Gemeente koopt haven Den Osse Nieuwe ledverlichting in gebruik Samsung Galaxy Sill Mini voor een fantastische prijs! Goed jaar stichting Ongeduldig wachten 24 SCHOUWEN-DUIVELAND NIEUWBOUW SPORTCOMPLEX Bestel nu op: hollands hollandsnieuwe.nl/pzc nieuwe. makelaar Voordeel voor lezers var» de PZC je betaalt slechts per maand! Te Koop Gevraagd Zakelijk abonnement? Ga naar hollandsnieuwe.nl/zakelijk De voorziening is aangelegd met hulp van subsidie van de gemeen te Schouwen-Duiveland. De ver lichting maakt het mogelijk met lagere vermogens toch aan de ver eiste sterktes te voldoen. Andere voordelen zijn dat het aantal branduren kan worden vermin derd en dat de strooiverlichting voor de omgeving wordt vermin derd. LTC Zierikzee kan bij het ge bruik van de nu aangelegde led-sportverlichting de uitstoot van CO2 met ruim 12.000 kilo per jaar verminderen. De tennisclub heeft baan 7 en 8 met deze nieu we verlichting uitgerust. In 2012 heeft LTC Zierikzee met de ge meente Schouwen - Duiveland een erfpachtcontract afgesloten op het nog braakliggende terrein grenzend aan het tennispark. Daar zijn twee nieuwe smash- court tennisbanen aangelegd en een blokhut neergezet waarin kan worden vergaderd. Bij de ba nen 1 tot en met 6 is de traditione le sportverlichting vervangen door led-sportverlichting. Samsung Galaxy Sill Mini t.w.v. €359,- En iedere maand RENESSE - De stichting Renesse heeft over 2012 een positief exploi tatieresultaat gehaald. De stich ting draaide een plus van ruim vijf ton, vooral te danken aan een hogere opbrengst van beleggin gen. Over 2011 was nog een nega tief resultaat. De stichting keert jaarlijks verschillende subsidies uit aan uiteenlopende doelen Daarnaast wil de gemeente voor komen dat alle jachthavens in de gemeente commercieel geëxploi teerd worden. Volgens het college moet er een evenwicht blijven tussen (soberder) verenigingsha vens en commerciële havens. Voor de watersportvereniging Den Osse - die de jachthaven pacht van de gemeente - zal er fei telijk niets veranderen. Zij blijven de jachthaven gewoon pachten. Wel zijn in de nieuwe pachtover eenkomst de eigendommen goed vastgelegd. De gebouwen - zoals het havenkantoor - zijn eigendom van de watersportvereniging. De gemeente koopt niet alleen het terrein van de jachthaven, maar ook de strekdam waar de be roepsvaart aan ligt. Ook voor deze gebruikers zal er niets verande ren, zij blijven de ligplaats huren van de gemeente. Ondanks dat met de aankoop een flink bedrag is gemoeid, is de ge meente uiteindelijk goedkoper uit dan in de huidige situatie. De pachtopbrengst is hoger dan de rentelast. De gemeenteraad moet de aankoop nog goedkeuren. De helft van het pand wordt club gebouw van HSD, de andere helft is bestemd als clubgebouw voor All-Ready. De handbal heeft een eigen bergruimte en kan gebruik maken van twee kleedkamers van de korfbal. Beide clubs delen het kunstgrascombinatieveld dat wordt aangelegd. HSD krijgt de beschikking over twee semi-wa- terkunstgras hockeyvelden, die be sproeid worden met hemelwater dat in grote bufferkelders wordt opgevangen. „Je krijgt sneller spel en bet is minder blessuregevoe- lig", somt hockeyclubvoorzitter Edwin Oude Weernink enkele voordelen van die velden op. „Het De haven van Den Osse is eigen dom van de Rijksoverheid. Om dat het Rijk overtollige grond en water wil afstoten kreeg Schou wen-Duiveland de kans om de ha ven te kopen. Het college van B en W heeft deze kans gegrepen, omdat het gemeentelijk beleid ge richt is op het versterken van de watersport. €19,50 Wegens succesvolle verkopen li» "ij drogend opzoek nur - Starters woningen in Middelburg/Vfesingen - 2-onder-1 -kapwonirigen in Paauwenburg (Vlissmgen). - Karakteristieke jaren '20/ 20 woning in Middelburg Eenmalige ixib«talfr>sj toestel «19,- Bezorgkosten «30.- ZIERIKZEE - LTC Zierikzee neemt vrijdagavond 6 september de nieu we led-sportverlichting op het com plex in gebruik. Dat gebeurt in aan wezigheid van wethouders Wim Stouten en Ad Verseput. - Compact en krachtig - 4-inch Super Amoled touchscreen - 5 megapixel digitale camera 275 belminuten, sms'jes of MB - extra 500 MB - optioneel: 1000 sms voor €1,- p/m ZIERIKZEE - Ze staan te trappelen, zonder meer. Na een lange tijd van voorbereiding is het bijna zover. Medio september wordt de eerste paal geslagen van de accommoda tie die de thuishaven gaat vormen van hockeyclub HSD, korfbalclub (én jeu de boules) All-Ready en handbalclub Delta Sport. Met die bouw is een maand of vijf ge moeid. De haven van Den Osse wordt aangekocht door de gemeente. Voor de ge bruikers verandert er niets, foto Dirk-Jan Cjeltema door Melita Lanting DEN OSSE - De gemeente Schou wen-Duiveland gaat de haven van Den Osse kopen. Met de aankoop is ruim 930.000 euro gemoeid. De gemeente pacht de haven nu. Foto linksboven; Vanuit de uitvoerderskeet met één van de werktekenin gen op de voorgrond een blik op de activiteiten. De platen die net worden aangeleverd vormen de basis van de vloer van de omloop van het zwem bad. Dat is dus de ruimte om het zwembad heen, waar je als zwemmer straks overheen loopt. Op de achtergrond rechts de Dikke Toren. Foto rechtsboven; Hier wordt één van de platen van de omloop van het zwembad gelegd. Daaronder komen de technische installaties van het bad, zoals filters en verwarmingsinstallaties, te liggen. Op de achtergrond is de vorm van het grote wedstrijdbad te zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 86