De Pooter Personeelsdiensten biedt uitkomst SchijPer HR management Outplacement Ziekteverzuim Payrolling DE POOTER Als fiscalist adviseren we een 3-sterrenrestaurant het neusje van de zalm op belastinggebied www.SchipperGroep.nl AXEL - Uitzendbureau de Pooter is al meer dan zestig jaar een be grip in Zeeuws-Vlaanderen. Het Axelse bedrijf levert met name technisch-, administratief en pro ductiepersoneel voor diverse be drijven in de kanaalzone. Naast uitzend- en detacheringwerk ver zorgt de Pooter van oudsher ook de loonadministratie voor diverse bedrijven. Het zusterbedrijf, De Pooter Personeelsdiensten, voor ziet in een brede waaier aan per soneelsdiensten zoals werving en selectie, talentontwikkeling, evalu aties en assesments, outplacement en ziekteverzuimbegeleiding. Het totale ontzorgen van de klant met betrekking tot personeelszaken staat voorop. De dienstverlening varieert van HR advies (zowel op strategisch niveau als specifieke personeelsproblemen), tot out placement en ziekteverzuimbe geleiding, en het overnemen van risico's van werkgeverschap via payrolling constructies. De Pooter is door haar uitgebreide netwerk en jarenlange knowhow bij uitstek geschikt om haar klan ten te faciliteren op het gebied van HR management. „Het huidige model van uitzenden en deta cheren staat onder druk omdat er slechts in beperkte mate vacatures zijn onder de huidige economi sche omstandigheden. Wij willen ons graag breder profileren via personeelsdiensten in de ruime zin des woords. Met name ade quate begeleiding bij outplace ment en ziekteverzuim wordt steeds belangrijker voor het be drijfsleven. We kijken met de klant strategisch naar het personeelsbe leid en voeren samen acties uit. Wij onderscheiden ons doordat we heel pragmatisch en no-non- sense te werk gaan. Bijvoorbeeld via zij-instroom van technisch per soneel en leeftijdgericht HR beleid met het oog op de vergrijzingsgolf. Hoe kunnen 50-plussers kun werk veilig blijven verrichten, hoe zit het met ploegendiensten?", aldus Tim de Pooter. Ook in Zeeland slaat de crisis toe en moeten diverse mensen nood gedwongen uitzien naar een an dere baan. Het is van belang dat mensen hulp krijgen bij het vinden van een nieuwe baan voordat ze bij het UWV aankloppen. Werk gevers gaan hier serieus mee om. „Wij kunnen hier prima in onder steunen door ons grote netwerk. Outplacement is een arbeidsinten sief proces, waarbij wij professio nele begeleiding kunnen bieden. Onze outplacementtrajecten zijn 'tailormade', aangepast aan het profiel van de werknemer en de behoeftes van de klant. Vaak heb ben HR medewerkers bij een be drijf niet voldoende tijd om alle werkzaamheden die op hen afko men evenveel aandacht te geven. Dan is het goed om een externe partij in te schakelen." Door de steeds veranderende wetgeving ziet men vaak door de bomen het bos niet meer. De 'wet verbetering ziektewet vang- netters' heeft tot gevolg dat een bedrijf financiële risico's loopt als men een werknemer met een contract voor bepaalde tijd ziek uit dienst laat gaan. „Het UWV zal de schadelast op het bedrijf verhalen. Het is dus essentieel om werknemers goed te screenen en ziekteverzuim nauw op te volgen, zelfs als ze al ziek uit dienst zijn. Ook pro actief ziekteverzuimbe leid ter preventie is belangrijk." De Pooter Personeelsdiensten is ook specialist in payrolling, waar bij het de risico's en lasten van het formele werkgeverschap over neemt. De klant kan zich zodoen de concentreren op het feitelijke ondernemen. De werknemer komt in dienst van De Pooter dat aller hande administratieve zaken van de klant overneemt zoals uitbeta ling salaris, afdracht loonbelasting en sociale premies en begeleiding bij ziekte. „Payrolling komt vaak negatief in het nieuws, maar het kan juist op juridisch correcte wij ze bijdragen aan het inperken van Tim de Pooter: Ontzorgen op het gebied van HR management." de risico's van de inlener." samen met erkende case mana- De Pooter Personeelsdiensten be- gers en re-integratiecoaches om schikt over ervaren specialisten tot een gedegen totaalpakket te op het gebied van HR en werkt komen. «S PHERSOMEELSMEMSTEM Noordstraat 6, 4571 GD Axel info@depooter.nl - www.depooter.nl tel 0115 562230 - fax 0115 564064

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 72