'Komt het vertrouwen, dan gaan we vanzelf ook weer beter voetballen' n I 1 1 1 PEC Zwolle morst ook wel eens punten 30 SPORT JUBILEUMSTRESS Koeman stuurt Vilhena weg Cambuur blijkt voor PSV een te groot obstakel tijdens het jubileumduel van de club. Het heeft er alle schijn van dat het 'als vanzelf weer goed komt met Feyenoord. Omdat het ni veau in de eredivisie bepaald niet hoog ligt. Feyenoord speelde een matige eerste helft, was vreselijk slordig en onnodig gehaast. Van een fatsoenlijke opbouw was daar door geen sprake. Maar Roda JC was onvoorstelbaar zwak, bood amper afdoende weerwerk. En dat terwijl de ploeg uit Kerkrade vorige week nog met 0-4 bij ADO Den Haag won. De eredivisie blijft een knotsgek ke competitie. Terwijl de hele top van het klassement punten ver speelde, de eredivisie telde dit weekeinde liefst zes gelijke spe len, wonnen mét de Rotterdam mers slechts Heracles en Go Ahead Eagles hun wedstrijd. Koe- ROTTERDAM - Tonny Vilhena stond zondag tegen Roda JC na een half uur klaar om een straf schop voor Feyenoord te nemen, tot trainer Ronald Koeman in greep. Koeman droeg zijn aanvoer der Stefan de Vrij op om Vilhena weg te sturen en Ruud Vormer te laten aanleggen. „Als de spelers het onderling niet regelen, roep ik wel wie degene is die een straf schop moet nemen", aldus Koe man. Graziano Pellè, doorgaans de vaste nemer bij Feyenoord, sloeg zondag even over na zijn misser tegen Kuban Krasnodar. man: „Niemand is dit jaar zo goed dat het al zijn wedstrijdjes makke lijk gaat winnen. En uiteindelijk staan straks de teams die daar het meeste recht op hebben gewoon bovenaan." Feyenoord heeft nog slechts twee puntjes achterstand op een pelo tonnetje van zes teams dat derde staat met acht punten. „We wor den kampioen", durfde Het Le gioen, donderdag zo zwaar ont goocheld na de Europese uitscha keling door Kuban Krasnodar, bij 3-0 in te zetten. Koeman heeft het ook nog niet uit zijn hoofd ge zet. „Hiurlijk kunnen we ook mee doen om de titel. Ik heb ook nooit gezegd dat het niet kan. Het be hoort tot onze ambities voor het maximale te gaan." Koeman had zondag Bruno Mar tins Indi gepasseerd; hij gaf Joris Mathijsen de voorkeur in het cen trum. Dat was omdat een vertrek van 'BMI' naar Everton aanstaan de zou zijn, zong door de Kuip. Maar Koeman ontkende dat ten stelligste. „Er gaat her en der nog echt wel wat gebeuren, maar ik verwacht niks bij Feyenoord. Dit was echter onze vierde wedstrijd in tien dagen en ik heb een negen- tigvoudig international op de bank zitten. Ik vond dat Joris moest spelen. En dat er achter Armenteros een meer aanvallend ingestelde back (Nelom) moest staan." Feyenoord kwam na een half uur ploeteren op voorsprong. Kees Luijckx trok Samuel Armenteros onderuit. De sterke Ruud Vor mer, die de aan zijn hamstring ge blesseerde Jordy Clasie snel deed vergeten, nam de strafschop. Vlak voor rust schoot Pellè een bal van twintig meter fraai in. Hij scoorde in de laatste tien officiële thuis wedstrijden van Feyenoord, waar van negen duels in de competitie. De Italiaan, onmisbaar in het Feyenoord-concept, had overi gens daarvoor al een haast onaan vaardbaar risico genomen. Vlak na de toegekende penalty probeer de hij, met reeds geel op zak, er nog één te versieren. Scheidsrech ter Reinold Wiedemeijer spaarde hem door de schwalbe niet te be straffen. In de slotminuten stuur de hij Roda's Henk Dijkhuizen na een forse charge op Feyenoord-in- valler Elvis Manu wel met rood van het veld. Omdat Roda JC ook na de pauze zich nauwelijks positief wist te onderscheiden, kon Feyenoord via Miquel Nelom en John Goos- sens uiteindelijk naar 4-0 uitlo pen, „Maar hoogstaand was het niet", erkende Koeman. EINDHOVEN - Topsport is niet te re gisseren en alleen een feest als er gewonnen wordt. Na een specta culair eeuwfestijn waren de drui ven zuur voor PSV. Het jonge en veelgeprezen team van Phillip Co- cu moest voor 70.000 hongerige ogen de sportieve omlijsting voor de club verzorgen. Uitgerekend op de dag waarop de niet-sportie- ve tak van PSV excelleerde, haper de het eerste elftal. Het duel met Cambuur was te ver gelijken met een b-film in een ju bilerende en fraai gedecoreerde bioscoop. De ploeg uit Leeuwar den was geen 'feestmaal', maar een massief betonblok op het spoor dat heel PSV naar een jubel stemming moest leiden. Voor het eerst sinds maart 2011 eindigde een duel in het Philips Stadion doelpuntloos. De krachtsverhoudingen waren correct vertaald op het scorebord. Kevin Brands, de zoon van PSV-directeur Marcel Brands, liet vlak voor tijd zelfs na om de stem ming in Eindhoven helemaal te We moeten zorgen dat we volgende maand klaar zijn voor twee duels in zeven dagen. verknallen. Een grote kans om het feest voor de PSV-selectie vol ledig aan gruzelementen te schie ten, liet Brands onbenut. Het hoofd van onder anderen Jeffrey Bruma stond ook na de remise niet naar een feest. „Ik was toch al niet van plan om uitbundig te doen. Deze uitslag is voor ons ge woon heel teleurstellend, thuis te gen Cambuur moeten we drie punten pakken." Na twee weken met drie remises en een nederlaag loopt het plots stroef bij PSV. „Ik zeg niet dat we goed speelden, maar als na vijf mi nuten de 1-0 er al invliegt, krijg je een totaal andere wedstrijd", vond Bruma. Hij was met Stijn Schaars en keeper Jeroen Zoet een van de PSV'ers die een voldoende haalde. PSV was verder slordig en oogde vermoeid. Met name de jonge spelers vielen dit keer door de mand. Talent dat nog niet gewend is aan het ritme van twee belangrijke wedstrijden per week. Onder anderen Joshua Brenet haalde een bedenkelijk ni veau. De negentienjarige had be gin dit seizoen pas vier minuten in PSV 1 achter de rug en verraste in de eerste fase van de nieuwe jaargang. Vanaf de aftrap van het jubileumduel zat hij totaal niet in de wedstrijd. Slechte aannames, onzorgvuldige passes en andere onvolkomenheden typeerden het spel van de rechtsback. „Slecht tot dramatisch", zei hij na afloop. Nog erger voor PSV is dat miljoe nenaankoop Adam Maher al we kenlang niet uit de verf komt Het duel met Cambuur was het diep tepunt sinds zijn komst naar Eind hoven. De creatieve middenvelder De papiertjes en foto's met de stand op teletekst kunnen ander maal ververst worden. Met der tien punten uit vijf duels is van punten schrapen al lang geen sprake meer bij de Zwolse veel vraat, die nog steeds als koploper van de eredivisie door het leven gaat. En dat nog minstens twee weken lang door de komende in terlandperiode. Maar met die positie komen er ook andere normen en verwach tingen bij. Niet van binnen de club, maar wel vanuit de buiten wereld. Zo verzucht Utrecht-trai ner Jan Wouters dat hij uitermate content is met een puntje bij de koploper. Schieten fans elkaar aan als doordringt dat titelkandidaat Ajax punten morst in Groningen. En dan is er toch een tikkeltje te leurstelling, omdat het armetieri ge Utrecht niet aan gruzelemen ten wordt gespeeld. Het kan in de knotsgekke eredivisie, waarin punten bij de vleet verspeeld wor den. Ondanks het plotselinge vertrek van Youness Mokhtar naar FC Twente - zaterdag kwamen de Tlikkers pas met een bod - levert het Zwolse spelconcept duidelijk meer vermaak en kansen op dan die van de formatie van Wouters. Toch is het spel van de thuisploeg niet zo flitsend als de laatste we ken. Utrecht speelt in een 4-4-2-systeem en houdt de ruim tes klein. Mede daardoor hapert de Zwolse opbouw. Na de matige eerste helft komt het Utrechtse deksel direct na rust. Willem Janssen is een kop groter dan Mokotjo en kan simpel scoren, waardoor Zwolle voor het eerst tegen een achterstand aan kijkt. Het sein om een half uur lang aanvallen tot devies te verhef fen. En dan blijkt de breedte van de bank weer van belang. Invaller Stef Nijiand bekroont een kwar tier voor tijd een mooie aanval over links met een schot tegen de touwen (1-1). Eerder laat hij de kans nog liggen, doelman Jeroen Verhoeven vindt hij op zijn weg. Later lukt het dus wel, waarmee de invaller een nederlaag voor komt. Dat het nu een keertje niet de volle buit oplevert, daarvan raakt niemand bij de koploper in paniek. door Edward Swier ROTTERDAM - Feyenoord heeft de inhaalrace ingezet. Na drie zeperds, die voor een historisch dieptepunt zorgden, werd nu voor de tweede opeenvolgende week een competi tiewedstrijd gewonnen. Goed was het allerminst, de cijfers tegen Ro- da JC waren niettemin duidelijk: 4-0. „En komt het vertrouwen", weet trainer Ronald Koeman, „dan gaan we vanzelf ook wel weer be ter voetballen." Feest PSV door Rik Elfrink I Ruud Vormer brengt Feyenoord in de eerste helft op voorsprong door een strafschop feilloos te benutten, foto Kay in 't Veen/Pro Shots PSV-trainer Phillip Cocu door Jeroen Kuiper ZWOLLE - Een tikkeltje emotie klinkt er wel in door. Zijn conclusie dat PEC Zwolle in wedstrijd dertien onder hem (de voorbereiding mee gerekend) voor het eerst punten morst, doet trainer Ron Jans toch wel wat. „Het winnen begon wel te wennen", lacht Jans na de punten- deling tegen FC Utrecht. Stef Nijiand redt een punt voor PEC Zwolle, foto Evert-Jan Daniëls/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30