PZC Frans Bauer kampeert met zijn broer Dorus in La douce France. Hij voert diepe gesprekken met bekende Nederlanders, maar heeft bovenal veel Na het succes van Bauers Zi geunernacht vroeg de Tros aan Frans Bauer of hij nog een tweede serie wilde ma ken. Dat niet, maar wel had de volkszanger iets an ders in gedachten. In Vive la Frans reizen Frans Bauer en zijn broer Dorus met een vouwwagen naar Frankrijk en ontvangen daar bekende gasten als Jeroen van der Boom en Inge de Bruijn. Het is voor de broers Bauer de eerste keer dat ze samen in het Franse land vertoeven. „Omdat mijn ouders analfabeet waren, durfden ze de grens niet over. Daarbuiten kenden ze de taal niet en het was onmoge lijk kaarten of bewegwijzering te lezen." Binnen de grenzen kwamen de Bauers wel óveral. „De Efteling, naar Friesland, het strand, noem maar op." Toch waren de broers al op jonge leeftijd nieuwsgierig naar Frankrijk. Die nieuwsgie righeid werd gevoed door hun bourgondi- sche tante Geert, francofiel pur sang. Als ze van vakantie terugkwam, nam ze een tas vol lokale kazen en jams mee. Ademloos ke ken de broers dan naar de dia's van Parijs, Marseille en de campings. „Via haar leer den we de smaken van Frankrijk kennen en proefde ik voor het eerst truffel." Frankrijk is dus een logische opnameloca tie voor Vive la Frans. En bij de Bauers geldt: 'hoe meer zielen, hoe meer vreugd'. Dus komen elke dag gasten langs. Bekende Nederlanders als Josje Huisman, Natasja Froger, Jeroen van der Boom en Inge de Bruijn strijken neer in het tentje naast de tweedehands vouwwagen van de broers. In Vive la Frans draait het niet om muziek, maar staat de 'mens achter de bekende naam' centraal. „Er wordt wel gezongen, maar alleen tijdens de karaoke." Bauer kruipt voor deze gelegenheid in de rol van gastheer en interviewer. Al noemt hij VLF zelf liever geen interviewprogramma. „Het is meer reallife, in de zin dat de gasten ver geten dat er camera's meedraaien en ze op persoonlijk vlak heel open zijn." Het levert onder andere scènes op van Inge de Bruin bij het zwembad, uitvoerig vertel lend over haar jeugd als kind van een bij standmoeder. Óf de openhartige Natasja Froger, die verhaalt over haar bijna-dooder- varing. „Het is geen format met een lege huls, maar het is ook geen vooropgezet spel geweest om het programma zo per soonlijk te maken", onderstreept Bauer. „Ik ben niet uit op sensatie, maar oprecht geïn teresseerd in het verhaal van mijn gasten." Toch, gezelligheid is minstens zo belang rijk als de diepe gesprekken in Vive la Frans. Dus een geintje mogen de broers af en toe graag uithalen. Zoals bij collega-zan ger Jeroen van der Boom, die vroeger met zijn ouders naturistencampings bezocht, zo onthult hij. „Hij loopt altijd zo te po chen met zijn mooie lijf en pest mij dan met mijn babyvet. Dus wilde ik hem een keer terugpakken", grijnst Bauer. Hij orga niseerde een wielerwedstrijd, maar nam zelf stilzwijgend plaats op een elektrische racefiets. „Ik had een mooi parcours met een steile berg uitgestippeld. Vervolgens kon ik hem de hele race fluitend bijhou den. Ik zag hem onderweg al raar kijken, want dat verwachtte hij natuurlijk niet. Aangekomen op de berg, rij ik hem zó voor bij. Eenmaal boven was hij helemaal kapot en ik natuurlijk nog fit. Dus ik vraag dood- Wij houden van simpel eten. Dan moet je dus niet aankomen met slakken en pens leuk waarom hij zo moe is. Hij trapte er met open ogen in, ging compleet twijfelen aan zichzelf en zijn conditie. Hilarisch, ter wijl hij iedere dag op de loopband staat." Tijdens de opnames voelden de broers zich als God in Frankrijk, met als enige tegenval ler de traditionele cuisine. „Wij houden van simpel eten. Dan moet je dus niet aan komen met slakken en pens. Daar komt me een lucht vanaf." Als hij aan de niertjes denkt die hij voor cabaretier Philippe Geu- bels moest klaarmaken, krijgt de zanger nog rillingen. „Daar zit dus een piasbuis aan! Mij niet gezien hoor, dat eet ik niet. Maar Philippe zet daar zo zijn tanden in. Kreeg hij wel spijt van. Hij is een hele dag in de weer geweest met zijn toiletje." Ondanks de culinaire tegenvallers beleef den de broers een mooie tijd. Dus Frans Bauer gaat volgend jaar met zijn gezin op campingtour door Frankrijk? „Ik vind kam peren oprecht leuk. )e hebt binnen een mi nuut contact met mensen die naast je zit ten, heel gezellig. En ik draai mijn hand niet meer om voor een traditioneel Frans toilet. Maar ik denk niet dat Mariska het doet. Zij houdt wel van schoon sanitair." WE KUNNEN WEER VAN HOLLAND HOUDEN ZATERDAG 20.50 UUR it[ Frans en Dorus Bauer samen op een Franse camping, foto William Rutten ZATERDAG 31 AUGUSTUS 2013 door Jasmijn Masius Frans Bauer Vive la Frans. Zaterdag, Nederland 1, 20.30 uur. reageren? Sjj/F media@depersdienst.nl Kamperen met broers Bauer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53