Bracke en De Pooter herpakken zich tijdig Vliegende start Zaamslag Kuzee verzilvert snelle starts in klasse MX2 40 SPORT OPEN ZK TAFELTENNIS Springlevende tafeltennisclub probeert in Zeeland wegkwijnende sport van ondergang te redden. Dennis Vlassenrood en Pieter Voorbrood kwamen met 5-1 voor in de eerste set, maar het werd toch 7-4 in de tiebreak voor de Axelaars. In de tweede set werd het 6-2. „In de eerste vier games zat Ronald nog niet in de wed strijd, maar daarna was hij weer degelijk in de rally's, waardoor ik veel kon afmaken aan het net. Ik heb vandaag goed gespeeld. Alles lukte. Dat werd wel eens tijd want ik heb een paar maanden slecht gespeeld. Ik heb in novem ber een hooroperatie ondergaan. Dat heeft een goede invloed ge had op mijn gehoor, maar een slechte invloed op mijn tennis. Eerst hoorde ik maar voor 45 pro cent woorden, nu voor negentig procent. Doordat ik ineens veel nieuwe geluiden hoorde, kreeg ik echter veel last van hoofdpijn", zei Meivin Bracke. „Ik heb mijn ei gen spel gespeeld, meer zit er niet in. Pieter speelde in het begin erg goed, maar vervolgens maakte hij veel onnodige fouten. Misschien speelde in zijn achterhoofd mee, dat hij ook nog moest hockeyen", vertelde Dennis Vlassenrood. In de mixed-3 werden Natascha van Strien en Pascal de Jager num mer 1 in de poule ondanks verlies op de finaledag tegen Stéphanie van Balen en nationaal veteranen- kampioen Patrick Marteijn. In het dubbel-5 bij de vrouwen pakten Monique Elegeert en Natascha Haak de eerste prijs na winst op achtereenvolgens Leontine Dingenouts/ Fabiènne Péters (drie sets) en de zusjes Marije en Maaike Hollestelle. De uit Zelzate afkomstige Rik lanssens gaf samen met Filip Van- damme een bijna zekere winst weg in de 6 35 plus finale tegen Reggie van den Berg en Honny van Dorsselaer. Bij 5-4 en 30-15 la gen twee matchpoints voor het grijpen, maar Vandamme faalde jammerlijk aan het net. In de mixed-6 won Rik Janssens samen met zijn sterk spelende dochter Kristl (13) toch goud via winst in drie sets op Julia Ross en Henk van de Voorde. Eerder in het toernooi werden de duo's Eva van de Walle/Bram Donze (mixed-4) en Coen Dobbeleir/Menno van den Hout (dubbel-4) al nummer één. ZAAMSLAG - De korfballers van Zaamslag zijn de nieuwe veldcom- petitie met klinkende cijfers ge start. In het openingsduel werd Scheldevogels met 19-9 opzij ge zet. Debuterend coach Carlo de Waele was vooral te spreken over het collectief. Halverwege (11-3) was Zaamslag al zeker van de winst, maar trok de lijn gediscipli neerd door het einde door. Kevin Spruijt uit Meliskerke was de sterkste in de categorie MX 1-3 en MX2 viertakten. De Kawasa- ki-rijder won beide manches. Zijn crossmaatje Gian Scheele uit Zaamslag werd op zijn Suzuki tel kens tweede. De derde podium plaats was voor MX i-rijder Dimit- ri Sep uit Roosendaal. Spannender was het bij de MX 4- 2-tweetakten. Bart Kuzee uit Waarde liet weer zien snel te kun nen starten. Hij liet zich boven dien niet meer achterhalen. Ku zee won, voor Aswin Vandamme, Lukas de Ruiter en Jochem van den Dorpel. Ook in de tweede manche had Kuzee kopstart en ging de KTM-rijder als winnaar over de streep. Van den Dorpel werd tweede plaats, voor De Rui ter en Vandamme. In de clubklasse won Joost Sinke uit Waarde beide manches. In de eerste manche werd Stefan Won- dergem tweede en Geerten Wisse uit 's-Gravenpolder derde. In de tweede manche werd Wisse knap tweede. Bij de veteranen won Erik van der Wekken uit Zierik- zee beide manches. Het was een Zeeuws podium: Joost Serrarens (Lamswaarde) en Ron Bos (Goes) vergezelden hem. Bij de 65 cc won Jonah Pijnen uit Middelburg. MIDDELBURG - Was het het begin van het einde of de start van een nieuw begin? De organisatoren van de opgetuigde Open Zeeuwse tafeltenniskampioenschappen hoopten zaterdag en zondag op de laatste optie, maar of die reëel is, is nog maar de vraag. Feit is dat het Zeeuwse tafeltennis de laatste tijd aan enorme inflatie onderhe vig is. Ga maar na: er is nog maar één Zeeuwse club die bij de senioren een team in de landelijke competi tie heeft. Dat is TTC Middelburg. Het betreft hier echter geen team met toekomst: Jan Henk Bomhof is 50, Riny Kasse 45 en Mare Hac- kenberg wordt volgende week 44. Sören de Witte brengt met zijn 26 levensjaren het gemiddelde nog een beetje naar beneden. Vijf entwintig jaar geleden was dat wel anders: toen speelden Middel burg-Zuid bij de mannen en Mid delburg-Zuid en Sint Aloysius bij de vrouwen op het hoogste ni veau van Nederland. En daaron der acteerden tal van Zeeuwse teams landelijk. Ook bij de jeugd trokken vele sterke trio's weke lijks het land in. Bij de jeugd is het nu niet veel be ter dan bij de senioren. En wat er ger is: ook kwantitatief gaat het hollend achteruit. In Zeeland zijn nog maar 25 teams (van drie spe lers) in competitie, waaronder zo'n vijftien op Walcheren. „Er moet echt iets gebeuren, anders bloedt het tafeltennis hier dood", vond Jeroen Louws, een van de or ganistoren van het toernooi. Het is niet toevallig dat Louws lid is van de enige Zeeuwse club die zich nog redelijk staande houdt: TTC Middelburg heeft zo'n 170 le den en probeert de trein weer op de rails te krijgen. „Dat is ook in ons eigen belang", stelde Louws niet onterecht. „Als we als enige Zeeuwse club overblijven, heb ben we geen concurrentie meer en moeten we voor elke wedstrijd de provincie uit." Bouwen aan de basis is het eerste devies voor tafeltennissend Zee land. Daarom werd de herstelope ratie vrijdag in de Middelburgse sporthal De Sprong ingezet met een scholierentoernooi, dat zeven tig kinderen trok. Het is de bedoe ling dat die scholierentoernooien SENIOREN zich als een olievlek over de pro vincie verspreiden. Ook werd een trainerscursus opgestart, waaraan zestien Zeeuwen deelnemen. Tot tevredenheid van cursusleider Peter Boon zitten daarin ook ver schillende leden van wegkwijnen de clubs bij. Zaterdag waren er dan de Open Zeeuwse voor de jeugd, met zo'n honderd deelnemers, en voor een select gezelschap senioren. Bij de jeugd viel onder meer Jonathan Claus op, een ventje van tien - na tuurlijk van TTCM - dat over gro te talenten beschikt. Trainer Peter Boon durfde de vergelijking met Kalun Yu, het grootste Zeeuwse tafeltennistalent ooit, wel aan. Toen Yu evenoud was als Claus nu, zat hij ongeveer op hetzelfde niveau. „Alleen z'n voetenwerk was beter", analyseerde de trainer van.... TTCM. Bij de senioren haalde oud- TTCM-speler Tan Anran verras send de finale. Daarin versloeg de Chinees die nu voor Pecos uit Oegstgeest speelt minstens even verrassend zijn landgenoot Liu Qiang van Westa. Bij de vrouwen was Carla Nouwen (SKF) het sterkst. Zij versloeg in de finale clubgenote Tali Cohen. VOGELWAARDE - In het zeventien de Attent Blommaert Bossepielen toernooi van Tennisclub Vogel vlucht uit Vogelwaarde schreven Meivin Bracke en Ronald de Pooter van TV Axel de dubbel-5-categorie op hun naam. Overige winnaars: Evert Piessens/Nicky Samijn (6), Martijn Ellenbroek/Kevin Slis (7), Mark en Wil liam Vonk (7 35+), Ingrid van Dessel/Jeanine Geertman (7 en 7 35 Linda Vercruyssen/Laura Verhelst (8), Claire van Damme/Marnix Ivens (mixed 5), Miriam Meerman/Martien Sponselee (6 35 Jacqueline van de Voorde/Erik van Tatenhove (7), Mark Verhage/Emma de Zeeuw (8). Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink en Jeffrey Courtens 6, Marnix de Bat en Erwin Verhelst 2, Debby Cerpentier, Marjan Verhage en Marjolein Verpoor- te 1. BKC-Zaamslag 3:12-8. Scores BKC: Jan-Willem de Groote en David van der Plicht 3, Anne de Koster en Jonas Kloet 2, Koen de Bliek en Sandra de Reu 1. Luctor-TOP 4: 6-4. Scores Lucton Peter Durink en Adrie de Jonge 2, Eli- ne Jansen en Karlijn den Hollander 1. door Herman Heuvink WEMELDINGE - Het programma van de motorcross in Wemeldinge liep zaterdag vertraging op toen de am bulance er aan te pas moest ko men. Maurice Pekaar uit Yerseke was in de 85cc ten val gekomen en de EHBO'ers vonden het raadzaam hulp in te roepen. In het ziekenhuis in Goes werd onder meer een her senschudding geconstateerd. TTCM begint reddingsactie door Koen de Vries Oud TTCM-speler Wouter van der Mark schreef samen met zijn team genoot Wouter Schroeber (Hilver sum) zondag in de hoogste klasse van het teamtoernooi van de Open Zeeuwse op zijn naam. In de finale waren ze met 3-2 te sterk voor TTCM-spelers Jan-Henk Bomhof en Riny Kasse. Bomhof versloeg Schroeber en won samen met Kasse ook het dubbel. De D-klasse was een prooi voor een koppel van Kampeneon uit Kampen. Ze versloegen Kristian Davidse (TTCM) en Max Vleugel (Arnemuiden) met 3-2. De finale in de E-klasse ging tus sen Richard Tramper/Jan-Willem Adriaanse-lngrid Heijens/Sandra Zuidweg. Het werd 4-1. Niek de Ridder in actie tijdens de Kanaalrace. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60