Column Colofon Starters presentaties op Contacta.nl Wat doet de markt? De krant van Wakker Nederland kwam deze zomer met twee heuglij ke berichten. In juli al meldde die dat als het om strandvakanties gaat, Nederland het lief ste naar Zeeland gaat. Zoutelande heeft het al lerbeste strand van het land en in de top tien staan ook nog Cadzand en Westkapel- le. Iets wat wij allang wisten, maar kennelijk wordt Neder land nu pas wakker. Want een paar weken geleden schreef diezelfde krant dat Zeeland vol zit, geen plekkie meer over. Het heeft lang geduurd, maar eindelijk krijgen we de waar dering die we verdienen. Ik ben Brabander, maar ik ken maar één kust: die van Zeeland. In de maand juli kwam er toch geen Ondernemer uit, dus heb ik me bijna drie weken vermaakt aan de Zeeuwse kust. Die weken van de hittegolf dus. Vroeg wegrijden, om een uur of negen auto parkeren, kopje koffie, verkleden in een strandtent en me neervlijen op een gehuurd bed. Daar een half boek uitlezen, af en toe de zee in wandelen om af te koelen, wandelingetje langs het strand om te kijken wie er nog meer is. Rond vijf uur biertje op het terras, daarna er gens iets eten en rond tien uur 's avonds weer naar huis. En dat drie weken lang, ik heb eigenlijk geen vakantie meer no dig. En zo denken veel Brabanders. Op het Zeeuwse strand hoor je vier talen: Duits, Vlaams, steeds meer Frans, maar vooral Brabants. Weet u dat zee het meest gebruikte woord van een Brabander is? Een voorbeeld: ik lag op het strand bij Zoutelande en een Brabantse familie nestelde zich achter me. Ik zag ze niet, maar hoorde ze wel. De vrouw des hui zes verklaarde waarom ze hier waren: 'En toen zee ze, ze zee, we gaan naar zee, zee ze. En daar zitten we nou, aan zee.' En voor een Brabander bestaat er maar één zee: de zee bij Zeeland. Het woord zegt het al. Ron Gregoor deOndernemer is een uitgave van Wegener Media deOndernemer heeft een bereik van 68.000 huishoudens UITGEVER ad interim: Peter Jansen REDACTIE: Ron Gregoor VORMGEVING Angela van Eek COMMERCIE: Bert de Vries ADRESGEGEVENS: Postbus 91 4330 VB Middelburg T: 0118-434070 E: deondernemer@pzc.nl Marcel Schreur salescoördi natie WEBSITE: www.deondernemer-pzc.nl Bewust baas in 'S-GRAVENPOLDER/KRUININ GEN - Het crisisspook werpt te vaak een schaduw over frisse nieuwe initia tieven en lijkt het ondernemen aan al le kanten te frustreren. De ervaring van zowel Mark en Pieter als Marije en Jeroen beaamt dit beeld. Moeiza me financiële onderhandelingen met de bank, late betalingen en een 'oude' vennoot die via juridische weg nog geld wil zien op het moment dat er een nieuwe start gemaakt wordt. Mark en Pieter ervoeren ook aardig wat sceptisch omdat zij in een bestaan de markt wilden starten. Maar voor zowel Mark als Pieter was het niet de vraag óf maar wanneer ze zelfstandig van start zouden gaan. Als collega's bij een bekende autoverkooporganisa tie bleken ze elkaar qua ambities in het zelfstandig ondernemen te kun nen vinden. "Voor mij was het mis schien iets te vroeg, ik ben 25," geeft Mark toe, "maar de drang om zelfstan dig te werken is er altijd geweest. Ik begon al jong met een handeltje in motoren, dat leverde toen al meer op dan mijn werk als brood- en banket bakker. Ik ging weer terug naar de schoolbanken, kwam daarna in de au tobranche terecht en ontwikkelde mijn management skills. Ik had daar zeker voldoende uitdaging en zette een nieuw bedrijf op voor de zakelij ke markt. Maar ja, als een mooie kans zich dan voordoet, waarom zou je dan wachten?" "Het is een uitdaging om onafhanke lijk aan iets te bouwen, eigen beslissin gen te nemen en een eigen markt te ontwikkelen. In de overname van Conniption, een bestaande 13.V. za gen wij de kans om direct als bedrijf de markt op te gaan inclusief enkele medewerkers, drie locaties en regiona le naamsbekendheid." De 13V werd overigens een VOF. "Voor starters zo als Mark en ik is dit een prima rechts vorm," meent Pieter, die een Marije Sande en Jeroen Heerspink van Zichtbaar Merkwaardig: Geleerd van de fouten uit het verleden. Hbo-opleiding Commerciële Econo mie afrondde en enkele jaren bij een verzekeringskantoor werkte. Met een stevig ondernemersplan, waarin ze Conniption opnieuw in de markt wilden zetten, maakten de he ren een afspraak bij een bank. "We kregen een mondelinge toezegging, maar uiteindelijk stonden we met le ge handen. Op zoek naar een andere bank dus. Dit kostte ons extra tijd en energie. Zorg dus altijd datje offertes aanvraagt bij verschillende finan ciers," adviseert Mark. "Wij zagen mogelijkheden in het aanbieden van producten op het segment van telefo- nieoplossingen voor de zorg, over heid en MKI3. Op dit moment sco ren we goed bij zorginstellingen, die willen moderniseren. Noodzakelijke aanpassingen en kostenreductie spe len hierin een grote rol. Met onze te- lecom-producten van o.a. Canadese makelij kunnen we de installaties van bellen, zorgalarmeringssystemen en beeldbellen integreren en gelijk een stuk goedkoper maken." Verrast zijn beide heren door de ontwikkeling in hun afzetmarkt. Het omzetaandeel van VoIP (Voice-over Internet Proto col) installaties is, tegen de verwach ting in, aanzienlijk. VoIP is bellen via internet. Als een bedrijf in het bezit is van een Nederlands telefoonnummer en een goede internetverbinding, kan men in feite overal ter wereld bellen tegen lokaal tarief. "Dit doen we al voor een vestiging van Nederlands be drijf in de USA. VoIP is niet nieuw, maar het wordt tot nu toe vaak alleen Een eigen bedrijf starten, in deze tijd? Vier jonge ondernemers la ten zich er niet van weerhouden om hun dromen na te jagen en een eigen weg te kiezen in onder nemersland. Mark Minnaard (25) en Pieter Blok (30) van Connipt ion in 's-Gravenpolder, zijn nieuwkomers in ondernemers land. Marije Sandee (31) en Jeroen Heerspink (32) zijn in feite al gestart met een tweede onder nemersleven en willen nu samen verder groeien in Kruiningen. Beide jonge bedrijven presente ren zich overigens in november op Contacta.nl, voorlopig de eni ge beursdeelname op hun kalen der. Tekst: Annet van de Ree Foto's: Dirk- Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62