen honden weer, maar zomers warm op 1 september, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17