22 PUZZEL DOORLOPER QUIZWOORDZOEKER SUDOKU SAMURAI OPLOSSINGEN 24 augustus 2013 OPLOSSING verticaal 1 op de manier van ingesponnen rups plaats moeder medische specialisatie 2 schuifbak rivier in België geluid van een leeuw 3 plaats in Duitsland - in iemands voordeel lage rivierstand Europeaan lof 4 verstand bekend schilderij van Picasso 5 aanwijzend voornaamwoord kleine baai vreemde munt gravin van Holland 6 letterlijst eierpannenkoek plaats in Irak 7 inwijding van een vorst houtig gewas 8 woest rijden streling met de tong voetballer 9 verhard huidgedeelte eerste vrouw Egyptische godin 10 dageraad schandvlek op het kantje 11 gestoffeerd Chinese afstandsmaat moed Europees ruimtevaartinstituut 12 rivier (Spaans) verhaal doelpuntmaker 13 plaats in Noord- Brabant takje klein kind mineraalwater burgerlijke stand groente 14 vliegveld in Drenthe radio, tv en kranten fijne leersoort 15 gesjoemel delfstof eer. horizontaal 1 reeds uitroep van verbazing bagagerooster op auto's kledingstuk 2 bediende familielid vorderen 3 bladnerf milieuvriendelijk (voorvoegsel) aangeslibde grond Noorse hoofdstad 4 tijdelijk verblijf voor huisdieren set zangnoot lidwoord 5 houtsoort muzieknoot de hele wereld vogelproduct 6 wortel haarkleurmiddel verharde huid persoonlijk voornaamwoord 7 noot loofboom - wier koets 8 afstammeling smakeloos sintel lichaamsdeel 9 onvoorzien in orde zendelingengenootschap 10 titel mannetjeshert vlies op de melk naaldboom 11 kluis onheilsgodin rolbezetting van een film 12 toch nog dierengeluid rijdend informatiebureau 13 grondsoort anno Domini smuk 14 ontkenning - politieke partij uitroep van schrik schijn (voorvoegsel) 15 gevaar mevrouw (Engels) prijslijst. Welke Richard schreef'Watership down'? (5) Wie schreef 'Murder on the Orient Express'? Wie schreef 'Abeltje'? (5,2,7) Hoe heet het olifantje uit de boeken van Jean de Brunhoff? (5) Wat is het meest verkochte boek ter wereld? (5) Boek van Alex Haley dat in 1977 tot een tv-serie werd gemaakt. (5) Voornaam van de auteurs Auel, Dulieu en De la Fontaine. (4) Jaarlijks terug kerende festiviteit, meestal in maart. (10) Wie schreef'De komst van Joachim Stiller'? (5) Auteur van 'Het Achterhuis'. (5) 12 In 2009 gestorven acteur die veel luisterhoeken voorlas. (4,3,5) Hij schreef vele boeken over commissaris Maigret. (7) Wie is de schrijfster van de Pippi Langkous- boeken? (8) Wat is Zaza uit het boek Pluk van de Petteflet voor een dier? (9) Titel van een boek van Rien Poortvliet over honden. (5) Hoe heet de boot van Sietse en Hielke Klink hamer? (8) Voornaam van de auteurs Diekmann en Racké- Noordijk. (4) Dit personage werd vertolkt door o.a. Finney en Ustinov. (7,6) Ex-leider van D66 en kinderboeken auteur. (7) Wie schreef 'The origin of species'? Wie is de schrijfster van het boek 'Mevrouw mijn Moeder'? (5) Figuur uit een bekend werk van Goethe. (7) Wie schreef Hollands Glorie'? (3.2,6) Kreeg grote bekendheid met 'Rituelen'. (9) Hoe heet de rode kater uit de boeken van Jet Boeke? (6,3) Schrijft misdaadromans en is ook taalkundige. Welke schrijver weigerde in 1989 de P.C. Hooftprijs? Wie schreef de Pinkeltje- boeken? (4) Wie bedacht James Bond? (7) Denksport De Sudoku Samurai bestaat uit vijf sudoku's waarvan enkele blokken elkaar overlappen. Vul de Sudoku Samurai zo in, dat bij alle vijfde sudoku's in elke rij, elke kolom en elk blok van 3x3 vakjes de cijfers 1 tot en met 9 één keer voorkomen. Sudoku Samura Quizwoordzoeker 1 amfibieën antioxidant 3 balts 4 bloed 5 borstkas 6 botulisme 7 darm 8 diffusie 9 eiwit 10 farmacologie 11 geleedpotigen 12 gist 13 hart 14 humus 15 jachtluipaard 16 kies 17 meerling 18 neanderthaler 19 neus 20 nicotine 21 pancreas 22 pijnappelklier 23 SOVON 24 thee 25 vleermuizen 26 vruchtwater 27 weefsel 28 wortel 29 zaad 30 zuurstof Iemand met de neus op de feiten drukken. Filippine A Baskisch B rattenkruit C boomkunde D Koerd E matchpoint F De Hoge Veluwe C grafiet H lijstduwer I Cupido J bijenproduct K filmfestival Stoethaspel. Zweeds Doorloper Cryptogram Weggedrag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54