Er zit muziek in basisschool De Vliete Gevolgen afschaffing belastingvrije Briefschrijver Roep zit rode diesel vallen loonwerkers mee niet meer in de cel 26 BEVELANDEN en THOLEN De Lokale Partij Middelburg wil dat het deksel van het dossier bouwput Zuidsingel gaat. Sloeproeien voor kinderen met Duchenne MIDDELBURG - De Lokale Partij Middelburg (LPM) wil volledige openheid van zaken in het bouw putdossier. Al vanaf februari bestookt de LPM het college van B en W met vragen over het debacle dat de ge meente vele miljoenen euro's heeft gekost. De partij is allerminst tevreden met de antwoorden die zij tot nu toe heeft ontvangen. „Niet alleen zijn essentiële stukken niet aange leverd, maar ook wordt op bepaal de vragen nog geen begin van een antwoord gegeven, wordt ontwij kend geantwoord of worden vra gen geheel genegeerd", aldus Piet Kraan. De fractievoorzitter noemt de handelswijze van het college, waarvan ook zijn partijgenoot Ed de Graaf deel uitmaakt, 'volstrekt onhoudbaar'. In september 2005 besloot de ge meenteraad te stoppen met de bouw van een theater aan de Zuid singel in Middelburg. Aanleiding waren problemen met een lekken de wand van de bouwput. Een jaar later zegde de gemeente eenzijdig het contract met de bou wers óp. Dit leidde tot een jaren slepende arbitragezaak. De bou wers waren van mening dat de put te repareren was en dat er dus geen reden was om het contract voor de bouw van put/parkeer garage en schouwburg te ver scheuren. De gemeente diende een claim in van 16 miljoen euro. Begin dit jaar werd bekend dat de gemeente slechts 1,9 miljoen euro tegemoet kon zien. Om dat bedrag binnen te halen, was voor 8 ton aan juridi sche advieskosten gespendeerd, zodat er netto iets meer dan een miljoen overbleef. „Wij willen weten hoe het alle maal zover heeft kunnen komen. Wat is er precies gebeurd? Dat is de vraag", zegt Kraan. „Het gaat hier om de waarheidsvinding rond een door de gemeente gele den verlies van tenminste 15 mil joen euro." De LPM wil openbare behande ling van de stukken welke geleid hebben tot de schikking die de ge meente zo weinig heeft opgele verd. Volgens Kraan kan het college de verantwoordelijkheid voor het de bacle niet afschuiven op de ge meenteraad omdat die in 2005 het besluit nam af te zien van de bouw. In zijn ogen had het college inder tijd de raad nadrukkelijk moeten waarschuwen voor de juridische en financiële gevolgen. „Door drie alternatieven voor de bouw put te noemen, heeft het college de raad de indruk gegeven dat de ze alternatieven een begaanbare weg waren." Ook na het besluit is door de ge meente allerminst adequaat ge handeld, is de indruk van Kraan. Zestien miljoen claimen en nog geen twee miljoen binnenhalen is volgens de LPM daar illustratief voor. „Door dit grote verschil is de ge loofwaardigheid van de gemeen te, in deze het college, als hoeder van het algemeen belang vol strekt ter discussie komen te staan." Volgens LPM-fractievoor- zitter Kraan heeft de scherpe toon van zijn vragen niets te ma ken met de naderende gemeente raadsverkiezingen. Het gaat hem er niet om dat er koppen gaan rol len, maar dat de waarheid boven water komt, aldus Kraan. KORTGENE - Onder de naam 'Sloep roeien voor Kevin' gaan acht oner varen roeiers vandaag 17 kilome ter sloeproeien op het Veerse Meer om geld op te halen voor het goede doel. Dat goede doel is het Duchenne Parent Project. Deze stichting is opgezet door ouders van kinde ren met de ernstige spierziekte Duchenne. Ze zamelt geld in voor onderzoek en de ontwikkeling van medicijnen. De actie van van daag is vernoemd naar de 3-jarige Kevin, die de ziekte heeft. De acht roeiers hadden zich ten doel gesteld om 7500 euro op te halen met hun actie. Dat bedrag hebben ze al overschreven. De ver wachting is dat het bedrag boven de achtduizend euro uitkomt. Ui teraard moet dan eerst nog wel 'even' worden geroeid. Het achttal vertrekt vandaag om 12.30 uur bij het Grand Café aan de Havenweg 1 in Kortgene. Af hankelijk van hoe langzaam of snel ze roeien, komen ze daar naar verwachting tussen 15.30 en 16.00 uur ook weer aan. De roeiers hopen dat veel mensen hen komen aanmoedigen. Het project is een initiatief van de plaatselijke muziekvereniging Apollo in samenwerking met de Zeeuwse Muziekschool en De Vliete. Muziek in de klas houdt in dat er gedurende het schooljaar muzieklessen worden gegeven in de groepen 3 tot en met 8 door muziekdocent Joost Verbraak uit Roosendaal. De leerlingen krijgen dus zes jaar lang 'muziek op maat'. Het einddoel is een spette rend, muzikaal en enthousiast schoolorkest. Vanaf groep 3 is er een kennisma king met muziek, waarin de kin deren muziek intensief beleven en ervaren. Zij krijgen een blok fluit en krijgen ook blokfluitles. Deze muzikale vorming duurt twee jaar. De leerlingen in de groepen 5 en 6 maken kennis met verschillen de blaas- en slaginstrumenten. Zij mogen een instrument uitkie zen en dat mag ook mee naar huis worden genomen om te oefe- nen. In de groepen zeven en acht wordt dit nog meer verdiept en zullen de leerlingen ook optre dens verschillende optredens ver zorgen. Op de basisschool in Hansweert, draait het project al enige jaren onder leiding van mu ziekvereniging Scheldegalm. Het is daar in eerste instantie opgezet om op die manier nieuwe jeugdle den voor de muziekvereniging te werven. Albert Paridaen heeft een loon- werkbedrijf bijna op de grens, in Sint-Kruis. Hij zou zeker moeten merken dat de Belgische concur rentie is toegenomen. „Een aantal mensen is altijd gevoelig voor aan biedingen, maar - eerlijk is eerlijk - tot nu toe zie ik weinig verschui vingen." Andere Zeeuws-Vlaam se loonwerkers melden hetzelfde. Marco Guiljam van het gelijknami ge loonwerkbedrijf bij Hoek weet dat 'er wel wat klanten zijn over gestapt, maar zeker voor het spe cialistische werk blijven ze bij ons'. Volgens hem schrikt het boe ren ook af dat het minder makke lijk afspraken maken is met Bel gische loonwerkers. „Op tijd zijn is heel belangrijk." Op hun beurt stellen Belgische loonwerkers dat Nederlanders rode diesel in Bel gië komen tanken, wat mag. Guil jam heeft dat overwogen, maar 'de kosten (afstand, tijd) wegen niet op tegen de baten'. „Hoe dan ook", stelt Paridaen, „het prijsver schil blijft oneerlijk." Het gaat om forse bedragen. Een hectare tarwe oogsten scheelt 50 euro; een Belg zit op 160 euro en een Nederlander op 210 euro. Bij maïs is het nog gekker. Volgens Paridaen kan een Belgische loon werker een hectare maïs voor 250 a 300 euro doen. „Wij zitten dicht bij de 400 euro." Zijn raadsman liet gisteren weten dat hij verwacht dat de man uit eindelijk wel voor de rechtbank zal moeten verschijnen. Alles hangt echter af van het Openbaar Ministerie. Als het besluit de man te vervolgen, dan zal hij zich moe ten verantwoorden voor zijn da den voor de politierechter of de meervoudige strafkamer van de rechtbank. Er is nog geen besluit genomen of de inwoner van Rijen ook daadwerkelijk vervolgd wordt. De man werd woensdaga vond aangehouden in Vlissingen nadat hij brieven in bussen had gestopt. Volgens zijn advocaat zat hij twee dagen vast wegens 'het veelvuldig lastig vallen'. Roep maakte enkele weken gele den bekend dat hij al een tijdje werd lastig gevallen. De brief die de man verspreidde is een kopie van een Wikipedia-pagina over Roep, aangevuld met een zin dat hij in zijn vorige gemeente een conflict had met een inwoner. 'Dossier bouwput moet open' door Theo Ciele WISSENKERKE - Op basisscholen in Reimerswaal gebeurt het al, maar op Noord-Beveland heeft openbare basisschool De Vliete in Wissenker- ke de primeur. Gisteren ging daar het project Muziek in de Klas van start Muziekdocent Joost Verbraak geeft leerling Nils van De Vliete instructie hoe hij het best op een trompet kan bla zen. foto Marcelle Davidse door Harmen van der Werf HULST - Zeeuws-Vlaamse loonwer kers vreesden begin dit jaar het ergste. Het verschil in brandstof prijs tussen Nederland en België was al groot. Door afschaffing van belastingvrije rode diesel in Neder land per 1 januari liep het concur rentievoordeel voor de Belgen hele maal op, tot tientallen procenten. Tot nu toe vallen de gevolgen ech ter mee, ondanks dat Belgische loonwerkers de boer op zijn ge gaan om in Zeeuws-Vlaamse klan ten te werven. VLISSINGEN - De man die brieven over de Vlissingse burgemeester René Roep zou hebben verspreid, zit niet langer in een politiecel. De rechter-commissaris besloot giste ren dat de 56-jarige man uit Rijen geschorst moest worden. Hij blijft wel verdachte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 98