Stavenisse wint weer eens in de beker SPORT 39 Patrijzen voldoet - aan opdracht in bekerwedstrijd ho- :of- Ja- e er, ha- de >or- tijd een 0-2. lin taar Ruud la Grand en Teun Rent meester had Nieuwdorp al voor rust verder afstand kunnen ne men. In de 67e minuut, nadat Vic- toria'o? al een paar keer gevaarlijk was en onder meer de lat raakte, besliste Roderick Gakeer met een fortuinlijk doelpunt het duel in Nieuwdorps voordeel. MZVC-BSC 1-4- Jesper Davidse zette MZVC vlak voor rust met een intikkertje nog op het juiste spoor. Met een i-o-voorsprong op zak ging MZVC de rust in, maar in de tweede helft herstelde BSC zich. Na een uur spelen kopte Bart Knobel de 1-1 binnen. Vlak voor tijd kreeg BSC na een licht vergrijp een strafschop en keeper Mark van Merriënboer verschalk te zijn collega-doelman. MZVC hield in blessuretijd nog open huis. Het leidde tot Roosendaalse treffers van Davy van Merriënboer en Matteo Castro. Poule 117: Serooskerke-Krabbendijke 6-3. Serooskerke nam ruim afstand door treffers van Maikel Simonse, Alex Jobse, Jotam Zweedijk en Jeroen Geerse. Dennis Wever maakte voor rust de 4-1. Jordan Louwerse schoot de 5-J fraai in de kruising en scoorde ook de 6-2. El- co Janse maakte beide doelpunten voor Krabbendijke, waarvan de laatste met een stiftbal. Oostkapelle-Alliance 1-1. Oostka- pelle trok het boetekleed aan na de wedstrijd van afgelopen week tegen Serooskerke. Daarin liep de ploeg vier rode kaarten op. Afgelo pen donderdag werd de kwestie besproken en werd gehamerd op respect. Zaterdag in het duel met Alliance kreeg de thuisclub voor rust de beste kansen, maar er werd niet gescoord. In de tweede helft lukte het Sander de Kam wel. De i-o-voorsprong van Oostkapelle werd een kwartier voor tijd door de Brabanders dankzij een treffer van Anward Tarsit niet onterecht tenietgedaan: 1-1. Poule 118: Terneuzense Boys-Heinkens- zand 0-1. De Zeeuws-Vlamingen gingen op eigen veld verrassend onderuit tegen Heinkenszand, dat het eerder al Terneuzen had lastig gemaakt. Bij een uitval werd Mar- tijn Simonse tien minuten voor tijd matchwinnaar voor de Bevel anders. Philippine-Terneuzen 0-2 (0-2). Bart van den Hemel 0-1, Jozua Weever 0-2. Poule 204: Volharding-SKNWK 4-6: De thuisploeg was sterker in de duels en nam door doelpunten van Ray mond Verbart (2x) en Kevin van Iersel verdiend een 3-0-voor- sprong. Net voor rust scoorde Ro bert Padmos tegen (3-1). Na de hervatting tapte SKNWK uit een ander vaatje. Martijn Backx, Carlo van der Maas, Wilco de Valk en twee keer Robert Padmos hielpen SKNWK aan een half dozijn tref fers. Kevin van Iersel scoorde nog eens voor de thuisploeg. Jong Ambon-Vosmeer 9-0. Bij de rust was de stand al 3-0. Voor Jong Ambon scoorden Ricardo Te- lussa (3x), Martin Waisapy (2x), Levi Waisapy, Yannick Taniwel, Björn Langeveld en Leroy Telussa. Jong Ambon plaatste zich met ne gen punten uit drie duels voor de volgende ronde. Poule 205: Kwadendamme-ZSC'62 0-1: Na de hervatting werd Mike de Voogd matchwinnaar voor de ploeg uit Scharendijke. Poule 206: Schoondijke-Lewedorpse Boys 2-4: Robin Huijskens zette de be zoekers op 0-1, maar Nordin Zaha tekende kort daarna voor de gelijk maker: 1-1. Schoondijke kreeg daarna meer kansen, maar sprong er slordig mee om. Dat ging Lewe- dorpse Boys beter af. Olde Raas zorgde met een hattrick voor een 1-4 ruststand. Arek Nikolajczyk bepaalde de eindstand op 2-4. Terhole-Stavenisse 1-2: Michael van Ham zette Terhole voor rust op 1-0. In de tweede helft achter volgde pech de thuisploeg. Nadat er al drie keer was gewisseld, vie len twee spelers geblesseerd uit. Terhole stond met de rug tegen de muur, kwam er niet meer uit en verloor door doelpunten van Adriaan Jansen en Artjan Prins. Poule 207: Waarde-Vogelwaarde 4-3: De be zoekers leken bij rust met een 0-3-voorsprong op rozen te zit ten, maar werden in de tweede helft afgetroefd. Artjan Lambert en twee keer Dennis van Passel (waarvan één uit een strafschop) waren in de eerste helft voor Vo gelwaarde trefzeker. Mark Witsel tekende direct na de hervatting voor de 1-3. Miro Monteiro (twee keer) en Olivier Noordam bezorg den de thuisploeg de zege. Poule 208: Zeeland Sport-SPS 5-3: Arnoud Stok opende vroeg in de wed strijd de score voor Zeeland Sport (1-0), maar Jorn Elenbaas tekende kort daarop voor de gelijkmaker. Door een strafschop van Mat- thieu de Smit (2-1) en een tweede doelpunt van Elenbaas (2-2) hiel den beide ploegen elkaar tot de rust in evenwicht. Daarna nam Zeeland Sport door doelpunten van Wesley van Effrink, Wesley de Leeuw en Matthieu de Smit af stand: 5-2. Jorn Elenbaas bepaalde met zijn derde doelpunt de eind stand op 5-3. MIDDELBURG - Patrijzen kun je om een boodschap sturen, zo bleek zondagmiddag. De ploeg uit 's-Heerenhoek moest in de wed strijd tegen Hansweertse Boys met vijf doelpunten verschil win nen om de volgende ronde van het bekertoernooi te halen. Patrij zen voldeed aan die opdracht en won met 6-1 van Hansweertse Boys. Wolfaartsdijk kwam er niet aan te pas tegen Koewacht. De Beve- landse equipe ging met 4-1 ten on der. Poule 209: Wolfaartsdijk-Koewacht 1-4: De Zeeuws-Vlamingen waren beter en drukten dat ook-in de score uit. Jeffrey Kox opende de score, maar Thijmen van der Baan bracht de stand weer in even wicht. In het tweede bedrijf voet balde Koewacht rustig verder en schoot Leroy van Waesberghe zijn ploeg op 1-2. Hij zorgde ook voor 1-3 en in de allerlaatste secon de maakte Kox er nog 1-4 van. Koewacht gaat door naar de vol gende ronde. Smerdiek-Corn Boys 5-1: Tot 2-1 ging het gelijk op en daarna liep Smerdiek uit naar 5-1. Corn Boys kwam op 0-1 en Sander van 't Hof trok de score weer gelijk. Julien Vermeulen zorgde voor een 2-1-ruststand. In het tweede bedrijf kregen de bezoekers twee grote kansen, ech ter Vermeulen schoot de 3-1 bin- nen. Hierna was het verweer van de Zeeuws-Vlamingen gebroken en zorgde Leroy Pors voor 4-1 en bepaalde Marco Wagner de eind stand op 5-1 Poule 210: Meto-Bevelanders 0-0: De thuis ploeg was beter, maar Bevelan ders trok een goede verdedigende muur op. Meto probeerde er door heen te breken echter de grootste kans was voor de bezoekers. Vlak voor tijd ging de bal net naast. Hansweertse Boys-Patrijzen 1-6. Patrijzen wist vooraf dat het met vijf doelpunten verschil moest T winnen om zich voor de tweede ronde te plaatsen en voldeed aan die opdracht voor de volle hon derd procent Na een 1-3-rust- stand werd het 1-6. Joffrey Geldof, Edwin Capello en Jeroen West- straete zorgden voor een ruime voorsprong, voordat Freddy Struijk de ruststand op 3-1 bracht. In de tweede helft waren Edwin Capello (2x) en Didier Geijs de doelpuntenmakers. Poule 211: BW'63-Colijnsplaatse Boys 0-5: Een wedstrijd om des keizers baard. BW'63 was al door en dus maakte Colijnsplaatse Boys er een nuttige wedstrijd van. BVV'63 deed niet veel onder voor de be zoekers. Toch creëerde 'Colijn' le gio mogelijkheden. Dave Bout was op schot en prikte viermaal raak. Koen van Os was verant woordelijk voor de andere treffer. Poule 213: Poule 214: MAANDAG 2 SEPTEMBER 2013 JW- Een luchtduel bij de wedstrijd Hontenisse-Arnemuiden. foto Peter Nicolai MIDDELBURG - Stavenisse moest er lang op wachten, maar zaterdag was het dan zover. De Thoolse ploeg won eindelijk weer eens een bekerwedstrijd. Het werd 1 -2 bij Terhole. Zeven jaar geleden won Stavenisse voor het laatst een be kerduel. Toen werd van SC Wel berg gewonnen (2-3). Grenswachters-Hulsterloo 4-1. Joëd Alloci 1-0, Mark Leenaerts 2-0, Remie van Iteghem 2-1, Ronald Clarijs 3-1 en Roy Belde 4-1. /www.pzc.nl/rudestats Stavenisse kan eindelijk 's jui chen in de beker De overige resultaten zijn Poule 212: SC Welberg-Sluiskil 3-6.. Doelpun ten Sluiskil: Jos Westerhout (2x), Sheg- brecht van Uytrecht (2x), Boas Wol- fert, Meivin de Visser. Steen-Rimboe (zat) 3-2. Rimboe 0-1 en 0-2, Wouter van Maele 1-2, San- der van Remortele 2-2 en Serge Mer- ckx 3-2. Vrederust-Clinge 2-0. Dave Paul 1 -0 en Darryl de Rijke 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39