ZEELAND r ■asss- Brown De blues aan de Schelde De stichting Bron van Hoop wil in Zeeuws-Vlaanderen (crisis)opvang en begeleiding bieden aan moeders met kind. NBh almanak NIEUWSTIP? redactie@pzc.nl of 0118-434010 MAANDAG 2 september 2013 Zeilschip Astrid komt naar Vlissingen Amé, Japans voor 'zachte regen' Eén groot feest op Abdijplein ZEEUWS-VLAANDEREN - De stich ting Bron van Hoop opent in Zeeuws-Vlaanderen binnenkort een uniek opvanghuis voor vrou wen, kinderen, moeders met kin deren en zwangere (tiener) moe ders. Zij mogen er niet alleen wonen zo lang dat nodig is, maar krijgen er ook de nodige begeleiding om uiteindelijk sterker terug te keren in de maatschappij. De mensen achter Bron van Hoop zijn Addy Steendijk en haar colle ga Frank van Veen. Beide hebben ze vele jaren ervaring, in de pleeg- zorg, gastouderschap en kinderop vang. „Wat wij willen bieden in Zeeuws-Vlaanderen, is eigenlijk uniek in Nederland", zegt Steen- dijk. „We verzorgen niet alleen opvang in crisissituaties, maar ook trainingen om uiteindelijk de zelfredzaamheid van de vrouwen te vergroten." Bron van Hoop hecht veel waarde aan opvang van moeders met hun kinderen samen. Steendijk: „Vaak worden in crisissituaties de kinde ren van hun moeder gescheiden. Dat is soms noodzakelijk, maar ook vaak njet. Wij willen ze zo veel mogelijk bij elkaar houden, om onthechting, en daarmee toe komstige problemen, te voorko men. Bij ons kan de moeder zelf voor haar kinderen blijven zorgen en als het even teveel wordt, dan zijn wij er voor de ondersteuning, terwijl zij aan zichzelf kan wer ken." In het opvanghuis, waaraan mo menteel wordt gewerkt, is ruimte voor tussen de elf en veertien vrouwen, al of niet met kinderen. Met elkaar voeren ze een zo nor maal mogelijk huishouden. De lo catie van het opvanghuis wil Bron van Hoop uit veiligheids overwegingen voor de toekomsti ge bewoners liever niet bekend maken. „We willen een veilig heenkomen bieden. Vrouwen en kinderen die uit een gewelddadi ge thuissituatie komen, moeten hier in alle rust tot zichzelf kun nen komen." Via de website, www.bronvan- hoop.nl kan contact gezocht wor den met de stichting. Opname vindt plaats na een persoonlijk ge sprek. In Zeeuws-Vlaanderen kunnen vrouwen voor (crisis)opvang al ja ren terecht bij De Lage Flancken in Sas van Gent. Zwangere (tie nermoeders vinden sinds drie jaar een opvangadres bij Huize Verder in Hulst, het eerste Zeeuw se opvanghuis voor jonge (aan staande) mama's. Sinds dit jaar is in de Weststraat in Axel Het Fami liehuis van de Stichting Jongeren- opvang Zeeland geopend, voor de opvang van (zwangere) tiener meisjes. PERKPOP Meer nieuws zie: www.pzc.nl Tuurlijk, smaken verschillen. En als er één onderwerp is waar dat zeker voor geldt, is het wel 'muziek'. De opmerking van die ene collega in dat Middelburgse kantoor dat-ie eens 'een lekker stukje Chris Brown ging luisterenwerd dan ook door een andere, minder R&B-minnende collega met gefrons ontvangen. Onverwachte bijval kwam er van een derde bureau, waar een derde collega ventileerde dat Chris Brown maar 'muziek voor bejaarden' was. Die stelling legde beide andere even het zwijgen op. Voor bejaarden Maar hij staat nu toch gewoon in de hitlijsten Totdat bij een van hen het kwartje viel. „Bedoel jij soms James Brown?" ZEELAND CONSUMENT voor moeder en kind Opvanghuis door Sheila van Doorsselaer PERKPOLDER - Hoe klein ook, op de binnenplaats bij cul tuurpaviljoen De Perk hing dit weekeinde die onvervalste gemoedelijke festivalsfeer. Ouwe hippies, tieners, yuppen en ouders met kleine kinderen genoten zij aan zij, pilsje er bij, van zo'n twintig acts tijdens festival PerkPop 2.0. Al le artiesten traden belangenloos op, zo ook Gait Krom- www.sjaakzoektsiakies.nl Tip? redactie@pzc.nl hoff (foto links) en zanger/gitarist Ries de Vuijst De en treeprijs mocht het publiek, over het hele weekeinde was er dik duizend man, zelf bepalen. De opbrengst gaat naar het behoud van het strandje van Perkpolder en het verbe teren van de voorzieningen daar. Een doel waar de hele re gio van profiteert foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53