Eenzame egel stuurt een briefje Tot 52% belastingvoordeel I BEL GRATIS C 1800-27 40 4001 ZEELAND 19 Zeeuwse band hoopte op meer bij POPnl Award 0 ja, stuur mij de gratis brochure over trapliften Gratis uitgebreide brochure? mol G f103 f Tel. 0800 27 40 400 musical 'Zij gelooft in mij'. Geen wonder dat zij gistermiddag ook stevig uitpakte met Hazes-liedjes Droomland en Wees zuinig op m'n meissie. Het slotlied van het mee- zingfestijn - Wij zullen doorgaan - klonk als een collectieve wens. Het feest ging ook door: drie uur later gaf dansmeester Sep alweer zijn les swingdansen. Hij droeg een van de charmante dames uit het publiek - Manon van Gijten- beek - letterlijk het podium op voor een beeldende instructie. 'Niet te moeilijk doen, gebruik je elastieken', luidde zijn advies. Are you ready for rock roll? schalde het over het plein. Een paar hon derd bezoekers joelden bevesti gend en de All Stars Rock Roll band kon beginnen. Het was toen al lang niet meer zo druk als 's middags, maar wie er was, danste zich volledig in het zweet. Een swingend slot van een mooie dag. AMSTERDAM - De Zeeuwse afvaar diging Steady New Sounds is za terdag, in De Melkweg in Amster dam, niet in de hoogste regionen geëindigd bij de Sena Performers POPnl Award 2013. Namens elke provincie was een band afgevaardigd. De jury be stond uit programmeurs van pop podia en alle bevrijdingsfestivals, die ter plekke een band konden boeken. Dat gebeurde in totaal 42 keer. La Comeille (Utrecht) kreeg de meeste boekingen (9) en won daarmee de POPnl Award. Steady New Sounds sleepte één boeking in de wacht. „We waren een beetje teleurgesteld", zegt gi tarist Ziggy Marlissa. „We hadden stiekem op meer gehoopt. Het op treden zelf was supervet en we kregen in de loop van de avond ook van iedereen complimenten, dus we dachten: dat zit wel goed. Aan onze muziek lag het zeker niet. We hebben iets neergezet waar we trots op kunnen zijn. Voor ons is dit een motivatie om nóg beter ons best te doen." middelburg - De egel is eenzaam en dat wil hij ook bewijzen. Het eigenzinnige dier koketteert met zijn eenzaamheid. Toon Tellegen schreef er een serie verhaaltjes over en LOD muziektheater maak te op basis daarvan een bijzonde re familievoorstelling. De Een zaamheid van de Egel was zaterdag eenmalig te zien in het kader van het Zeeland Nazomerfestival. Dit uurtje muziektheater blijkt geen hapklare brok, maar biedt wel veel verrassingen. Voor kinde ren die niet vaak in het theater ko men, zal het even wennen zijn, maar mogelijk extra fascinerend. Het is een voorstelling zonder ge sproken tekst. Ensemble Oxalys vertelt heel knap de sfeer en emo ties met muziek in verschillende genres. Er zijn wel woorden, maar die worden gezongen door mez zo-sopraan Els Mondelaers en ze worden geprojecteerd op gaas doek. Veelvuldige herhalingen doen voe len dat eenzaam leven ook heel saai kan zijn. Achter het gaasdoek speelt Sophie Warnant heel knap en soms ontroerend mooi de een zame egel. Techniek en vormgeving spelen een hoofdrol in deze voorstelling. Als de egel ver weg kruipt in zijn doos of tentje zuigt de camera de toeschouwers mee de eenzaam heid in. Alleen leven heeft voorde len: je kunt lekker onbeschoft taart eten, of je tanden poetsen met chocopasta. Een nadeel is dat eenzaamheid ook pijn kan doen. Zoveel pijn dat je het gaat uit schreeuwen. Dan stuurt de egel een briefje mee met de wind. Hij beseft: Als hij 'anders' wil zijn dan zal hij toch 'anderen' nodig hebben om dat te kunnen tonen. Blijkbaar hoeft hij zich niet te schamen voor zijn stekels zijn brievenbus ligt tenslotte bomvol. üvJ is i*. 2043 —S SoVUJii aftcekba^! Als u van plan bent om een traplift te laten installeren, dan is het verstandig om dat op korte termijn te doen. In het regeerakkoord staat namelijk dat alleen nog dit jaar de kosten volledig kunnen worden afgetrokken. Daarmee wordt de aanschaf van een traplift wel heel aantrekkelijk. Wilt u meer weteo over trapliften of over üw voordeel? Bel dan vrijblijvend: 0800-27 40 400. am Vrijblijvend thuisadvies? ~*WêêPm L JB '^SSéIk Bel 0800-27 40 400 1 adres voor alle topmerken De onafhankelijke specialist Scherpe prijzen Gratis advies aan huis Unieke garantievoorwaarden 24/7 service af fabriek Snelle installatie I www.molenaar.nl WELZIJNSPROÜUCTEN inforumolenaar.nl MAANDAG 2 SEPTEMBER 2013 Lees alles over het Zeeland Nazomer festival op www.pzc.nl/znf2013 Zanger Marijn Brouwers onthaalt het massaal opgekomen publiek op mooi meezing-repertoire. foto Lex de Meester RECENSIE door Ali Pankow Q Mevr Q Dhr Naam Adres Postcode Telefoon E-mail Plaats wk36-M1-pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet t H-. JmH WWm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19