I Dubbele zege dressuuramazone Marjan van Dijk Job de Feijter snelt naar Zeeuwse titel 5000 meter SPORT 43 Laurijssen laat zich niet nog een keer verrassen De biljarters van Dallinga/Frans Bevers starten sterk in de eredivisie. Ze verslaan titelconcurrent Osdorp met 0-8. AMSTERDAM - Wat een heuse kra ker tussen de twee op papier bes te teams van de eredivisie drieban den had moeten worden, werd een deceptie voor de thuisspelers van Partycentrum Osdorp en een zegetocht voor de regerend kam pioen Dallinga/Frans Bevers: 0-8. De steun van zo'n 150 toeschou wers hielpen Dick Jaspers en de zijnen geen zier. Het team van Dallinga/Frans Bevers uit Sluiskil ging verder waar het aan het eind van vorig seizoen was gebleven: winnen. Vooraf werd nog opgeke ken tegen de kracht van het ver nieuwde Osdorp met toppers als Jaspers, Merckx, Van Kuyk en Van Uum in de gelederen. Hoe sterk de titelverdediger zelf is, werd in deze kraker snel duide lijk. Vanaf het begin dicteerde Frans Bevers de strijd. Op bord drie won een sterk spelende Jean Paul de Bruijn (1.607) gemakke lijk van Frans van Kuyk (36-45) en zette de toon voor de rest van de strijd. Eddy Leppens leidde ook al snel. Hij liet zijn landgenoot Eddy Mer ckx nog dichtbij komen, maar sloot op tijd af, 47"50- Caudron won na de thee op verbluffende wijze van een machteloze Dick Jaspers. Halverwege leidde de Belg met 10-31, om te besluiten met 20-50 na 25 beurten. Glenn Hofman maakte het feest com pleet door Van Uum royaal te ver slaan. Teamcaptain Jan Kikken: „Osdorp heeft een sterke ploeg, maar ik denk dat wij meer een team zijn. Dat werd in de voorbe reiding al duidelijk. We hadden gehoopt dat de titel en de beker winst extra belangstelling van sponsoren zou opleveren. Maar dat is helaas niet gebeurd." „De jongens moesten daarom wat inleveren maar de gesprekken hierover en over de wedstrijdver deling waren in een poep en zucht geregeld. De spelers hebben heel veel voor elkaar over. Dat blijft onze kracht ook dit seizoen. Ons streven is opnieuw de dub bel. We hebben vandaag in elk ge val een flinke tik uitgedeeld aan 020." 's Landswelvaren begon eveneens goed aan de competitie door Van Wanrooij Transport in Ooster hout een punt af te snoepen, 4-4. Jens van Dam leverde bij zijn de buut voor de Bevelandse formatie een waardevolle bijdrage met een 45-43-overwinning op routinier Ad Broeders. Kees Wittens verspeelde zijn winstkansen door een punt voor het eind een eenvoudige driehoek net te missen. Jan Arnouts profi teerde en trok de partij alsnog naar zich toe: 45"44- Francis For- ton verloor weliswaar van Kurt Ceulemans maar dat werd gecom penseerd door de winst van Ron- ny Daniels op Frank Martens, na een overigens bar slechte partij. Niemand die bij 's Lands Welva ren daar nog om maalde want het gelijkspel stond gelijk aan winst. Jens van Dam was opgetogen over zijn debuut, maar was nog wel kri tisch: „Het ging moeizaam. Echt goed was mijn spel niet maar ik ben wel blij met m'n eerste over winning." Voor Garage Verbrugge Hyundai verliep het debuut in de eredivi sie slecht. Er werd voor een goed gevulde zaal in Sluiskil met 2-6 verloren van Holland Mineraal. Niet zozeer de nederlaag stelde te leur, als wel de wijze waarop. Alleen Bart Ceulemans en Berry Dallinga bleven overeind al ver loor laatstgenoemde kansloos van een wel heel sterke Jelle Pijl (1.667). Dallinga speelde met 0.925 exact zijn seizoensgemiddel de van vorig jaar en voldeed daar om aan de verwachtingen. Bart Ceulemans deed zelfs meer dan dat door routinier Anno de Klei ne te verslaan. Thérèse Klompenhouwer en Pa trick Vasseur bleven ver verwij derd van hun normale vorm. De veelvoudig Europees kampioen bij de vrouwen kreeg een pak slaag van Frans van Schaik (36-50 in 52 beurten) en Vasseur kwam er niet aan te pas tegen Stefan Spilleman. „Geen excuses", zei de teamcap tain na afloop van zijn slechte op treden: „Ik was geloof ik overge concentreerd. Ik heb ongeveer tachtig uur getraind de afgelopen weken en hield daar een goed ge voel aan over. Dat is nu wel weg. Ik begon goed maar na een paar missers stroomde het vertrouwen weg. Het werd een zware teleur stelling." Ze liep op manege De Eendracht in de warmloopronde met de in de zijgangen veel souplesse tonen de ruin Cender met 66,00 pro cent naar de overwinning. Miran da Weijermans uit Zoutelande eindigde met de Sandreo-dochter Enita-olt met 64,66 procent als tweede. In de herkansing behaal de Marjan van Dijk met 65,66 pro cent een afgetekende overwin ning. Manouk Remijn uit Ovezan- de stuurde de Quite Capit- tol-dochter Beaulita met 63,33 pro cent naar de tweede stek. Marjan van Dijk: „Cender heeft al les in zich wat je van een dres- suurpaard mag wensen. Maar hij is ook erg kijkerig. Zo scoort hij met regelmaat achten, maar kan ook plots ergens bang van wor den. En dan krijg je een vijf aan je broek." Vincent Bol uit Nieuw- en Sint Joosland liep in de eerste proef van M met De Kroo's Baltimore met 67,00 procent naar de zege. Corné Gideonse uit Serooskerke eindigde met de ruin Dj met 63,00 procent op de tweede plaats. In de tweede proef stuurde Gideonse de ontketende Samba Hit II-zoon met 67,33 procent met een straatlengte voorsprong naar de overwinning. De Middelburg se Nadia van Schaik eiste met Veersedams Shakira met 62,33 pro cent de tweede plaats voor zich op- In de barrage van het L springen zette Middelburger Jan Janse met de ruin Carlo van de Favoriete met een foutloze rit in 47.20 se conden zijn vijf achtervolgers met een het mes op de keel. Met suc ces. De als tweede eindigde Wil- ma Stouten maakte met Corvan- ne geen springfout. Maar de ama zone uit Serooskerke kreeg drie strafpunten wegens tijdsover schrijding aan de broek. Ondanks de sterke wind verbeter de Frederique Versluys (Wielin gen) haar persoonlijk record van 18.30 naar 18.07.52- Die tijd was goed voor de Zeeuwse titel bij de masters en een mooie opsteker voor het Nederlands kampioen schap 10 kilometer, eind septem ber in Utrecht. Door het grote aantal deelnemers en een enorm verschil in snelheid raakte de jury een beetje van slag. Daardoor werd Esther Platteeuw (Scheldesport) in haar eerste 5000 meter één ronde te vroeg af- geklokt. Voor haar werd een tijd van 17.25 genoteerd, maar die kon dus niet in de einduitslag worden opgenomen. Platteeuw traint al een tijd bij atle- tiekschool Sotra in Apeldoorn en is sinds kort projectmedewerkster bij het InoSportlab in sportcen trum Papendal. Adri Faes (Dynamica), in zijn leef tijdsklasse ook al winnend in het PZC-stratenloopcircuit, veroverde de masterstitel H50 op de 5000 meter in 17-35-34, waarbij hij Zeeuws kampioen H40 Erik Cap- pon (Wielingen) zeven seconden achter zich hield. Jason Gillissen (AV'56) liet als B-junior op de 100 meter een win nende tijd afdrukken van 11.93 se conden. Daarmee was hij de snel ste van alle categorieën. Het hoogspringen bij de jongens A leverde een mooie overwinning en de Zeeuwse titel op voor Wou ter Leestemaker (AV'56) met 1 me ter en 76 centimeter. B-junior Finn de Leng (Dynamica) werd Zeeuws kampioen in zijn catego rie met 1 meter en 70 centimeter. Kristen Baas (Delta Sport) stond drie keer op het hoogste podium. Ze won bij de B-meisjes de 100 meter, discuswerpen en het Zeeuws kampioenschap versprin gen. R Nanne Gelderblom (AV'56) zwiepte de discus bij de D-meis- jes naar 23 meter en 12 centimeter, bijna negen meter verder dan de worp van Anouk Hemelaar. Zaterdag, in de buurtschap Calf- ven bij Ossendrecht, wilde Lau rijssen het zover niet laten ko men. In de finale moest hij afreke nen met de routiniers Ruud Ha- vermans (Nieuw-Vossemeer) en Cas Graafmans (Rijen). Hij klopte ze op indrukwekkende wijze. „De laatste wedstrijden greep ik er dus net naast. Dat wilde ik me niet opnieuw laten gebeuren. Maar ik moet wel zeggen dat het niet eenvoudig was. Vooral Haver- mans was enorm sterk", meldde de Roosendaler na afloop. Daarmee had hij niets teveel ge zegd. Havermans was vanaf de eerste kilometers actief, ging ver schillende malen op avontuur, maar telkens wist het peloton op gepaste wijze te reageren. In de slotfase sloeg Havermans ander maal een bres maar toen slaagden Laurijssen en Graafmans erin hem te achterhalen. In een span nende finale probeerde Laurijssen zijn opponenten te verrassen. Dat lukte niet maar in de spurt had hij voldoende krachten over om als eerste over de finish te komen. MAANDAG 2 SEPTEMBER 2013 Driebanders tonen visitekaartje door Joop van den Oudenhoven I Patrick Vasseur van Garage Verbrugge Hyundai begon niet goed aan de competitie in de eredivisie. Hij verloor van Stefan Spilleman van Holland Mineraal, foto Peter Nicolai door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Dressuuramazo- ne Marjan van Dijk was zaterdag in Vrouwenpolder op het concours hippique van De Gouwe Reyers en Oranjezon in de klasse L niet te stuiten. door Sjaak Sinke OOSTBURG - B-junior Job de Feijter van RKHAV uit Hulst was zaterdag op de atletiekbaan van Oostburg het snelst tijdens het Zeeuws kam pioenschap 5000 meter. De Feijter greep de titel in een tijd van 16.44.41. Hij had een grote voor sprong op de rest van het veld, dat uit zo'n 25 deelnemers bestond. CALFVEN - De laatste twee weken liet de Brabantse wielrenner Stefan Laurijssen zich verrassen door Dimi- tri Mulder. Zowel in Terneuzen als in Hansweert klopte Mulder de cou reur uit Roosendaal op de meet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43