Special: BIS STARTENDE E OP ZOEK NAAR BEDRIJFSHUIS VESTING? rt() )ndernemer Bouw en Bedrijfs on roe rend goed Oldtimers Upgrading Hotel De upgrading van Bruinisse Een aantal zakenmensen bezitten in Bruinisse diverse bedrijfspan den en woningen. „Door de lage rentestand en de vermogensbelas ting boer je op een spaarrekening jaarlijks anderhalf procent achter uit. Ik zie meer heil in onroerend goed. Als er iets vrijkomt tegen een goede prijs, ben ik geïnteres seerd. De afgelopen jaren heb ik veel belegd in panden, evenals in klassieke auto's", aldus onderne mer Jeroen Hoep. Tekst: Henk van de Voorde Foto's: Dirk- Jan Gjeltema BRUINISSE - Zo heeft hij dit jaar het oude verenigingsgebouw van de Nederlands Hervormde Kerk in Brui nisse gekocht. Er zijn in het vissers dorp twee gereformeerde kerken en een hervormde kerk. De zondagsrust wordt er algemeen gerespecteerd, ook door niet kerkelijke mensen. Het is typerend voor de gemoedelijke sfeer in Bru. Het oude verenigingsge bouw van de NH Kerk heeft nog tot 1 april 2013 dienst gedaan voor onder andere feesten, partijen, recepties, condoleances, kinderopvang en cli nics. Pal naast de Hervormde Kerk wordt een nieuw verenigingsgebouw gerealiseerd. De oude huisvesting heeft lang te koop gestaan, maar in middels heeft het pand van 300 vier kante meter een mooie nieuwe be stemming gekregen. „Het is een ge weldig gebouw dat dateert van voor de oorlog, maar vrijwel onaangetast is gebleven. Er zijn dit jaar bij de reno vatie alleen wat wanden weggehaald en er is wat schilder- en timmerwerk verricht. De dominee zei dat het nog steeds een tempel is, alleen nu voor klassieke auto's en motoren. Jeroen Hoep heeft in het oude vereni- een veel te hoge investering van an derhalf miljoen euro mee gemoeid. Bedenkers van Masterplannen komen veelal met de mooiste en wildste idee ën, maar ze gaan de realiteitszin vaak te boven. Menigeen is in het bezit van strategische panden in Bruinisse, maar het is een beetje 'het kip en het ei verhaal'. Wie gaat er als eerste be ginnen?" Het Masterplan Bruinisse voorziet in een flinke upgrading van het centrum van Bruinisse. In het oude vissersdorp stonden er tot de Tweede Wereldoor log prachtige kerken en monumenta le huizen. Tijdens de oorlog zijn die- gebouwen allemaal platgebombar deerd. Bij de wederopbouw hadden de mensen namelijk heel wat anders aan hun hoofd dan de strakke bouw kundige eisen van tegenwoordig. Veel panden zijn inmiddels zestigjaar of ouder en flink verpauperd. Het Pimp de Panden project, waarbij de naargeestige aanblik van dichtgetim merde planken is vervangen door gro te sfeerbeelden, is een stap in de goe de richting gebleken, maar slechts een druppel op een gloeiende plaat. In de Structuurschets Bruinisse wordt het wensbeeld geformuleerd voor de verdere ontwikkeling van het dorp voor de lange termijn. De versterking van de relatie tussen dorp en water speelt daarbij een belangrijke rol. De uitbouw van het centrum tot een voor bewoners en toeristen aantrekke lijk dorpshart, met een rijke en even wichtige mix aan functies, is eveneens essentieel. Doelstelling van het Masterplan Cen trum Bruinisse is een duurzame ont wikkeling naar een leefbaar dorp Brui nisse, waar het prettig wonen, wer ken en recreëren is. Hoewel Bruinisse geen toeristische A-locatie is zoals Renesse en Burgh-Haamstede, liggen er ook als toeristische B-locatie veel mogelijkheden. „Ik ben ruim drie de cennia geleden vanuit De Bilt naar dit dorp gekomen en er altijd gebleven", verklaart Jeroen Hoep. Hij is momen teel aan het brainstormen om in Brui nisse een hotel of bed breakfast te realiseren. Voor de exploitatie tekent zijn dochter Patricia, die na haar stu die aan de middelbare hotelschool, al in de horeca werkzaam is. Het oude verenigingsgebouw van de Nederlands Hervormde Kerk in Bruinisse. gingsgebouw zijn fraaie collectie oldti mers gestald. Van de op handen zijn de invoering van de wegenbelasting voor classics, ten gevolge van de nieu we kabinetsplannen, zal hij geen last hebben. „Mijn auto's zijn allemaal ouder dan veertig jaar en blijven der halve vrijgesteld. Terecht, het zijn ten slotte echte attracties op de weg." Zijn collectie bevat prachtig gerestau reerde classics; een Buick roadmaster uit 1948, een Ford thunderbird uit 1955, een Jaguar e-type uit 1962, een Chevrolet corvette stingray uit 1966 en (recentelijk aangekocht) een pre war alvis 12/70 uit 1937. De directeur verkoop van Geronimo Lederwaren is ook eigenaar van de panden van Café Petit en Ampersant Home Decoration. Daarnaast heeft hij in Bruinisse vier woonhuizen en twee vakantiewoningen. Een van de panden maakt onderdeel uit van het project De Korte Rig 10. Het is een woning die gelegen is achter de geda teerde muziektent. Masterplan „De sloop van dit oude pand en van de muziektent zouden een mooi on derdeel van het Masterplan voor het centrumgebied kunnen zijn. Hier kan het mooiste horecapand van Bruinisse komen, met een aan de zuidkant gele gen terras. Boven de zaak is er ruimte voor vier appartementen. Er is echter Jeroen Hoep bij zijn collectie classics.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 83