Kampioen hengelt 7800 gram bij Kloosters Talent Zeskamp aan Bierkaai is blijvertje Zeeuwse gemeenten zetten jumelages op een laag pitje Samsung Galaxy Sill Mini voor een fantastische prijs! ZEEUWS-VLAANDEREN 17 Huisarts te gast bij Alzheimercafé Bestel nu op: hollandsnieuwe.nl/pzc hollands nieuwe. Uniek: beltegoed 5 baanden ,9eldig A as® zien. Ik denk dat we allemaal wel zullen zeggen dat we goed heb ben ervaren hoe het is om op straat te moeten leven. En dan hoefden wij maar één nachtje." Na een stevig ontbijt en het bijwo nen van de kerkdienst, konden de kinderen naar huis voor een war me douche en om wat slaap in te halen. Op diverse plaatsen wordt de ko mende tijd ook de Nacht Zonder Dak gehouden. De eerstvolgende Zeeuwse editie is in Yerseke, in de nacht van aanstaande vrijdag op zaterdag. www.nachtzonderdak.nl CLINGE - Peter van Gremberghe van de Hengel Sport Vereniging Koewacht heeft zaterdag de ZeeuwsVlaamse titel zoetwater vissen in de wacht gesleept. Op het viswater de Zestigvoet van de organiserende Clingse Hengelaars gooiden 96 deelne mers van zeven Zeeuws - Vlaam se verenigingen de hengel uit. Met één vaste stok met aas naar keuze probeerden de deelnemers vier uur lang zoveel mogelijk vis aan de haak te slaan. De vangst werd gewogen. Van Gremberghe haalde totaal 7800 gram binnen. Ronny Mus- sche van ONI (Ontspanning Na Inspanning) Terneuzen eindigde met 7750 gram op de tweede plaats. Frank de Schepper van de Clingse Hengelaars werd derde met 7700 gram. Het verenigings klassement werd gewonnen door de Clingse Hengelaars. GOA (Axel) en HSV Koewacht eindig den respectievelijk als tweede en derde.De Hulster wethouder Dia na van Damme reikte samen met collega Eric de Keijzer uit het Bel gische Sint Gillis- Waas de prij zen uit. De link naar België werd gelegd door het grote aantal zuiderburen dat op de ledenlijst van de Cling se visclub prijkt. terneuzen - In De Veste flat B in Terneuzen wordt vanavond (19.30 uur) het Alzheimercafé gehou den, een samenkomst voor men sen die met Alzheimer te maken hebben. Gast is huisarts Jeroen Peek. Huisartsen zijn vaak een be langrijke schakel bij de eerste 'niet pluis-gevoelens'. Peek zal dan ook uitleg geven over de eer ste signalen van Alzheimer. De avond duurt tot 21.00 uur. KLOOSTERZANDE - Het is lastig loepzuiver zingen als de zenuwen door je keel gieren. Dat onder vond ook Diana Lemmens (15) uit Terneuzen, zondag tijdens de au dities voor Kloosters Young Ta lent On Stage. Op het podium in De Linde zong ze nummers van Christina Aguile- ra en Miley Cyrus voor de vijfkop pige jury. „Lastige nummers, knap dat je dat durft", was het commentaar. De jury selecteert uit de zeventien aanmeldingen die voor haar verscheen de geluk kigen die zaterdag 9 november op een heus podium voor een volle zaal in De Linde hun kunsten mo gen vertonen. Voor Diana en de zestien anderen is het nog even nagelbijten. Vandaag krijgen ze te Christina Aguilcra. foto Peter Nicolai horen of ze door zijn. HULST - Bij de eerste zeskamp bij de Nieuwe Bierkaai streden zater dagmiddag zes teams om de eer. Met buikschuiven, spijkerbroek hangen en tobbedansen haalden de deelnemers een nat pak. Carna valsvereniging Droolse Woepers tekende met de horeca rondom de kaai en Hulst in Beweging voor de organisatie. „Een prachtlo- catie die je zoveel mogelijk moet benutten", zegt Patrick Freijzer van de Woepers. Het team van scouting 't Jagertje probeerde de regel (teams van vier heren en twee dames) te om zeilen. De opzet van Jordy van Poppel, die zich met een jurk, bi kini en blonde pruik als dame had vermomd, werd doorzien door de jury. Ze kregen strafpunten, maar wer den uiteindelijk toch nog tweede. De winst ging naar De Krabbeko- kers. MIDDELBURG - De banden van Zeeuwse gemeenten met buiten landse steden (jumelages) leiden in de meeste gevallen een slapend bestaan. Dat blijkt uit een inventa risatie van deze krant. Hulst onderhield tot enkele jaren geleden nauwe contacten met het Duitse Michelstadt. In 2011 is de gemeentelijke bijdrage hiervoor echter geschrapt. Hulst krijgt nog wel uitnodigingen voor evene menten in Michelstadt, maar de afgelopen jaren is er niemand meer naartoe gegaan. De gemeen te Terneuzen heeft op papier nog een stedenband met de Franse plaats Bailleul, maar die vriend schap is al tien jaar niet meer ac tief. Het is al jaren geleden dat Middel burg bezoek heeft ontvangen uit de zustersteden Nagasaki (Japan), Folkestone (Engeland) en Glogow (Polen). Al in 2000 besloot het ge meentebestuur geen geld meer te investeren in de stedenbanden. Die banden zijn veelal in de jaren vijftig aangegaan om de Europese integratie te stimuleren. „Nu we veel makkelijker kunnen commu niceren met de rest van de we reld, zijn die banden achter haald", zegt een Middelburgse ambtenaar. In Tholen staat de sub sidie voor de stedenband met Ita- wa in Polen ter discussie. Alleen de stedenbanden tussen Goes en Panevezys in Litouwen, Vlissingen en Ambon en tussen de gemeente Kapelle en het Fran se Orry La Ville zijn nog wel ac tief. Voordeel voor lezers van de PZC je betaalt slechts per maand! Samsung Galaxy Sill Mini t.w.v. €359,- En iedere maand Zakelijk abonnement? Ga naar hollandsnieuwe.nl/zakelijk MAANDAG 2 SEPTEMBER 2013 tegen door Edy de Witte door Sheila van Ooorsselaer I Spijkerbroekhangen aan De Passant, de stalen brug over de Bierkaai. Op de achtergrond kijkt travestiet Van Poppel toe. foto Peter Nicolai door Cornelleke Blok €19 Eenmalige bijbetaling toestel €19.- Bezorgkosten €30.-. - Compact en krachtig - 4-inch Super Amoled touchscreen - 5 megapixel digitale camera - 275 belminuten, sms'ies of MB - extra 500 MB - optioneel: 1000 sms voor €1.- p/m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57