m Deelname aan WPC kost geld Moreno leider in Vuelta na ritzege SPORT 37 Vos wint ook GP Plouay Van Iwaarden beste driebander voel en dat gaf me wel zoveel mo raal." Hij maalde zijn machtige bo venbenen rond en dacht ook zijn zoontje. „Goed fietsen papa van daag", had die hem 's morgens ge vraagd. „Dat betekent zoveel voor me." Hij dacht er ook al dat het sinds 2006 weer eens tijd was voor een volgende overwinning. „Ik heb te lang moeten teren op die vorige overwinning." Het restant van de kopgroep had niet de kracht van een Tourpelo ton, maar afzien bleef het voor Tjallingii. De voorsprong daalde ANTWERPEN - De World Ports Clas sic verdient een toekomst. Zoveel is zeker. Prachtige start- en finis- hlocaties in Rotterdam en Antwer pen, prachtige route vooral langs de Zeeuwse kust. De vraag is echter hoe lang de gro te ploegen het de moeite waard blijven vinden om deze wedstrijd erbij te pakken in een drukke pe riode. Volgend jaar verhuist de tweedaagse naar het derde week einde van mei. Wellicht dat het helpt. De vraag is ook hoe lang Tour-or ganisator ASO het nog altijd leuk blijft vinden om de WPC in haar stal te houden. Tot dusverre koes tert men de koers als de eerste ba by, die rechtstreeks is voortgeko men uit de Tour de France zelf. Uit de Tourstart van 2010 in Rot terdam dus. De vraag na dit weekeinde is in ie der geval of de ploeg van Bretag- ne Seche Envirronement volgend jaar weer van de partij zal zijn. Op het einde van de rit hadden ze precies nul euro verdiend. Op een totaal prijzengeld van 38.814 euro. Lotto won niks, maar toucheerde wel 8322 euro. En toen kwam daar ook nog eens de 'eindafrekening' van de jury over heen. Renner Dion en ploegleider Hubert van Bretagne kregen samen 330 euro PLOUAY - De erelijst van Marianne Vos wordt bijna wekelijks langer. Na haar gedwongen rustpauze van een weekje wegens rugklach ten blijft de Nederlandse wielren- ster winnen wat ze wil. Zaterdag was dat ook weer het geval in de Grand Prix de Plouay-Bretagne. Vos bleef de Zweedse Emma Jo hansson, die haar deze week op merkelijk genoeg na zes jaar heer schappij voor heel even verdrong van de eerste plaats op de wereld ranglijst, en landgenote Anna van der Breggen voor. KWADENDAMME - Tonny van Iwaar den uit Krabbendijke is Zeeuws kampioen driebanden op de matchtafel geworden. Hij versloeg Ronald van Geyt uit Hansweert met 2-1 in sets. In de voorronden sneuvelden ver schillende favorieten, zoals Wim de Kok, Piet Koek en titelverdedi ger Frans de Koek. Verrassend was de finaleplaats van Onur Can uit Goes. De jonge speler van 's Lands Welvaren 1 werd derde door Rinus Pankow in een recht streeks duel met 2-1 te verslaan. De aankomst lag na een korte stei le klim in Valdepenas de Jaén. De renner van Katoesja werd op enke le seconden gevolgd door zijn landgenoten Alejandro Valverde en (oaquim Rodriguez. Dankzij bonificatieseconden nam Moreno, die eerder de vierde etappe won, de leiderstrui over van Nicolas Ro che. De Ier, die zaterdag in de door de Tsjech Leopold König ge wonnen achtste rit, de leiding had genomen finishte knap als vierde. Laurens ten Dam en Bau- ke Mollema verloren in de laatste kilometer de aansluiting met de klassementstoppers. Ten Dam werd 24e op een halve minuut van Moreno. Mollema gaf 43 se conden toe en werd 25e. Johnny Hoogerland maakte lang deel uit van een vluchtgroep. In de slotfase deed de Noor Edvald Boasson Hagen nog een vergeefse poging alleen richting finish te rij den. Vandaag wacht een bergrit naar de Alto de Hazallanas. de laatste tien kilometer onder de tien seconden. „Voortdurend zat ik te denken: één meter is ge noeg." Uiteindelijk hield hij er meer dan honderd over. Nikolas Maes spurtte achter hem naar de derde plaats en won dankzij de bonificatieseconden zo de ronde. boete wegens stayeren achter de teamwagen. Oftewel Bretagne ein digde in de min. Ook enkele buitenlandse journa listen kregen - net als vorig jaar - een boete, van de Rotterdamse po litie. Ze stonden keurig met sticker en al geparkeerd op het aangewezen pleintje bij de pers zaal, maar vonden toch een prent onder hun ruitenwisser. Organisator ASO heeft nogmaals protest aangekend, maar dan nog blijft het de vraag of deze vakbroe ders volgend jaar weer naar de fi nish in Rotterdam durven ko men. Uit protest sloegen ze in ie der geval de start op zaterdag aan de boorden van de Maas over. Als ik Strootman zag of Mertens o/Toivonen, dan kreeg ik de indruk dat die helemaal geen zin had den om bij PSV te voetballen. Voetbaltrainer Guus Hiddink in Voetbal In ternational. Het gaat me om het team, het spel, de spirit; het gaat me om winnen. Ik heb geen zin na elke scheldpartij mijn ex cuses te moeten aanbieden. Feyenoorder Graziano Pellè in Voetbal Inter national. Franck en ik hebben een goed gevoel met elkaar. Hij komt uit Marseille en ik uit Amsterdam, dan begrijp je elkaar. Andries Jonker, voormalig assistent-trainer van Bayern München, tegenover The Post Online. Het afvallen, het leven op een kiwi per dag: door Rio weet ik dat het niet voor niets is geweest. Voormalig judoka Ruben Houkes in de Volkskrant. Diëten is een rode draad door mijn topsportcarrière geweest. Ik kookte voor mijn man en kinderen, en at zelf niet mee. Voormalig hoogspringster Tia Hellebaut in Helden. Het is me opgevallen dat sommige topvoetballers met een stabiele relatie hun vrouwen al kennen vanaf de schoolbanken, zoals Robin en Bouchra van Persie, dat vind ik geweldig. Voetballer Khalid Boulahrouz in Helden. Eigenlijk kwam ik er ineens achter dat ik helemaal geen partner nodig had om goed te presteren. Ster ker, en nu ben ik heel eerlijk, ik was liever alleen. Voetballer Khalid Boulahrouz in Helden. Ik heb geen idee wat de plannen zijn. Niemand weet dat. Maar als je in 2016 medailles wilt win nen, dan ga je toch heel snel aan de toppers vra gen wat zij willen. Als je in het schaatsen in Neder land een topper bent, word je ook wereldkampi oen. In een mondiale sport als judo is dat niet zo. Judoka Henk Grol in De Telegraaf. MAANDAG 2 SEPTEMBER 2013 jmerend naar zege W Maarten Tjallingii (rechts) demarreert op de kasseien van de Hoogerwaardpolder en laat zich in de slotkilometers richting Ant- door Ad Pertijs VALDEPENAS DE JAEN - De Spaanse wielrenner Daniel Moreno heeft zondag de negende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37