Omwonenden zetten bezwaar centrum door Verenigingen present op open dag dorpshuizen Samsung Galaxy Sill Mini voor een fantastische prijs! hollands nieuwe. SCHOUWEN-DUIVELAND 17 Bestel nu op: hollandsnieuwe.nl/pzc BROUWERSDAM - De bewoners van de appartemenencomplexen bij Port Zélande op de Brouwers- dam zetten hun bezwaren tegen de bouw van een inspiratiecen trum door. De vereniging van ei genaren heeft een zienswijze inge diend tegen het ontwerp-omge- vingsvergunning. De bewoners zijn fel gekant tegen de bouw om dat de hoogte van het gebouw in hun ogen een veel te grote impact heeft op de omgeving. Tegen het futuristische informa tiecentrum op de Brouwersdam was vanaf het begin weerstand. De hoogte van de uitkijktoren is daarom al teruggebracht van 26 naar 23 meter. Ook de economi sche haalbaarheid van het project wordt in twijfel getrokken, het project kost 2,5 miljoen euro en dat was voor de de provincie Zuid-Holland reden tegen te stemmen in het algemeen be stuur van het Grevelingenschap. De voormalige gemeente Goedereede stemde in. Daarbij werd duidelijk dat haast geboden is: de bouw moet voor januari 2014 afgerond zijn in verband met subsidies. Het is nog niet bekend of meerdere organisaties zienswij zen hebben ingediend. „We zijn best tevreden over de be zetting, maar het kan altijd be ter", zegt secretaris Dick Kooman. In Renesse presenteerden alle vas te gebruikers zich in het dorps huis. Ze hadden een standje en lieten zien wat ze allemaal doen. Zo stond de afslankclub klaar met een weegschaal en hadden de bil jarters een spelletje voorbereid. „Wilt u eens proberen een bal te raken?" De ouderensoos was ver-- tegenwoordigd met twee be stuursleden. De club is dringend op zoek naar nieuwe leden. „De le den worden steeds ouder en er vallen steeds meer af', zeggen Riet de Feiter en Corrie de Graaf. De club heeft het niet makkelijk. De gemeentelijke subsidie is ver vallen en de contributie verhogen durven de bestuursleden niet echt. „Sommige mensen hebben alleen AOW." Desondanks gaat de soos door. Er worden tijdens de middagen spelletjes gedaan zo als rummikub, sjoelen of koersbal- len. „En het is altijd heel gezel lig." Wie niet naar de ouderensoos wil, kan ook in het dorpshuis te recht voor de wekelijkse avonden van de Fotogroep Schouwen-Dui veland, de yogalessen, muziekver eniging Luctor et Emergo of de voorstellingen van Theater aan Zee. Deze organisatie presenteer de zaterdag het programma voor het komende seizoen op Schou wen-Duiveland. Tanker loopt vast op strekdam Op de Oosterschelde, ter hoogte van Anna Jacobapol- der, is zaterdagmiddag een binnenvaarttanker vastgelo pen op een strekdam. Het incident gebeurde bij laag water, daarom lukte het pas om 22.00 uur om de lege tanker vlot te trekken. Het schip vervolgde daarna zijn weg naar Dordrecht. Nie mand raakte gewond. PvdA veegt de stranden schoon De PvdA heeft zondag een schoonmaakactie gehouden op het strand bij Westen- schouwen. Volgens Brigitte Troost viel de troep mee. „Want het strand wordt ie dere ochtend schoonge maakt." De PvdA constateer de wel dat op een klein stuk geen afvalbakken staan. „En daar lagen veel blikjes en doppen van wijnflessen." De Vlieger en Dorst winnaars ploegen (aap de Vlieger uit Nieuwer- kerk is de beste Schouwen- Duivelandse ploeger met een moderne tractor. Bij de antieke tractoren won Johan nes Dorst uit Dreischor. Bei de zijn geen onbekenden, ze wonnen al eerder het Schou- wen-Duivelandse kampioen schap. De ploegwedstrijden werden gehouden nabij Nieuwerkerk. Voordeel voor lezers van de PZC je betaalt slechts per maand! Samsung Galaxy Sill Mini t.w.v. €359,- En iedere maand MAANDAG 2 SEPTEMBER 2013 wortels waaruit inuline wordt ge wonnen. Inuline wordt gebruikt bij de productie van fructose. Vlas wordt gebruikt in de textielin dustrie en als grondstof voor o.a. isolatiemateriaal. De grond op Schouwen-Duiveland is goed geschikt voor akkerbouw. De grond is lichte zavelgrond en zeeklei. Normaal gesproken zit voldoende zoet water in de bodem voor de akkerbouw. Akkerbouwers kunnen de gewas sen telen op contractbasis of 'vrij'. Op contractbasis betekent dat de boer prijsafspraken maakt met de afnemer. Telen op contractbasis biedt een boer zekerheid. 'Vrij' telen kan voor de boer lucra tiever zijn omdat in goede tijden de winst hoger is. door Melita Lanting Tijdens de open dag in Renesse konden spelletjes worden gespeeld of was er tijd om gewoon even bij te kletsen, foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting RENESSE - De Stichting Dorps- en Gemeenschapshuizen Schou wen-Duiveland hield afgelopen za terdag open huis in negen dorps huizen. Het doel was het dorpshuis weer onder de aandacht te brengen van de inwoners als loca tie voor vergaderingen, feestjes of voor clubs. ANNA JACOBAPOLDER WESTENSCHOUWEN NIEUWERKERK €19; - Compact en krachtig - 4-inch Super Amoled touchscreen - 5 megapixel digitale camera - 275 belminuten, sms'ies of MB - extra 500 MB - optioneel: 1000 sms voor €1.- p/m Eenmalige bijbetaling toestel c!9,- Bezorgkosten €30.- Zakelijk abonnement? Ga naar hollandsnieuwe.nl/zakelijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47