Lionel Lord is terug en scoort tweemaal Duiveland en Bruse Boys een ronde verder 38 SPORT BEKERVOETBAL Walcherse zaterdag-derdeklasser plaatst zich dankzij late gelijkmaker voor knock-outfase. Poule 123: VCK-Hoeven 0-3. VCK kon het 65-jarig jubileum van de vereni ging geen extra glans geven met een overwinning op de zondag ploeg uit Hoeven. De verliespartij was in Koudeker- ke dan ook geen fijne inleiding voor de feestelijke activiteiten die later op de dag nog plaatsvonden. De Brabanders vormden de beter voetballende ploeg en bleken met name effectief in de tegenaanval. Yerseke-WC'68 0-5. Na een klei ne twintig minuten kwam WC'68 al op voorsprong uit een strafschop van Guido van Duijn. De thuisploeg had daarna moeite met het spel van de tweedeklas ser uit Halsteren. Toch vielen de laatste drie doel punten pas in het laatste kwar tier, met een rake pegel van Mar- tijn Lindhout, die via de onder kant van de lat binnen ging, als hoogtepunt en slotakkoord. Poule 124: Cluzona-MZC'ii 5-1. Cluzona ging beter om met de kansen. Rick Bevelander scoorde vlak voor rust nog tegen, maar dat sor teerde geen effect. De thuisploeg zette door en dat resulteerde uit eindelijk in een ietwat geflatteer de 5-1 zege. Kruiningen-Dinteloord 1-2. Wes- sel Verschuren tikte na een kwar tier de bal simpel binnen uit een voorzet vanaf links. Na een half uur bleek dezelfde opzet weer suc cesvol, alleen was dit keer Jorik Mijnhijmer het eindstation. Thomas Paauwe kopte vlak voor rust nog de aansluitingstreffer te gen de touwen, maar de wedstrijd bloedde in de tweede helft lang zaam dood. Poule 201: Apollo'69-Cadzand 7-0. De equipe van Jos Wesdorp liet het krachtsverschil met Cadzand in de score tot uiting komen. De gro te man bij de thuisploeg was Jef frey Otten. De aanvaller tekende voor drie doelpunten, waaronder de eerste twee van de wedstrijd, en zette daarmee zijn ploeg op het juiste spoor. Sander Nagelker- ke, Cahit Arslanlar, Tim Nijman en Stijn Buisrogge waren de ande re doelpuntenmakers. Graauw-Biervliet 2-8. Merijn Tael- man 1-0, Marcus Ongenae 1-1, Tim Bogaert 1-2 en 1-3, Trenco Inghels 1 -4, Ben Ongenae 1 -5, Gokhan Ersa- hin 1-6 en 1-7, Ben Ongenae 1-8, Me rijn Taelman 2-8. Poule 202: Rillandia-Breskens 0-2. ToenVin- cent Roeland er een half uur voor tijd af moest met een blessure, kon Rillandia verder met tien man. Er waren al drie spelers ge wisseld. Jan van den Broecke buit te dit voordeel uit en scoorde een kwartier voor tijd de 0-2. Voor rust was Ned de Looze al trefze ker voor Breskens, dat nu een ron de verder gaat. Hoedekenskerke-Hoofdplaat 4-1. Hoedekenskerke had een gelukje nodig om in het zadel geholpen te worden. Een voorzet zeilde via het achterhoofd van een speler van Hoofdplaat op de lat, waarna Emiel Almekinders er als de kip pen bij was om de rebound bin nen te koppen. Via Sebastiaan Lag- rand, nogmaals Emiel Almekin ders en Jacky Remmerts liep de score op. Mark Boekhout maakte het enige doelpunt voor Hoofd plaat. Poule 203: Vlissingen (zat)-Groede 7-0: Het zaterdagelftal van Vlissingen was een maatje te groot voor Groede, dat bij de rust door doelpunten van Joey dos Santos, Mohammed Benkaddour, Lionel Lord en Mo hammed Benkaddour al tegen een kansloze 4-0 achterstand aan keek. Na de hervatting kreeg Vlis singen opnieuw diverse kansen. Lionel Lord, Youssef Ahrouch en Imad Azzanagui maakten er een zevenklapper van. MIDDELBURG - Arnemuiden ont snapte zaterdag aan uitschakeling in het bekertoernooi. De ploeg stond lange tijd op achterstand te gen Hontenisse, maar acht minu ten voor tijd zorgde Joab Ventevo- gel voor de 2-2 en dat was genoeg om de tweede ronde te bereiken. GPC Vlissingen-Aardenburg werd zaterdag uitgesteld, omdat de Zeeuws-Vlamingen geen ploeg op de been konden breng en. De wedstrijd is nu naar dins dag (18.30 uur) verplaatst. Poule 112: Halsteren zaterdag-De Meeu wen 4-8. In een doelpuntrijk duel kwam De Meeuwen door goals van Dennis van de Avert eerst op een 2-0-achterstand. Mark Roelse, Danny Huibregtse en Delano Lan- gezaal zorgden er voor dat De Meeuwen toch nog met een 2-3-voorsprong op zak ging rus ten. Ad van Mill scoorde na de pauze 3-3, Martijn Houterman 3-4 en Robin Dek 3-5. Halsteren kwam via Niels de Groot nog te rug naar 4-5, maar in de laatste tien minuten voerden Houter man, Huibregtse en Alfaro Pentu- ry de score op naar 4-8. Hontenisse-Arnemuiden 2-2. In de rust leek Hontenisse nog op weg naar de volgende bekerron de, want door goals van Kris van Meele leidde de thuisploeg nog met 2-0. Vlak na de hervatting was Hontenisse zelfs dicht bij de 3-0, maar Pim van Jole raakte de kruising. In de zeventigste mi nuut kwam Arnemuiden via Bas- tiaan Grootjans terug tot 2-1 en acht minuten voor tijd bracht Joab Ventevogel de Walcherse ploeg langszij. Marc van Haneg- hem kreeg daarna nog een grote kans op 2-3, maar hij miste. Des ondanks bekert Arnemuiden als poulewinnaar verder. Poule 113. De Noormannen-RCS 0-4: De thuisploeg was te gehavend om RCS echte tegenstand te bieden. André Siereveld zette de ploeg uit Oost-Souburg op 0-1 en via Len Eversdijk werd het in de eer ste helft ook nog 0-2. De Noor mannen kreeg over de gehele wedstrijd gezien wel een aantal kansen, maar mede door goed keeperswerk bleven goals uit. RCS scoorde nog wel twee keer. Eversdijk tilde de stand naar 0-3 en via Roniël Uranie werd het ook nog 0-4. Poule 114. FC Dauwendaele-Unitas'30 0-2: Unitas'30 was voor de goal scher per dan de thuisploeg. Steven van de Vreede opende na een Bra bantse uitval de score. Op het vierde veld van Dauwendaele kwam Unitas'30 na opnieuw een uitval via Jordi Bollaart aan de 0-2. Vlak voor tijd kreeg Dauwen daele nog de nodige kansen, maar Middelburgse treffers ble ven uit. Domburg-Halsteren zondag 0-8. Halsteren was een paar maatjes te groot voor Domburg, dat zelf met een aantal A-junioren aantrad. Matthijs Hage opende de score. Door goals van Danny van Nijnat- ten, weer Hage en Robin van Nijnatten stond het na een helft spelen al 0-4. De Brabantse zon dag-tweedeklasser scoorde na rust nog vier keer. Tiago da Silva, Thomas van der Spek, Hage met zijn derde (uit een strafschop) en Dani Gladdines zorgden voor de 0-8-eindstand. Poule 115: HW24-SSV65 3-0. Via Jari Vyae- ne en Tim de Feijter liep HW'24 in de tweede helft uit naar 2-0. Uit een strafschop hielp Evert van den Berg de Zeeuws-Vlaamse ploeg ook nog aan een derde tref fer. Voor het eerst sinds zeven jaar bereikt HW'24 als poulewin naar de knock-out fase van het be kertoernooi. FC Axel-Zeelandia-Middelburg 2-4. Niels Luteijn opende op aan geven van Jerfy Booij de score voor de bezoekers, maar via Dan ny Aarnoutse kwam FC Axel op 1-1. Booy maakte er na voorberei dend werk van Dennis Kovacevic nog voor rust 1-2 van. Via Aarnoutse kwam FC Axel in de tweede helft opnieuw langszij. In de slotfase greep Zeelandia Middelburg toch nog de winst. Eerst maakte Luteijn zijn tweede treffer en daarna volgde Booij, uit een schitterende genomen vrije trap, dat voorbeeld. Poule 116: Nieuwdorp-Victoria'03 2-0. Tho mas de Ridder boekte de eerste of ficiële zege als trainer van Nieuw- dorp. In de eerste helft opende Ja- nick van As na een steekpass de score. Via Stefan van de Klooster, Poule 119: Rood Wit-Veere 5-0. De zondag derdeklasser uit Sint Willebrord was een maatje te groot voor Veere. Angelo Kense maakte voor rust de 1-0. In het laatste kwartier scoorden Boy van Steen, Danny Haaskolf, Dennis Jaspers en René Sprangers. WHS-Duiveland 0-3. Voor rust zette Ronald Zwager zijn ploeg op 0-1. In de tweede helft maakte Masoud Osmanie de 0-2. De thuisclub kreeg mogelijkheden op de aansluitingstreffer, maar in de slotminuut bepaalde nogmaals Zwager de eindstand op 0-3. Poule 120: Wemeldinge-MOC '17 2-9. Bij rust hield Wemeldinge de schade beperkt (1-3 met doelpunt van Nigel Beenakker). Het werd zelfs nog 2-3 door Pieter Bolle, maar daarna liep een vlot combi nerend MOC uit naar een royale winst door doelpunten van Lars van Linder (2), Sjors van Egeraat (2), Brian Kruf (2), Rick Willigers (2) en Boy Kies. Nieuwland-Internos (zo) 0-0. In ternos had op het veld van Wolf- aartsdijk het betere van het spel, maar miste de scherpte in de af werking. Bovendien stuitten de Brabanders een paar keer op de goede Nieuwland-doelman Rien Meulenberg. Poule 121: Walcheren-Noad'67 4-3. Het duel leek in een gelijkspel te eindi gen, maar Steve Schalkwijk for ceerde voor Walcheren de beslis sing. Tot twee keer toe (0-1 en 1-2) kwam de ploeg uit Sint-Phi- lipsland via Frank den Engelsman en Jeroen Verwijs op voorsprong. Mark van der Eijk maakte voor Walcheren gelijk. In de tweede helft zette Walcheren de situatie recht via Schalkwijk (2) en Daryl Hollander. Lars Steijn zorgde nog voor de 3-3. Luctor'88-Bruse Boys 2-2. De scheidsrechter liet het afweten. De wedstrijd begon twintig minu ten later onder leiding van inval ler-scheidsrechter Maarten Ked de. De thuisclub was voor rust de betere ploeg en leidde door een treffer van Jeroen Kedde. In de tweede helft werd het al snel ï-x uit een vrije trap van Do- menique van den Berge. Mare Raas kopte voor Luctor'88 de stand nog naar 2-1, maar een kwar tier voor tijd Thomas Groeneveld een fout af: 2-2. Poule 122: Spui-Tholense Boys 1-2. Moha- med El Jilali bracht voor rust de Tholenaren op een o-i-voor- sprong. Een kwartier voor tijd schoot Matthijs van Stee uit een vrije trap Tholense Boys naar 0-2. In blessuretijd zorgde Ad Verlin de nog voor enige spanning, maar het bleef 1-2. MIDDELBURG - Waar het zondagelf tal van VC Vlissingen nog maar plaatsing voor de volgende ronde moet zien af te dwingen, is de za- terdagtak al verzekerd van een nieuw bekeravontuur. De ploeg won met 7-0 van Groede en werd poulewinnaar. Lionel Lord was goed voor twee doelpunten bij VC Vlissingen. Nieuw Borgvliet-IJzendijke 2-1. Mai- hand Arsalo 1 -0, Lodewijk van Keeken 1-1, Bennie van Eekeren 2-1. Arnemuiden laat op gang Jeroen Kedde passeert doelman Mark Giljam en zorgt voor een 1-O-tussen stand. Op de achtergrond Johan Vroegindeweij. foto Johan van der Heijden MIDDELBURG - Duiveland en Bruse Boys haalden de tweede ronde van de bekerstrijd. Duiveland won van WHS, terwijl Bruse Boys aan een 2-2-gelijkspel bij Luctor'88 genoeg had.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38