TIJDELIJKE VERHUUR HAANS Het merendeel van de bedrijven is er in geslaagd om hun winstgevendheid in het tweede kwartaal op peil te houden ^nris Kutten KvK Zuidwest-Nederland Barometer Kamer van Koophandel Logistiek land Meer logistieke vacatures ZATERDAG 31 AUGUSTUS 2013 De auto's beginnen eindelijk weer te rijden in Zuidwest Nederland. BERGEN OP ZOOM EN ROOSENDAAL www.haansadvocaten.nl Ondanks dat nog altijd logistieke ba nen op de tocht staan, is de situatie ten opzichte van voorgaande kwarta len minder negatief. Ook steekt Zuidwest-Nederland gun stig af ten opzichte van het landelijke beeld. Opmerkelijk is dat het aantal logistieke vacatures de afgelopen maanden is gestegen naar het hoogste niveau sinds oktober 2011 Tevens is het aantal werklozen met een transportberoep de afgelopen pe riode gestabiliseerd, met in mei en juni zelfs een kleine daling. Met bijna 3.000 werklozen met een logistiek be roep blijft de werkloosheid in Zuid west-Nederland wel op een hoog ni veau. Langzaam groeit het optimisme in de sector. Al met al gloort er eindelijk een beet je hoop. Het tweede kwartaal laat voor de logistieke sector in Zuidwest-Ne derland (en ook de rest van Ne derland) tekenen van herstel zien. Voor het eerst in 2 jaar tijd is er sprake van een positief groeisaldo van de omzet (meer bedrijven met een omzetgroei dan daling van de omzet). Tekst: Kamer van Koophandel Foto's: ANP BREDA - Ook is te zien dat de werk loosheid onder logistieke krachten de afgelopen maanden is gestabiliseerd en het aantal vacatures duidelijk is toe genomen. Het herstel is nog wel heel broos. Dit blijkt uit de Logistieke Mo- ADVOCATEN nitor Zuidwest-Nederland (tweede kwartaal) van de Kamer van Koophan del. De omzet stijgt, maar de marges blijven klein. In Zuidwest-Nederland heeft 12 pro cent van de logistieke bedrijven in het tweede kwartaal een hogere om zet gerealiseerd en 10 procent een da ling. Het groeisaldo (+2 procent) is ten opzichte van voorgaande kwarta len duidelijk verbeterd en voor het eerst sinds 2 jaar weer positief. Lande lijk (groeisaldo 1 procent) is een ver gelijkbare ontwikkeling zichtbaar. Het aandeel bedrijven dat spreekt van vraaguitval is gedaald van 33 procent naar 26 procent. De verbetering van de omzet leidt niet automatisch tot een betere winst gevendheid. Door grote concurrentie en stijgende kosten staan de marges onder druk. Toch is het merendeel van de bedrijven er in geslaagd om hun winstgevendheid in het tweede kwartaal op peil te houden. Door de onzekere marktomstandigheden rich ten veel bedrijven zich op kostenre ductie. Dit gaat onder andere ten kos te van de investeringen en werkgele genheid. Ongeveer 15 procent van de logistie ke bedrijven in Zuidwest-Nederland meldt in het tweede kwartaal een da ling van de werkgelegenheid, een klei ne 10 procent een stijging. Mr. H.E. Goedegebuur (Jitske) Advocaat Haans Advocaten Bergen op Zoom Wanneer een te koop staande woning meer dan een jaar leeg staat, kan de gemeente onder voorwaarden een vergunning verlenen om die woning tijdelijk te verhuren. Ook voor leegstaande kantoren, verpleeghuizen en bijvoorbeeld scholen kan een vergunning worden verleend waarmee die panden tijdelijk als woonruimte mogen worden verhuurd. Het is dus goed mogelijk dat in een leegstaand kantoorpand studenten hun intrek nemen. Een voordeel van tijdelijke verhuur van een woning of gebouw op basis van voormelde vergunning is dat een groot aantal huurbeschermingsbepalingen niet van toepassing zijn. Daardoor is het bijvoorbeeld eenvoudiger om deze huur te beëindigen, wat een uitkomst is voor het geval de woning alsnog wordt verkocht of het kantoorpand alsnog als kan toorpand kan worden verhuurd. Om huiseigenaren meer lucht te geven en om een impuls te geven aan de ombouw van kantoorruimte naar woonruimte, is tijdelijke verhuur bij leegstaande gebouwen en wo ningen vanaf 1 juli 2013 makkelijker geworden. Daarnaast zijn de mogelijkheden om te komen tot tijdelijke verhuur (nog verder) verruimd. De maximale duur van een vergunning voor de verhuur van leegstaande gebouwen is verlengd van vijf naar tien jaar. (De duur van een vergunning voor verhuur van leeg staande woningen blijft maximaal vijfjaar.) De maximale huurprijs die voorheen voor verhuur van leegstaande woningen gold, ver valt. Huiseigenaren zijn daarmee vrij in het afspreken van een huurprijs met hun huurder. En onder voorwaarden is het nu ook mogelijk een gebouw of woning meerdere malen tijdelijk te verhuren. Een positieve ontwikkeling in deze tijd!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67