Zeeuwse wind maakt faam waar Vertrek van Eriksen en Aider wei reld doet zich tegen FC Groningen meteen voelen bij landskampioen (1-1). Vliegende start van driebanders Dallinga/Frans Bevers Mannen-dubbelvier schrijft historie met gouden WK-medaille GRONINGEN - Het laatste restje eu forie over de loting voor de Cham pions League ebde zondagmiddag weg. Drie weken voor de eerste groepswedstrijd tegen Barcelona maakte Ajax een verre van sterke indruk. De kampioen speelde ge lijk tegen FC Groningen (1-1), waardoor het totaalaantal verlies- punten op zeven kwam. Vooral het gebrek aan creativiteit en as sertiviteit baarde zorgen. Het ge mis van Toby Alderweireld en Christian Eriksen liet zich direct voelen. Aan het vertrokken tweetal alleen kon het matige optreden niet wor den toegeschreven. Het meren deel van de spelers miste de vorm en de overtuiging om hun verlies te camoufleren. Zo tastte doel man Kenneth Vermeer menig maal mis bij hoge ballen, blonk Bojan Krkic uit in het maken van verkeerde keuzes en worstelde Kolbeinn Sigthórsson met zich zelf. Weinig lukte, tot grote erger nis van trainer Frank de Boer. Het moeizame spel kwam niet als een verrassing. Door het vertrek van Alderweireld (Atlético Ma drid) en Eriksen (Tottenham Hotspur) moest hij noodgedwon gen zijn elftal door elkaar husse len. En aanwinst Lerin Duarte meldt zich pas na het weekeinde in Amsterdam. Daarbij kwam de blessure van Siem de long, het ver lengstuk van De Boer in het veld. De aanvoerder ontbrak vanwege een klaplong en kon dwalende ploeggenoten niet de weg wijzen. Niklas Moisander, die in de Euro borg de aanvoerdersband droeg, erkende de problematiek. „We misten de leiderscapaciteiten van Siem", verzuchtte hij. „En hij is tactisch heel sterk. Nu moest ik in de pauze opstaan en proberen in het veld nog meer aanwezig te zijn. Ik deed wat ik kon, maar het mag duidelijk zijn dat we de in breng van een aantal spelers mis ten. Maar ik heb vertrouwen in de ze selectie." Achterin stond het aardig. Links back Nicolai Boilesen verving de geblesseerde Daley Blind met ver ve. Ook centraal liep het vrij soe pel met Moisander en Stefano Denswil, die zoals verwacht de voorkeur kreeg boven aankoop Mi ke van der Hoorn om het verlies van Alderweireld op te vangen. Aan de rechterkant liet Ricardo van Rhijn, niet opgeroepen voor het Nederlands elftal, weinig ste ken vallen. In de linies voor hem lagen de pijnpunten. Thulani Serero moest op het mid denveld de positie van Eriksen overnemen. De Zuid-Afrikaan werkte hard, leed weinig balver lies, liet af en toe een hoogstandje zien, maar kon geen tel uit de schaduw van zijn Deense voor ganger treden. Daarvoor miste hij diepgang en de brille een me despeler met een vernuftige steek pass vrij voor het doel te zetten. Tekenend voor de schraalte op de bank was de reactie van De Boer. „Ik vond Thulani de beste man op het veld." Lasse Schone en Christian Poul- sen, de overige middenvelders, na men Ajax evenmin bij de hand. Hoewel Schone met een geplaatst afstandschot van een meter of achttien de score opende, bleef zijn inbreng ondermaats. Het hielp daarbij niet dat de voorhoe de het totaal liet afweten. Kol beinn Sigthórsson, Bojan Krkic noch Tobias Sana bood de ploeg een kapstok om het spel aan op te hangen. De aanwezigheid van Sa na maakte duidelijk hoe uitge kleed de selectie momenteel is. De Zweed kon na zijn komst vo rig jaar geen moment overtuigen en raakte zijn plaats in de A-selec tie kwijt. Door het vertrek van Ryan Babel, Derk Boerrigter en huurling Isaac Cuenca moest De Boer nu noodgedwongen een be roep op hem doen. Viktor Fischer, normaliter in de basis, zat na en kele zwakke beurten op de bank. Ondanks deze mankementen had Ajax van Groningen moeten win nen. Kort voordat Género Zeefuik een blunder van Vermeer afstraf te (1-1), verzuimde Krkic de bal af te leggen op Schóne. „Dan was er niets aan de hand geweest", mop perde De Boer na afloop. Moisan der reageerde scherper. Met het oog op de Champions League zei hij: „Ik maak me zorgen. Het kost tijd om aan elkaar te wennen. En die tijd ontbreekt ons." BILJARTEN ROEIEN MP"*" MAANDAG 2 september 2013 PZC MIDDELBURG - De Zeeuwse kust maakte zijn reputatie zaterdag waar tij dens de World Ports Classic. De wind zorgde voor een waaierrit op de slotdag van de tweedaagse wielerwedstrijd tussen Antwerpen en Rotter dam. Op de weg terug naar Antwerpen kwam het peloton Zeeland bin nen via Schouwen-Duiveland en vervolgde zijn weg via de Stormvloedke ring (foto), Middelburg, Goes en Rilland naar de finish in België. Maarten Tjallingii was attent mee in de voorste waaier en ontsnapte vijftien kilo meter voor de meet Uiteindelijk was hij sterk genoeg om vooruit te blij ven. De Belg Nikolas Maes won de tweededaagse. foto Bas Czerwinski/ANP pagina 36 en 37: meer over de World Ports Classic Het ontbreekt Ajax aan tijd door Geert Langendorff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29