20 straid® - Acquisitie Buffer Naamsverandering Onroerend goed markt Lodgehotel Mezger Lodges 'Meer Vanuit een nieuw hoofdkantoor op industrieterrein Arnestein in Middelburg, bedient Ron Bouw man (46) uit Domburg zowel de fysieke als de online verkoop. Hij is eigenaar van Bomont kleding zaken in Goes, Domburg, Middel burg, Renesse Terneuzen, Zoute- lande en (sinds enkele maanden) Etten-Leur. Tekst: Henk van de Voorde Foto's: Bomont DOMBURG - De filosofie van Ron Bouwman: Juist in een mindere eco nomie liggen de extra kansen. ,,In 2010 heb ik een adviesbureau een prognose laten maken over hoe mijn bedrijf er over vijf a tien jaar uit zou zien. Wat ging wel en niet goed. Zo was de smaakgroep New Classic te be perkt en liep de online verkoop ach ter. Inmiddels is onze doelgroep veel ruimer met diverse smaakgroepen en daarnaast is ook de online verkoop enorm toegenomen", vertelt Bouw man. Zijn winkels zijn verdeeld in vier afde lingen: dameskleding, herenkleding, kinderkleding, cadeauartikelen inte- rieuraccessoires. De prijsklasse is van midden tot hoog, met merken als Mc Gregor, Gant, Geisha, Gaastra, Scotch Soda, Expresso, Riverdale en Rivière Maison. „Naast de merkkleding, kan men bij ons in dezelfde kwaliteit terecht voor leuke interieur-artikelen. Dat maakt onze formule sterk en apart. Voor mij is ondernemen risico's durven ne men, waarbij de kwaliteit en de conti nuïteit van de onderneming voorop staan. Wij hoeven niet per se te groeien, maar als de mogelijkheden zich voordoen met het juiste pand op de juiste plaats, dan houden we dat niet tegen. Dat blijkt wel uit de acqui sitie van diverse kledingzaken in de af gelopenjaren. Daarnaast zijn medio 2012 ons hoofdkantoor en het centra le magazijn op Arnestein gereali seerd." Dit pand aan de Anodeweg, op het Industrieterrein, bestrijkt 2.000 vierkante meter. Begin 2014 start bovendien de bouw van nog eens 2.000 vierkante meter, achter de huidige locatie. kansen in mindere tijden' Ron Bouwman bij het hoofdkantoor van Bomont in Middelburg. „Het magazijn fungeert als buffer voor de fysieke winkels en tegelijker tijd als centrale voorraad voor de web shop. Ik stond eerst sceptisch tegen over online verkoop, ondanks advie zen in die richting. We zijn er twee jaar geleden mee begonnen vanuit een kantoortje boven een winkel, on der het mom van 'iedereen doet het, dus wij ook'. Destijds hield een enke le medewerker zich ermee bezig, in middels zijn dertien mensen op de af deling online verkoop werkzaam. We hebben ingezien dat de verkoop via internet heel belangrijk is, mede met het oog op de toekomst. Terwijl de fysieke winkels het moeilijk hebben, groeit onze online verkoop in 2013 met maar liefst 300 procent. Dat het zo goed gaat met de webshop is voor een groot deel te danken aan de toeris ten die we aan ons weten te binden. Ze kopen tijdens hun vakantie in Zee land in een van onze winkels en ver volgens de rest van het jaar in onze webshop", legt Ron Bouwman uit. Het zich toe gaan leggen op online verkoop liep parallel met de naamsver andering van Bouwman naar Bo mont. „De afgelopen twee jaar zijn al onze winkels gerystyld. De naam Bouwman paste niet meer bij een mo derne winkelketen. Bomont is een unieke naam die op Bouwman lijkt, maar veel meer merkgevoel en stijl in zich heeft. Ook op het internet is het een unieke naam." Ron Bouwman startte ruim 22 jaar geleden zijn eerste zaak in Domburg, op de plaats waar nu pizzeria Verdi is gevestigd. „Ik vind het interessant om mijn bedrijf te optimaliseren, om de omzet te la ten groeien en om te zien dat de me dewerkers het naar de zin hebben. Ik heb het prima naar de zin in mijn be drijfsvoering, waardoor je ook makke lijker over de zorgen heen stapt. Ge lukkig is er bij ons de nodige risicos preiding door zaken aan de kust, in de stad en online verkoop. Dat houdt elkaar in evenwicht. Door de crisis is er meer binnenlands toerisme waar door de omzet aan de kust op peil blijft, terwijl die in de stad wat terug loopt." Naast de leiding over diverse winkels is Ron Bouman ook actief op de on roerend goed markt. Hij verhuurt al geruime tijd een aantal (winkelpan den. „In 2015 verhuizen we met Bo mont naar het pand van Esprit, terwijl deze zaak in ons oude pand wordt ge situeerd. Esprit zit namelijk momen teel te ruim en Bomont te krap in de huisvesting." Verder heeft Bouwman onlangs een nieuw strandpaviljoen in Domburg laten bouwen, dat op 1 juli werd opgeleverd. „Het strandpavil joen 'Strand 90' wordt verhuurd aan het gerenommeerde Badhotel Dom burg, als verlengstuk van het hotel. Toevallige bijkomstigheid is dat het juist vanaf 1 juli mooi weer werd", lacht Ron Bouwman. Samen met Peter Bommeljé (eigenaar van 5 sterren hotel Bommeljé in Domburg) heeft Ron Bouwman in 2007 in de Zeeuwse badplaats een oud pension aan de Domburgseweg gekocht. „Dit pension gaat straks plat, om ruimte maken voor een lodgeho tel in het hogere segment: Lodgeho tel Mezger Lodges. Er komen vanaf september in totaal twintig lodges in de verkoop. Deze zijn speciaal be doeld als belegging en rendement, on der andere voor mensen die niet te vreden zijn over de lage rentestand van de banken. De lodges zijn op meerdere manieren verhuurbaar en voorzien daardoor in een goed rende ment." Strandpaviljoen 'Strand 90' te Domburg is op 1 juli opgeleverd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 80