è- 'Qualies' geven US Open kleur SPORT 33 vestiging van het talent dat ook in deze boot zit. Evertse: „Dit WK is een belangrijk meetpunt richting de Spelen. Ik ben tevreden." Anders dan voorheen, toen een na-olympisch jaar niet van belang werd geacht, wordt er nu bij de KNRB uit een ander vaatje getapt. Voormalig technisch directeur van NOCNSF Joop Alberda veran derde in een missie van een half jaar veel bij de bond. Evertse werkt volgens Alberda's adviezen. „Veel vanzelfsprekende zaken heb ben we opnieuw bekeken en doen we nu anders. Maar de gou den mannen-vier-zonder bestaat al een paar jaar hoor, daar hebben ook anderen in geïnvesteerd en daar bouwen we nu op voort." Door de hoge kosten van veertien ploegen die naar het WK gingen, kan deze winter geen training in warme landen worden gehouden. „Doen we het toch op de Bos baan. Kijk, andere landen zoeken een tweede zomer op om te trai nen, maar hebben geen roeiers. Wij hebben de roeiers maar kun nen die tweede zomer niet beta len. Toch heb ik dat liever, als je het mij vraagt. We zullen gewoon heel slim met onze middelen moeten omgaan." Skiffeur Roel Braas werd zondag knap vijfde in Chungju, skiffeuse Inge Janssen zesde. De beide (nieuwe) achten werden zesde. Voor hen hoefde dus voorlopig nog niemand te water. De selectieroeiers Peter van Schie, Dirk Uittenbogaard en Rogier Blink werden zaterdag na hun nat te eerbetoon aan de gouden dub- belvier, overigens keurig netjes door de Koreaanse organisatie per boot weer naar het droge ge bracht. Camila Giorgi versloeg zater dagnacht in het Arthur Ashe Sta dium voormalig nummer één, nu acht, van de wereld Caroline Woz- niacki: 4-6, 6-4, 6-3. Dat deed de 21-jarige Italiaanse met een enorm aantal winners, 46 stuks. De ene klap was nog harder dan de ander. „Mijn tactiek is vrij sim pel, ik wil iedere bal de hoek in ja gen", verklaarde Giorgi. Dat risicovolle spel zorgde even wel voor 45 onnodige fouten en tegen een échte topspeelster had ze zich dat niet kunnen veroorlo ven. Maar dat is Wozniacki niet, of niet meer. Toen ze in 2010 en 2011 de beste van de wereld was, kreeg de Deense al een hoop kri tiek. Wozniacki won heus haar toernooien, maar op het allerhoog ste podium, de Grand Slams, is die enkele finaleplaats op de US Open in 2009 erg mager. Dit seizoen had de ommekeer moeten komen. Maar Wozniacki haalt de krantenkolommen vaker door haar relatie met de Noord-Ierse topgolfer Rory Mcll- roy dan met haar tennisprestaties. Alleen in Indian Wells haalde ze dit jaar de finale, op Wimbledon en Roland Garros viel het doek al in de tweede ronde. In New York dus een horde later. Wozniacki liet Giorgi razen en speelde als al tijd zeer verdedigend. In de eerste set had dat nog succes, maar Gior gi gaf niet op en zag haar spelin- stelling worden beloond. Giorgi was in de tweede kwalificatieron de verantwoordelijk voor de uit schakeling van de Zeeuwse Ange- lique van der Meet. Daarvoor had ze wel een derde set nodig, die ze met 6-4 won. De parallel tussen Camila Giorgi en Daniel Evans is snel getrokken. Zelden zal er in het mannencir- cuit een gejaagdere speler hebben rondgelopen dan de 23-jarige En gelsman. Tussen de punten door rent Evans bijna naar zijn hand doek, om een paar tellen later al weer op te gooien. Ook in zijn spel is snel voetenwerk een groot wapen, al kan Evans ook bijzon der goed met zijn racket overweg. De Spanjaard Tommy Robredo had er zijn handen vol aan: 7-6, 6-1,4-6,7-5- Evans, uit Birmingham, heeft een klassiek Engels verhaal. Hij komt uit een arbeidersgezin, is begif tigd met een bijzonder talent, maar blijft het lastig vinden om de andere leuke dingen in het le ven los te laten. „Er gaat niets bo ven een goed avondje stappen", zei hij onlangs nog. Maar de kente ring lijkt gekomen. Evans, toen nog nummer 325 van de wereld, hielp zijn natie in april bij, afwe zigheid van Andy Murray hoogst persoonlijk naar de volgende ron de van de Davis Cup. Tegen Rus land won Evans onder hoogspan ning het beslissende vijfde duel van Evgeny Donskoy. Via de chal lengers en een paar geslaagde ATP-toernooien werkte hij zich terug in de top tweehonderd, om in New York na drie kwalificatier ondes in het hoofdtoernooi met een voor een stunt te zorgen door de Japanner Kei Nishikori, als elf de geplaatst, te verslaan. Ook Ber nard Tomic ging eraan, maar de ervaren Robredo was een brug te ver. Nummerdor/Schuil beul voor Zeeuwen De beachvolleyballers Rein- der Nummerdor en Richard Schuil zaten de Zeeuwse en clave danig dwars bij het NK in Scheveningen. Achtereen volgens Tomas Burgers (Vlis- singen), Timko Lokerse (Dis hoek) en Dirk Boehlé (Hulst) moesten er met hun partner aan geloven. Num merdor en Schuil vonden uiteindelijk hun Waterloo in de finale tegen Brouwer en Meeuwsen. Wout Poels naar Omega Pharma Wout Poels rijdt volgend sei zoen voor de Belgische ploeg Omega Pharma - Quick Step. De 25-jarige klimmer uit Blitterwijck te kent eerdaags een contract voor een seizoen bij de for matie van Patrick Lefevere. De teammanager bevestigde de deal zondag op de Vlaam se televisie. Ook de Spaanse Movi- star-ploeg was lang in beeld om Poels in te lijven. Van der Marei start in Kustmarathon De organisatie van de Zeeuwse Kustmarathon heeft een wildcard gegeven aan Jan van der Marei uit Aarlanderveen. De voormalige triatleet (45) won de Kustmarathon in 2005,2006 en 2007. Dit jaar gaat hij niet als favoriet van start. Die rol is weggelegd voor de Marokkaan Hicham el Barouki (winnaar in 2012) en de Algerijn Noureddine Athamna (winnaar 2010). Davy Gunst naar beloften profploeg Davy Gunst heeft een con tract getekend bij de oplei- dingsploeg van de Belgische WorldTourformatie Omega Pharma-Quick Step. De acht tienjarige wielrenner uit Yer- seke maakt daardoor als be lofte de overstap naar een professioneel geleid team. Gunst reed dit weekeinde met de nationale juniorense lectie in de GP Ruebililand. In deze driedaagse Zwitser se koers eindigde hij als vijf de in het eindklassement. Terugval golfster Van der Graaff Marjet van der Graaff heeft de kans op een goede klasse ring in het Schots Open voor vrouwen gemist. De Thoolse golfster had uit zicht op een plek in de top tien maar viel door een slot- ronde van 78 (+6) terug naar de gedeelde 26e plaats met 224 totaal. Van der Graaff be gon met een birdie op de tweede hole, maar noteerde daarna drie bogeys en twee dubbele bogeys zonder een slag terug te winnen. MAANDAC 2 SEPTEMBER 2013 I Boaz Meylink, Kaj Hendriks, Mechiel Versluis en Robert Lücken (van links naar rechts) vieren hun gouden WK-medaille in de mannen-vier-zonder. foto Jeon Heon-Kyun/EPA door Rik Spekenbrink NEW YORK - In een wat kleurloos middelste weekeinde op de US Open waren het twee qualifiers die in de derde ronde voor lichtpuntjes zorgden. Al had de één (Camila Giorgi) uiteindelijk meer succes dan de ander (Daniel Evans). SCHEVENINGEN SITTARD MIDDELBURG MIDDELBURG EAST LOTHIAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33