ZEELAND 31 voor te bereiden. Ik weet al weken waar ik het over wil hebben. Het weghalen van schotten, met name de schotten tussen hoge en lage cul tuur en tussen gesubsidieerd en ongesubsidi eerd theater. Het zijn aspecten die mij bezig houden. Ik stel mijzelf regelmatig de vraag stel of dergelijke scheidingen noodzakelijk en nuttig zijn. 's Middags voor elke medewerker aan de productie Kabaal en Liefde wat woor den op een foto geschreven. De woorden vor men korte persoonlijke zinnen waarmee ik mijn dank, waardering en respect overbreng. Om 17.30 uur met het hele kernteam van Thea terproductiehuis Zeelandia aan tafel. In plaats van een (groot) buffet voor genodigden nu een bescheiden maaltijd voor het team. En dan vanaf 19.00 uur stap ik als het ware in een wolk die mij voortdrijft van het ene naar het andere moment. Tot 01.30 uur. Thuis op de bank, met mijn partner, hef ik in de stilte van de nacht het glas op het Zeeland Nazomerfes tival en ons leven. Woensdag Na een zeer korte nacht alweer snel op de fiets naar De Drvkkery op de Markt in Middel burg. Een cadeau kopen voor de jarige artis tiek leider van Zeelandia. Ik ben blij dat het Donderdag geen cadeaubon hoeft te worden en ik met twee mooi ingepakte artikelen naar kantoor fiets. De jarige heeft ook niet uitgeslapen en al spoedig zit het hele team in de tuin aan de taart. Een half uur, langer zal het moment van rust niet duren. Vanavond de volgende première. Happy Days in de Wilhelminapolder. Persmap pen, bloemen bestellen en de telefoon staat niet stil. Ikzelf heb een overleg met een nieu we collega. Een bijzondere collega. Dankzij een extra subsidie van het Fonds Podiumkun sten krijgt een jonge theatermaker de gelegen heid om twee jaar 'te werken' bij Theaterpro ductiehuis Zeelandia. Om 15.30 uur zit ik plots in de kerk (de Lange Jan schrikt ervan). De weldadige klanken van het orgel worden de kerk ingespeeld en twee grote deuren gaan open. De stoet van de Uni versity College Roosevelt komt binnen. Het is de verwelkoming van het nieuwe academisch jaar en de jonge studenten. Een bijzonder schouwspel en ceremonie. Daar na de receptie. Een slok jus d'orange, een stuk kaas en dan naar huis voor een snelle hap. De fiets voor de auto verwisselen en voor ik het weet ben ik op weg naar de Wilhelminapol der. De ruisende bomen, het snerpen van de krekels en de ondergaande zon zijn de 'me despelers' bij de bijzondere voorstelling Hap py Days. Wanneer ik op de scheiding van woensdag en donderdag thuiskom, murmel ik: wat een gelukkige dag. De krant steekt half uit de brievenbus. Ik haal hem uit zijn benarde positie en sla hem open bij de kunst- en cultuurpagina. De recensie van Kabaal en Liefde. Braaf. Drie sterren. Niet slecht, maar je wilt natuurlijk vijf sterren. Nachten van meer dan zes uur slaap zijn een uitzondering de laatste dagen. Gelukkig slaap ik in die spaarzame uren goed. In de ochtend overleg gehad met de coördinator muntver- koop en allerlei (financiële) zaken afgehan deld die zijn blijven liggen. 's Middags naar het Abdijplein voor overleg met hoofd productie, locatie en horecamana- gers. Mede door de hoge opkomst bij Ilse De- Lange wordt de personeelsbezetting, veilig heid et cetera doorgenomen. Na een snelle, heerlijke maaltijd (hoe belang rijk is je partner op dat soort momenten) naar de schouwburg van Middelburg. Om 19.00 uur begint de voorstelling Harnas van Dans theater AYA. Wanneer ik de schouwburg bin nenkom, ben ik verbaasd. Zoveel jongeren maar ook ouderen die deze voorstelling bezoe ken. Het kan dus toch. De aandacht van jonge ren voor het festival (zowel bij de concerten, voorstellingen en workshops) is zeer positief. Na de afterparty, met het debuut van DJ Aris, voldaan naar huis. Vroeg naar bed? Vergeet het maar. Ik moet mijn dagboek afronden. Het totaal van 2600 woorden terugbrengen naar maximaal 1750. Om 1.30 uur naar bed. Tot en met het woord 'bed' waren het 1778 woorden. Mag het een klein beetje meer zijn? Vrijdag Ik lees alle voorgaande dagen nog eens door. Zoveel gebeurd, een week vervat in 1800 woor den. Dat is bijna onmogelijk. De komende week is daar gelukkig het blog nog. ZATERDAG 31 AUGUSTUS 2013 1 je altijd vijf sterren I Henk Schoute op de loca tie van de voorstelling Ka baal en Liefde, bij Slot Moermond in Renesse. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 9