1 'Onnodig opgeklopte sfeer ontstaan' as Graven voor *Ï2£ ?a:d SCHOUWEN-DUIVELAND 27 1 Verdachte van brandstichtingen in Sluis gepakt KUSTVERSTERKING jr,; de oren Ideeën 8aatiworden> moeten de beschermde harlekijnorchideeën Renesse wordt zand over het strand naar de duinen aange- Scootmobieltocht start in Zijpe Vereniging d'Antilopen houdt op ïo september een scootmobieltocht vanuit Zij pe. De start is om 13.00 uur bij de parkeerplaats bij res taurant De Vluchthaven. Het eindpunt is rond 17.00 uur in Dreischor, bij manege Balans. Aanmelden kan bij Johan Bax, telefoon 0111-415608 of mail: jpbax@zeelandnet.nl Patty Brard zegt optreden af Wegens tv-verplichtingen voor SBS op Ibiza staat Patty Brard vandaag niet op het podium van de Kapelse Dag. Vanaf Ibiza liet zij weten dat het een moeilijke keus voor haar was, maar SBS gaat toch voor. Als vervangers treden de Ge broeders Ko omstreeks 17.30 uur op het Kerkplein in Ka- pelle op. Modeshow Anbo in De Driehoek In gebouw De Driehoek aan het Kerkhof 8 in Zierikzee houdt de Anbo, afdeling Zie rikzee, een modeshow op dinsdag 3 september. Modehuis Isabella uit Den Haag verzorgt de show. En kele dames tonen de nieuwe wintercollectie, waarna het publiek de kleding kan bekij ken. De middag begint om 14.00 uur. Zoektocht naar nachtvlinders Tijdens de Nacht van de Nachtvlinders op vrijdag 6 september kunnen belang stellenden met Natuurmo numenten mee op nachtvlin derexcursie langs de zuid kust van Schouwen. Verza meld wordt bij de boerenwo ning aan de Levensstrijd- weg 1 in Zierikzee, waar om 21.00 uur wordt vertrokken. Aanmelden verplicht via: 0113-644044. sluis - De politie heeft deze week een 36-jarige man uit de gemeen te Sluis aangehouden in verband met meerdere branden in Sluis. De politie startte een onderzoek nadat in korte tijd vier keer brand woedde in het koopstadje. Na onderzoek kon een 36-jarige West-Zeeuws-Vlaming worden opgepakt als verdachte van de brandstichtingen. Op 14 juli ging een container in vlammen op. Op 26 juli stond een schuur in brand. Op 19 augustus vatte een woning vlam en precies een week later ging een coniferen- haag in de hens. De man zit nog vast. VLISSINGEN - Burgemeester René Roep van Vlissingen ziet het rap port van de onderzoekscommissie, dat maandag uitkomt, met vertrou wen tegemoet. Meer had hij volgens betrokke nen eigenlijk niet te vertellen don derdagavond, toen hij de tien frac tievoorzitters uit de Vlissingse raad bijeen had geroepen. Wel liet hij volgens Sem Stroosnij- der van de SP blijken boos te zijn over het feit dat de bijeenkomst was uitgelekt naar de pers, die ver volgens voor Vlissingse begrip pen vrij massaal naar het stadhuis was getogen. „Daar heeft hij het uitgebreid met ons over gehad. De burgemeester vindt dat zo een onnodig opgeklopte sfeer is ont- staarl. De discussie wordt een be paalde richting in geduwd, alles wordt onder een vergrootglas ge legd. Dat is jammer." Roep, die in opspraak is vanwege zijn declaratiegedrag, had eerder die dag een gesprek met commis saris van de koning Han Polman. Die kon tijdens dat gesprek ver slag uitbrengen van de ontmoe ting die hij had met de tien frac tievoorzitters uit de Vlissingse raad. Daarbij zouden gevoelens en gedachten zijn gedeeld over de kwestie die Vlissingen bezig houdt en de bestuurbaarheid van de stad. Polman zou de steun voor een motie van wantrouwen tegen de burgemeester hebben ge peild; die zou groot zijn. Roep wil echter aanblijven als burgemees ter van Vlissingen, zoveel is duide lijk. Hij lijkt zijn lot te laten afhan gen van de conclusies van de on derzoekscommissie en de raads vergadering die daar op volgt. In het rapport staan echter geen schokkende dingen, verklapte PSR-voorman Lou Waterman, die deel uitmaakt van de onderzoeks commissie. „Oké, de burgemees ter is een beetje dom geweest door een paar maanden te veel pensionkosten te declareren", zei Waterman afgelopen donderdag, voorafgaand aan de bijeenkomst met Roep. „Maar daar heeft hij zijn excuses al voor aangeboden. Voor de rest zat er niets raars tus sen de bonnetjes. Tja, sommige dingen konden niet, maar eigen lijk viel het wel mee." De voorzitter van de onderzoeks commissie, Coen van Dalen, liet gisteren middels een persbericht weten deze uitspraken van Water man te betreuren. „Ze zijn op per soonlijke titel gedaan en worden niet gedeeld door de onderzoeks commissie." Voor de juiste conclu sies verwijst Van Dalen naar het onderzoeksrapport, dat maandag avond wordt gepresenteerd. ZATERDAG 31 AUGUSTUS 2013 r." «r— :rt*V jr <*3k bij Renesse wordt gewerkt fieke natuurlijke omgeving nodig om te kunnen groeien, j 1 j 3 6 n3JtUUr" °mdat 'n het gebied de kust versterkt daaraan wordt nu gewerkt. Voor de kustvereterking bij verplaatst worden. Anders zouden deze planten bedolven voerd. De versterking vindt plaats aan de landzijde van de raken onder zand. De orchidee heeft alleen wel een speci- duinen, foto Dirk-Jan Gjeltema BRUINISSE KAPELLE ZIERIKZEE ZIERIKZEE door Wendy Wagenmakers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 89