Extra trainingen Niek de Ridder lonen 41 Op de allesbeslissende vijf kilome ter vrije slag bleef de zwemmer van De Zeeuwse Kust zijn concur rent Angelo de Meyer van De Bruinvis ruimschoots voor. Pe pijn Smits van PSV won de race weliswaar met overmacht, maar de aandacht ging uit naar De Rid der, die de Zeelandbeker in de wacht sleepte. „We hebben het spannend gehouden tot de laatste dag, maar ik ben blij dat ik uitein delijk gewonnen heb", vertelde De Ridder na afloop van de vijf ki lometer. Sinds de zwemmer terug is van vakantie heeft hij zich volledig ge focust op de Kanaalrace en de Ganzetrek die zaterdag in Wilhel- minadorp plaatsvond. „Zo'n drie weken lang heb ik bijna elke dag getraind onder leiding van mijn oud-trainer Ko Koekkoek. Het is mooi dat het wordt uitbetaald." Tot het keerpunt op 2000 meter ging het tussen De Ridder en De Meyer nagenoeg gelijk op. De Rid der lag een paar meter voor, maar de zwemmer uit Wachtebeke kon hem gemakkelijk volgen. Na het keerpunt viel er een gat. „Angelo is een sterke zwemmer, iemand die er lang aan blijft hangen", stel de De Ridder. „Ik moest daarom wat verzinnen. Met een paar zwemmers had ik afgesproken dat ze een hoog tempo zouden zwem men en moesten versnellen als ik het zei. In ruil daarvoor zou ik niet mee sprinten om de ereplaat sen." Die tactiek bleek uitstekend te werken. De Meyer had geen antwoord op de tempoversnelling en het gat tussen de twee werd langzaamaan groter. „Aan het be gin van de race voelde ik me goed", vertelde De Meyer een half uur na de race. „Maar na twee ki lometer ging het niet meer. M'n armen werden zwaar, waardoor ik niet meer mee kon toen de snel heid werd opgevoerd." Toch bleef de Belg vol vertrou wen. „Niek kon natuurlijk ook een terugval krijgen, dus je blijft hopen. Maar bij het laatste keer punt op 500 meter van de finish, gaf ik het op. Het gat was te groot." De Ridder gaat zich na de klasse mentszege concentreren op de competitie. „Mijn volgende doel is promoveren met De Zeeuwse Kust naar het hoogste niveau van Nederland. Daarna ga ik me rich ten op de volgende Zeelandbe ker." Bij de vrouwen won Simone de Rijcke van Koewacht de Zee landbeker vrije slag. De zestienja rige was tijdens de Ganzetrek de beste Zeeuwse op de 2000 meter met een vijfde plaats. Ook in Vlis- singen bleek ze de sterkste van de provincie. De Hulsterse werd der de op de vijf kilometer en bleef daardoor Iris Erpelinck van De Honte voor in het eindklasse ment. „Voor de wedstrijd dacht ik al dat ik ging winnen", vertelde De Rijcke na afloop. „Ik heb mijn eigen race gezwommen en niet naar Iris gekeken. Natuurlijk kijk je wel rond. Toen ik na 3000 me ter achter me keek en niemand zag, wist ik dat het goed zat." Bij de schoolslag waren de kaar ten voor de Zeelandbeker al ge schud. Alex Eversdijk en Charlot te Bral namen de prijzen in ont vangst. Pandaloop weer voor Van den Buijs Voor de tweede opeenvol gende keer was Tjitte van den Buijs uit Biggekerke de snelste in de Pandaloop. Bij kasteel Westhove in Oostka- pelle was zijn tijd na 10 kilo meter 38 minuten en 2 se conden. Sjacco Joziasse (Kou- dekerke) werd tweede in 39.46, voor Piet Wisse (Aag- tekerke, 39.57)- Christel Ver beek (Vlissingen) was snel ste vrouw. Hedy Bertisen uit Lent werd tweede. Staal zegeviert op de tien kilometer Tommy Staal heeft zondag de Haarlemmermeer Run in Hoofddorp op zijn naam ge schreven. De atleet uit Nieuw Haamstede noteerde een tijd van 32.56 minuten op de tien kilometer. Staal is in voorbereiding op het Ne derlands kampioenschap dat in Utrecht wordt gehou den. Job de Brouwer van RKHAV werd zondag tweede in een tijd van 33.35 minuten. Sranang wint met minimaal verschil De zaalvoetballers van FM Sranang konden in hun eer ste officiële wedstrijd van dit seizoen nog niet impone ren. De Zeeuwse topklasser versloeg in de eerste ronde van de bekercompetitie het drie klassen lager spelende SC Welberg met 5-6. De ruststand was 2-2. Voor FM Sranang scoorden Salim Sandee (2x), Ugur Kahveci (2x), Ibi El-Uarchi en Yordi Matondo. Drie keer prijs voor IJsebaert in trail Ingrid IJsebaert uit Hulst is rijkbeladen met prijzen te ruggekeerd van de Manneke- Pis-trail bij Geraardsbergen (België). De veterane uit Hulst (46) was tweede over all bij de vrouwen, won het klassement voor de vrou wen dertig-plus en eindigde als tweede in het bergklasse- ment. De MannekePis-trail had een lengte van twintig kilometer en had onder meer De Muur en de Bos berg als hindernissen. Van de Ven op podium van WK Voor het eerst in haar car rière stond motorcrosser Nancy van de Ven op het po dium van een WK-race. De Souburgse (15) eindigde in de eerste manche van de Grote Prijs van Tsjechië als derde. Een knappe prestatie, temeer omdat ze op haar 125CC tweetakt reed tegen 250CC viertakten. In de twee de manche werd ze vijfde. Van de Ven staat met alleen nog de GP van Slowakije te gaan vijfde in de WK-stand. MAANDAG 2 SEPTEMBER 2013 Jonathan Claus is momenteel het grootste tafeltennistalent van Zeeland. Hij won zaterdag het toernooi van de jongens-welpen met grote overmacht. foto Lex de Meester door Len Wolters VLISSINGEN - Nadat Niek de Ridder de finishplaat van de Vlissingse Ka naalrace als zesde had aangetikt, keek hij achterom. Vervolgens zwaaide hij naar de concurrentie die voor een deel nog onderweg was, en balde hij zijn vuisten. OOSTKAPELLE HOOFDDORP WELBERG MIDDELBURG PAKOV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41