DE STOEL T jQidernemer ri ft ZATERDAG 31 AUGUSTUS 2013 Op zaterdag 21 september verschijnt de havenspecial Naam: Functie: Bedrijf: Bijzonderheden: Tekst: Ron Gregoor Foto: Mark Neelemans Wat is er zo bijzonder aan deze stoel? Op welke s toelen heeft u hiervoor gezeten? tTt Hoe bent u bij dit bedrijf terecht gekomen? Wat betekent het bedrijf voor u? U beleeft zeker gouden tijden in deze crisis? Merkt u daar de voordelen van? Een op de vijf bedrijven voldoet niet aan de incasssowet. Wat betekent dat? Wat raadt u die bedrijven aan? Wat is de kracht van het Zeeuwse bedrijfsleven? Komt Zeeland dan ook eerder uit de crisis dan de rest van Nederland? Wanneer bent u het meest in uw element? Wat is uw ambitie? krijgt stoel deze stoel voor uit? Hans Dielen (51) Gerechtsdeurwaarder Dielen Gerechtsdeurwaarders Vier medewerkers, gevestigd in Terneuzen in het Schuttershofge bouw. Open sinds september 2012 Het bijzondere van deze stoel is dat maar weinig mensen op de stoel van de gerechtsdeur waarder willen plaats nemen. Ten onrech te, want de moderne gerechtsdeurwaarder doét veel meer dan de ruwe, nietsontziende deurwaarder Dreverha- ven uit de gelijknami ge roman van Borde wij k. Hij is de verbinding tus sen de schuldeiser en schuldenaar en tevens aanspreekpunt voor advo catuur en andere instan ties. Hij verricht ambtelij ke taken en over het alge meen ook incasso- en ad vieswerkzaamheden. Ik waardeer het dat ik nu eni ge uitleg over mijn werk kan geven. Ik heb op twee andere deur waarderskantoren in de Rand stad gewerkt. In 1993 ben ik naar Zeeland teruggekeerd en in dienst getreden bij mijn schoonvader, oud-gerechts deurwaarder Ton van Dainme. Mijn streven naar continue hoge kwaliteit en dienstbaarheid in een motiverende omgeving met des kundige en gedreven medewer kers, waren voor mij de drijfveren om een eigen onderneming te star ten. Daarbij speelde natuurlijk ook de uitdaging van het zelfstandig on dernemerschap een rol. Met ruim 25 jaar ervaring in de branche, waarvan 20 jaar in Zeeland, was de ze stap min of meer logisch. Dit bedrijf biedt mij de kans din gen anders te doen. Kennis speelt daarbij een cruciale rol, net als openheid, een verregaande auto matisering en het naleven van on ze kwaliteitsnormen. Ik ben ervan overtuigd dat ik zo onze relaties professioneel van dienst kan zijn. Helaas gaat de recessie ook niet aan de deur van onze cliënten en daarmee aan ons voorbij. Daarom streven wij ernaar om vorderingen zoveel mogelijk in het minnelijke traject te incasseren. Hiermee voor komen wij nodeloos hoge kosten, voor beide partijen. Lukt dat toch niet, dan brengen wij een goed on derbouwd advies uit over verdere stappen en het daaraan verbonden kostenplaatje. In overleg komen we vervolgens tot de juiste beslis sing. Uit ervaring weet ik dat cliën ten onze heldere communicatie bij zonder op prijs stellen. Schuldeiser en schuldenaar kun nen allebei in hun dossier online. Het dossier online past in onze vi sie van open en duidelijke commu nicatie. Zowel opdrachtgevers als schuldenaren willen niet afhanke lijk zijn van kantooruren en zelf kunnen bepalen wanneer zij hun dossiers inzien. Het hele traject kan online gevolgd worden en do cumenten kunnen worden ge- download. Schuldenaren kunnen bovendien online betalen via iDe- al. Concreet betekent dit dat die be drijven het risico lopen dat een rechter de meegevorderde incasso kosten in een procedure afwijst, omdat het bedrijf niet conform de Wet Incasso Kosten (WIK) werkt. Uiteraard adviseren wij onze cliën ten over het bestaan en de wer king van de WIK en bieden we daarbij onze hulp aan. Bezoek onze website, www.dielen- gerechtsdeurwaarders.nl, daar staat alle informatie, inclusief een incas sokosten-calculator en voorbeeld brieven. Natuurlijk staan wij be drijven ook graag telefonisch of persoonlijk te woord. Zeeland heeft tal van sterke bedrij ven. Vaak is de omvang van die be drijven zo bescheiden als de pro vincie zelf. Hun kracht is echter moeilijk te evenaren. Zeeuwse be drijven zijn als de Zeeuwen zelf: stoer, gedreven, loyaal en sterk ver bonden met de streek. Wij maken ons sterk voor het Zeeuwse be drijfsleven. Het zou goed zijn als Zeeuwen vaker regionaal zaken doen, met Zeeuwse ondernemers. Zo worden behaalde winsten hier besteed en kunnen kennis en kun de -in de vorm van mensen, bedrij ven en scholen- behouden blijven. Ook het voorzieningenniveau kan zo op peil blijven. Ik zou dat graag beamen maar dat is koffiedik kijken. Ik denk wel dat het mogelijk is, mits de Zeeuwen ervan doordrongen raken dat ze het best regionaal zaken kunnen doen. Pas als het niet anders kan, zouden we de provinciegrenzen moeten passeren. We kunnen ons niet afzonderen van Nederland, maar wel optimaal de eigen poten tie en know-how benutten. Im mers, alle mensen die in de provin cie wonen en werken, houden ge zamenlijk de provincie leefbaar! Door de voortdurende centralisa tie van overheid en grote bedrij ven, verslechteren en verdwijnen allerlei voorzieningen in de provin cie. In mijn vakge bied zie ik de kaal slag bijvoorbeeld door het verdwij nen van het kanton gerecht uit Terneu zen en verplaatsing van diensten vanuit Middelburg naar Bre da. Ons motto is dus dat we zaken dichtbij huis moeten doen om de krimp een halt toe te roepen. Ik ben het meest in mijn element als ik als vraag baak fungeer voor de ad vocatuur en voor cliënten of wanneer ik te maken heb met ingewikkelde exe cutiedossiers. Mijn ambitie is om onze groeiende groep cliënten ver der uit te bouwen zonder aan kwaliteit in te boeten. Leuke dingen ondernemen met mijn vrouw en drie kinde ren (16, 12 en 11 jaar), daarnaast wandelen en fietsen met Han- nus, onze hond, en het bestude ren van jurisprudentie. Maar ook voor het klankborden met colle ga-vakbroeders en geïnteresseer den, kom ik graag uit mijn stoel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69