A 14 r RECREAVAK www.escgoes.nl B02 het beste idee LOCATIE: 8-9-10 OKTOBER 2013 De kracht van ondernemend Zeeuws-Vlaanderen Een kijkje bij Frans Vervaet in Biervliet. Wie wint in november de BO-kaal 2013? Voor de jaarlijkse business award van Junior Kamer Zeeuws-Vlaanderen zijn drie (fa- miliejbedrijven genomineerd: De Regt Conveyor Systems in Bier vliet, Constructiebedrijf Van Vugt in Breskens en Frans Ver vaet BV, ook in Biervliet. Sleutel woorden zijn ondernemerschap, innovatie, visie. De stem van het publiek is doorslaggevend. Tekst: Peter Oggel Foto: Mark Neelemans TERNEUZEN - Het heeft de B02-commissie hoofdbrekens gekost om uiteindelijk drie bedrijven te selec teren voor de businessprijs 2013 van Junior Kamer Zeeuws-Vlaanderen. Dat komt, legt voorzitter Angelo van de Ree uit, omdat de regio tal van schitterende bedrijven telt. Onderne mend, innovatief, vaak ook met een internationale uitstraling. "Vergis je niet. Kijk eens om je heen, dan zie je fantastische bedrijven. Zeeuws-Vlaanderen heeft meer po tentie dan menigeen denkt." Dat ge geven heeft voor Van de Ree en zijn B02-commissie de selectie er niet eenvoudiger opgemaakt, ook omdat de commissie strenge kwaliteitscrite ria heeft gehanteerd. Dat past helemaal in de geschiedenis van het B2B-event vanJK Zeeuws-Vlaanderen. Te beginnen in 1993 met de Beste Ondernemers Vi sie (BOV), daarna Business On Stage (BOS), aansluitend Boost en sinds vo rig jaar B02, afkorting voor business opportunities in het kwadraat. De netwerkbijeenkomst is een feestje van en voor ondernemend Zeeuws-Vlaanderen. Maar een feest met inhoud, meer dan zien en gezien worden. Het gaat JK om inspirerend ondernemerschap, om toegevoegde waarde, de toekomst van Zeeuws-Vlaanderen, met binding en verbinding tussen ondernemers en ma nagers als rode draad. De business award vormt in die zin de spreekwoordelijke kers op de taart, ofwel interactie tussen publiek en ge nomineerde bedrijven. Vier vergade ringen lang heeft de B02-commissie besteed aan de kandidaatstelling. Niet over een nacht ijs dus, benadrukt Van de Ree. Om elke schijn te vermijden is JK streng geweest, voor zichzelf in het bijzonder. Want: bedrijven waar leden op de loonlijst staan of een rela tie mee onderhouden zijn van deelna me uitgesloten. Evenals oud-winnaars van de trofee. Waar de commissie specifiek naar heeft gezocht? Naar familiebedrijven van Zeeuws-Vlaamse origine, duidt Ange lo van de Ree. Ze zijn beoordeeld op innovatie, visie, strategie, investerings beleid. Uiteindelijk zijn drie bedrij ven genomineerd: De Regt Con veyor Systems, Frans Vervaet BV en Constructiebedrijf Van Vugt. Constructiebedrijf Van Vugt: veelzij dig en klantgericht Elke vrijdag na gedane arbeid gaan de ketelpakken van de veertien mede werkers mee naar huis om maandag morgen weer schoon en waar nodig hersteld klaar te liggen voor een nieu we werkweek. Het lijkt een niemen dalletje, maar de wasbeurt is wellicht illustratief voor het constructiebedrijf Van Vugt in Breskens. Orde en degelijkheid, is voor direc teur-eigenaar Peter van Vugt de basis. "Een echt Bressiaans bedrijf', zegt hij met een lach. Hij en zijn vrouw Mi randa zijn de tweede generatie, sinds 1984 in het bedrijf. Vader en moeder steken ruim twintig jaar eerder vanuit Goeree-Overflakkee twee Scheldes over om in hartje Breskens de smede rij Leenhouts over te nemen. Een halve eeuw later staat er op indus trieterrein Deltahoek een modern ge outilleerd bedrijfspand, in gebruik sinds augustus 2011, gebouwd dus in een tijd van economische recessie. Maar daarvan heeft Van Vugt nauwe lijks iets gemerkt, vertelt hij, en de for se investering is 'een hele goede beslis sing geweest'. Een veelzijdig constructiebedrijf, waar Peter van Vugt (49) uitdagingen niet uit de weg gaat, of het nou gaat om een simpel onderdeeltje of een complexe installatie. Trefwoorden zijn vakkundigheid en betrouwbaar heid. Klantgericht vooral. "Die moet het gevoel hebben dat het in orde komt." Waar in de jaren zestig de visserij nog zowat de helft van de omzet bepaalt, richt Van Vugt zich nu op meerdere sectoren. Industrie, maritiem, land bouw, bouw, overheid. Spreiding is het fundament voor een gezonde toe komst. "Ons doel is continueren, maar een bestendige groei is wel kom." Frans Vervaet BV: grote naam in de landbouw 'Topkwaliteit is het kenmerk', meldt de website van Frans Vervaet BV. Het Biervlietse bedrijf heeft nationaal én internationaal een naam op te hou den. Inmiddels met de tweede genera tie -de broers Edwin (48) en Robin (45)- in de leiding produceert het fa miliebedrijf sedert decennia zelfrijden- de bietenrooiers en Hydro Trikes (mestinjecteurs). In de jaren vijftig begonnen als land- bouwmechanisatiebedrijf -nog steeds een belangrijke poot in de vennoot schap- ontwikkelen Frans en Richard Vervaet in de jaren zeventig hun eer ste bietenrooier. Inmiddels werken boeren en loonwerkers zowat wereld wijd -in Europa, Canada, Nieuw-Zeeland, Oekraïne, Turkije- met machines van Vervaet. Nieuwe mijlpaal: in juli is de eerste Beet Eater verscheept naar Amerika. Vervaet heeft door de jaren heen ge staag aan expansie gewerkt. Het resul taat is te zien aan weerszijden van de Hoofdplaatseweg. De bietenrooier is er in drie modellen. En vooruitlo pend op de nieuwe mestwetgeving ontwikkelt het bedrijf begin jaren ne gentig de Hydro Trike. Een gouden greep: met de mestinjecteur is Ver vaet in Nederland marktleider. Het familiebedrijf, vertelt Robin Ver vaet, bouwt jaarlijks tussen zestig en zeventig machines, te verdelen in zes tig procent bietenrooiers en veertig procent Hydro Trikes. Op een omzet van een dikke dertig miljoen telt de loonlijst 95 medewerkers. Vervaet blijft er Zeeuws-Vlaams nuchter onder. "Gewoon je best doen", zegt Robin. Niettemin heeft het Vervaet aan erkenning niet ont broken. Voor service en klantgericht heid van de koepelorganisatie van loonbedrijven en het Agrarisch Dag blad. En van het vakblad De Boerde rij, dat in een test de rooiers van Ver vaet de eerste én tweede plek toebe deelt. De Regt Conveyor Systems: inno vatie en ontwikkeling 'Voor elke uitdaging een oplossing', is het motto van De Regt Conveyor Systems in Biervliet. In het verhaal van Peter de Regt (46) is het begnp 'uitdaging' een belangrijk sleutel woord. Maar ook de termen 'vernieu wing' en 'kwaliteit' zijn wederke rend. Waarmee de kern van het fami liebedrijf is geschetst. Recent nog kijken deelnemers aan een Rabo-fietstochtje bij een tussen stop aan de IJzendijkseweg hun ogen uit. Achter de gevels van een handvol loodsen ontwikkelt en produceert De Regt industriële transportsystemen voor bulk- en stukgoed. Montage en onderhoud gebeurt in eigen beheer. Maatwerk, naar elke wens van klan ten binnen en buiten Europa. In ha vengebieden vooral, watergerela- teerd. Van schip op wal om omge keerd. "Niet een systeem is hetzelfde", legt De Regt uit. Dat aspect is, wat hij noemt, 'helemaal mijn ding'. In op dracht van en samen met een Rotter dams bedrijf pioniert hij met de ont wikkeling van een recyclingmachine van bodemas, restproduct van ver brandingsovens. "Ik ben niet de man om tweehonderd dezelfde machien tjes te bouwen. Het moet een uitda ging zijn. Vernieuwing, innovatie, dat telt. Wij bouwen op maat; levens duur, kwaliteit en veiligheid zijn van groot belang. Onze systemen moeten 24 op 24 en 7 op 7 kunnen draaien." Van oorsprong loonbedrijf (opgericht 1965) schakelt De Regt eindjaren tachtig over op transportsystemen. In middels is de landbouw afgestoten, drainage uitgezonderd. De transport systemen vormen het spreekwoorde lijke succesverhaal. Ter illustratie: in de laatste zes jaar is De Regt ruim schoots verdubbeld. Destijds 16 mede werkers, nu 35. "Het gaat zoals het gaat," zegt De Regt. WMNB VOO* M TOttlf XKKUTIf MANCHE TICKETS ®F STAMP BOEKER £IE;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 74