op die eerste paal Molm de Jonge Joharum SCHOUWEN-DUIVELAND 25 De meest fantastische (sterren)restaurants komen koken tijdens Film by the Sea. Nieuwe fase breekt aan in de realisatie van Schouwen-Duivelands megaproject Eind dit jaar visie Haringvlietplein Snuffel, brocante en ca Gewoon heerlijk genietenf tijdens de Walcherse Streekfair is een enorme vooruitgang voor oi\s. En uiteindelijk gaat het na tuurlijk om het spelletje." Aan Ceelen Sport Constructies (CSC) uit Zeewolde de taak de vel den aan te leggen en de buiten ruimte in te richten. „Het gaat om ongeveer 15.000 vierkante meter buitenruimte", rekent Gertjan de Vet van CSC uit de losse pols voor. Naast de aanleg van kunst grasvelden, waar het bedrijf in ge specialiseerd is, neemt CSC zaken als parkeerplaatsen, entree, de cen trale loper en bomen voor haar re kening. Voorbereidingen voor die klus, die op het punt staat offici eel te beginnen, zijn al lang voor de zomer getroffen - schetst De Vet. Grond die vrij kwam bij het graafwerk voor het sportcentrum is uitgereden over de toekomstige sportvelden om deze voor te belas ten. Daarmee worden verzakkin gen naderhand, als de velden een maal zijn aangelegd, voorkomen. Die grond wordt de komende tijd afgegraven en afgevoerd. Het gaat om een laag van een meter, bij el kaar goed voor duizenden kuubs. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Voorkom teleurstelling en reserveer nu! www.filmbythesea.nl zierikzee - Speelde het werk zich tot nu toe vooral ondergronds af, vanaf volgende week gaat het nieuwe sportcentrum in Zierik zee de lucht in. Maandag wordt begonnen met het zetten van de staalconstructie. Naar verwach ting zit het dak er in december op. „Nu gaat het er echt op lijken", kondigt Ruud Verdonk van Bouw- groep Peters uit Middelburg aan. Althans voor omwonenden en passanten, want uit het zicht is er al heel veel gebeurd. Wedstrijd- bad en doelgroepenbad liggen zij-aan-zij te wachten tot ze bete geld gaan worden. In de nachtelij ke uurtjes („Overdag hebben we het water voor het werk nodig") wordt het wedstrijdbad - nu nog niet meer dan een grote betonbak - gevuld. „De ultieme test", zegt Verdonk - die de waterstand (op dit moment 30 centimeter) dage lijks meet. Want ook al doe je al les volgens berekeningen van knappe koppen en alles volgens de bouwkundige boekjes: 'zoiets blijft altijd spannend tot het laat ste moment'. Al stond Verdonk als één van de eerste met zijn kaplaarzen op het toen nog lege veld de maatvoe ring („Dit is mijn werk en dat is eigenlijk mijn grote hobby") digi- zierikzee - De gemeenteraad buigt zich in december over de toekomst van het Haringvliet plein. Daniël Joppe van het CDA heeft hierover vragen gesteld in de gemeenteraad naar aanleiding van het illegale feest afgelopen weekend in het leegstaande pand van de voormalige Praxis. Wethouder Ad Verseput liet daar op weten dat de ontwerp-visie voor het gebied nog in december ter bespreking wordt aangeboden aan de gemeenteraad. Het Haringvlietplein in Zierikzee is in rap tempo aan het verpaupe ren. De gemeente vestigde in 2012 voorkeursrecht (het recht op eer ste koop) voor het gebied om spe culaties te voorkomen. taal uit te zetten, hij is het Zierik- zeese sportcentrum-in-aanbouw nog steeds niet zat. „Omdat ik ple zier in mijn werk heb en grote projecten pas kan afsluiten als al les draait en iedereen tevreden is", licht hij zijn betrokkenheid toe. Tlissen de stalen kolommen die vanaf maandag verrijzen, worden - waarschijnlijk al vanaf woens dag - muren opgemetseld. Voorlo pig middelpunt van de komende klus is de ruimte waar douches en kleedkamers gepland zijn. Vrij- Sportcentrum in de steigers dagochtend is daar een zeven cen timeter dikke laag beton gestort. Op het vlak daarnaast zijn de af voerbuizen van de douches nog zichtbaar. Rondom die kern wordt het gebouw verder opge bouwd. Over een week of vier al kan de verdiepingsvloer erop. Nog voor 2014 aanbreekt zijn de toekomstige sporthal, turnhal en tennisbanen voorzien van een dak. Vanaf de zijde van de Lange Blok- weg gaat het werk aan het zwem- baddeel ondertussen gewoon door. Tlissen betonnen (zwem- bad)bak en omringende dam- wand gaapt nog een groot gat, dat straks (als buizen en isolatiemate riaal geplaatst zijn) beetje bij beet je wordt opgevuld, om de bak ge leidelijk aan de veranderende druk te laten wennen. Tegen de binnenwand van het bad staan met datzelfde doel schoren (stut ten) opgesteld. „Alles wat je hier doet, doe je doordacht". Het is aan het bouwterrein af te zien. Ondanks alle bedrijvigheid en het feit dat er net allemaal ma teriaal wordt aangeleverd, oogt het terrein opgeruimd en strak. KUNSTGRAS Zaterdag 31 aagu&tUA. 101? uur. Zeeuwse klederdracht op de foto, snoepen van alle Zeeuwse lekkernijen, uitrusten op het heertijk zonnige terrasspeten in de super- speeltuin, je laten schminken en nog veel meer voor groot èn klein. ZATERDAG 31 AUGUSTUS 2013 Foto linksonder Het wedstrijdbad van dichtbij. Het deel waar water in staat, is het diepste deel. Bovenop de helling, waar materialen liggen opge slagen, ligt het ondiepe deel van het bad. De pijpen aan de zijkant zijn straks verborgen door afvoergoten, ofwel de klotsgoten die altijd rondom een zwembad liggen. Foto rechtsonder Op deze plek wordt de turnhal gebouwd. Het glanzende beton achter de hal is de plek waar kleedkamers en douches straks zullen verrijzen. De stalen pennen geven de omtrek aan van de valkuil, die in de toekomst met schuimblokken wordt opgevuld, foto Dirk-Jan Gjeltema nifïfcsr Sportcentrum Zierikzee gaat nu de lucht in door Ësme Soesman Voetbal is voor CSC Ceelen Sport Constructies de grootste markt. Het bedrijf tekent onder meer voor de stadionvelden van FC Den Bosch en FC Dordrecht Ook in hockeyland heeft CSC een naam. Voor de gemeente Den Haag legt CSC twee WK-trainings- velden aan met het oog op de we reldkampioenschappen. Het gaat daarbij om 100 procent water- kunstgrasveld. Nog een graadje meer dan de se- mi-waterkunstgrasvelden in Zierik zee. Maar die alleen al zijn een gro te stap vooruit voor HSD. Gertjan de Vet van CSC: „Het maakt het spel sneller en attractiever om naar te kijken. Ook kan er tech nisch beter worden gespeeld."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 87