alles uit de kast' 12 'Molen de Jonge JohanneA flllTW BEVELANDEN en THOLEN 25 Begin werk aan kadewand G'dijk Gewoon heerlijk genieten1 tijdens de Walcherse Streekfair De meest fantastische (sterren)restaurants komen koken tijdens Film by the Sea. sprake van een boete van het So ciaal Fonds aan Dutax. Dat het klachten regent over de chauffeurs van Dutax ontkent Wa- gener ten stelligste. „Ik heb het idee dat de chauffeurs van Bakker nu alles uit de kast trekken om ons in een kwaad daglicht te stel len, maar als er klachten zouden zijn, had ik daarvan geweten." Overigens gaan twee chauffeurs van Bakker wellicht wel bij Dutax aan de slag. Zij horen niet bij de twaalf chauffeurs die nu aan de bel trekken. Deze twee zijn lid van de FNV. „Met die vakbond hebben wij goede banden", zegt Wagener. „Toen de FNV ons bena derde met het verzoek iets te Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl doen voor deze twee mensen heb ben we daarin toegestemd. Ik heb daar al wel een beetje spijt van, want meteen kregen we de advo caat van de andere chauffeurs op ons dak." Wethouder Peter Hoek zegt dat de kwestie over het overnemen van chauffeurs geen gemeentelij ke zaak is. „Wij beoordelen Dutax op zijn prestaties. Daar zijn helde re afspraken over gemaakt. Wij werken nu al jaren prettig samen met dit bedrijf. Ik weet niets van stapels klachten die zouden zijn binnengekomen over de nieuwe ritten die ze uitvoeren. Maar als er klachten zijn, kijken we daar natuurlijk zorgvuldig naar." THOLEN - De gemeente Tholen had het vervoer van kinderen naar speciale scholen in Zeeland nooit mogen gunnen aan taxibe drijf Dutax uit Hooge Zwaluwe. Dat stellen twaalf chauffeurs die tot voor kort nog verantwoorde lijk waren voor het vervoer van deze leerlingen. Rondom de over gang is volgens hen van alles mis gegaan. Het vervoer van Thoolse kinde ren naar speciale scholen in onder meer Goes was tot voor kort in handen van Taxibedrijf Bakker uit Barendrecht. De twaalf chauf feurs die nu aan de bel trekken, voerden deze ritten uit. Toen het vervoer in het voorjaar opnieuw werd aanbesteed, zagen ze naar ei gen zeggen wel aankomen dat Bakker ging verliezen. Toch hoefde dat volgens Suze van Buuren uit Oud-Vossemeer, één van de chauffeurs, nog geen pro bleem te zijn. In de cao is immers vastgelegd dat de nieuwe vervoer der een baan moet aanbieden aan 75 procent van de chauffeurs van het oude taxibedrijf, die door de overgang hun baan kwijtraken. De door Bakker ontslagen chauf feurs hebben naar eigen zeggen de hele zomer met hun mobiele telefoon op zak gelopen in afwach ting van een telefoontje van Du tax. Dat bleef echter uit. „Dutax zegt nu dat ze de ritten met eigen personeel kan uitvoeren en ons dus niet nodig heeft", zegt Van Buuren. „Het bedrijf zegt boven dien dispensatie te hebben gekre gen en ons dus geen baan te hoe ven aanbieden." geersdijk - Waterschap Schelde- stromen begint volgende week met de werkzaamheden aan de ka dewand van de haven in Geers dijk. Die wordt vervangen. De huidige wand is er slecht aan toe en op enkele plaatsen waren er planken naar beneden gezakt. De werkzaamheden zijn naar ver wachting half oktober afgerond. De kadewand maakt deel uit van de waterkering. De haven wordt gebruikt voor recreatievaart. Tij dens het werk is de haven afgeslo ten. Het strandje ernaast blijft toe gankelijk en de fietsroute langs het Veerse Meer blijft open. De ge- meente en de dorpsraad betreu ren de grote verandering in het aanzicht van het haventje. Die dispensatie - een soort vrij stelling - moet worden verleend door het Sociaal Fonds Taxi, dat toeziet op de naleving van de re gels uit de cao. „Maar er is hele maal geen dispensatie verleend", zegt Van Buuren. „Sterker nog: het Sociaal Fonds heeft Dutax een boete opgelegd voor het niet nale ven van de regels." De oud-chauffeurs van Bakker be strijden overigens dat Dutax de ritten met eigen personeel kon op vangen. Er zouden nieuwe men sen zijn aangenomen. „Dat is na tuurlijk ook de reden dat ze zo laag hebben kunnen inschrijven. Ze nemen liever jonge goedkope chauffeurs in dienst dan dat ze ons een baan aanbieden." De chauffeurs zeggen de hele gang van zaken nog het ergst te vinden voor de leerlingen. „Wij reden elke dag dezelfde route, waardoor wij een enorme vertrou wensband met deze kinderen heb ben opgebouwd", stelt Van Buuren. „We kennen ze door en door. Dat deze toch al kwetsbare kinderen na de vakantie ineens met andere chauffeurs werden ge confronteerd, heeft tot heel veel onrust geleid. Met dat soort aspec ten mag een gemeente ook wel eens rekening houden. Helaas gaan het enkel om het geld. Wij snappen best dat de gemeente moet bezuinigen en dat ook het leerlingenvervoer daarbij in beeld komt, maar het mag allemaal best wat zorgvuldiger. Waarom wordt de bezuiniging niet over wat meer jaren uitgesmeerd?" Vanwege de band die ze de afgelo pen jaren hebben opgebouwd staan de chauffeurs, die nu zon der werk zitten, nog in nauw con tact met de ouders van de kinde ren. „Van hen horen we heel veel klachten over de nieuwe chauf feurs", stelt Van Buuren. „Er zijn er bij die niet eens weten hoe ze een kind moeten vastzetten. Bij de gemeente ligt inmiddels een stapel klachten. Eén ouder heeft zelfs al een gesprek gehad op het gemeentehuis." Volgens de inwoonster van Oud-Vossemeer had de gemeente het allemaal kunnen zien aanko men. „Als je 'Dutax' intypt in Google lees je allerlei negatieve berichten. Dit bedrijf verzorgde bovendien al het vervoer van Thoolse kinderen naar Bergen op Zoom en daar kwamen ook regel matig klachten over binnen. Wij snappen niet dat je dan toch voor zo'n bedrijf kiest." De twaalf chauffeurs willen dat de gemeente de gunning aan Du tax intrekt. De nummer twee van de aanbesteding - taxibedrijf De Groen - zou dan in beeld moeten komen. „Het gaat ons er niet eens om dat wij dan weer in dienst worden genomen", zegt Van Buuren. „Dat komt pas op de tweede plaats. Wij willen vooral dat de kinderen weer goed wor den vervoerd. Dat is bij De Groen in elk geval in betere handen dan bij Dutax." De chauffeurs spreken komende dinsdag in tijdens de vergadering van de commissie samenleving. In Zeeuwse klederdracht op de foto, snoepen van alle Zeeuwse lekkernijen, uitrusten op het heerlijk zonnige terras, spelen in de super- speeltuin, Je laten schminken en nog veel meer voor groot èn klein, Voorkom teleurstelling en reserveer nu! www.filmbythesea.nl ZATERDAG 31 AUGUSTUS 2013 school worden sinds kort uitgevoerd door Dutax. foto Marcelle Davidse 'Vervoer had niet naar Dutax mogen gaan' door Rob Paardekam Zoveel Thoolse taxi chauffeurs raakten hun werk kwijt door de overgang van het vervoer naar Dutax.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 97