In 1985 verongelukte de vriendin van schrijfster Judith Koelemeijer tijdens hun vakantie in Griekenland. Pas na 28 jaar bleek ze in staat het drama vorm te geven in een boek. „Ik ben tij dens het schrijven af en toe wel heel erg verdrietig geweest." 8 SPECTRUM ii oals ze erbij zit - in soepel vallend, zwart wit jurkje, spaghetti- bandjes om de blote schouders, het haar in korte lokken - is het niet moeilijk het meisje van toen te zien: stille, serieu ze 18-jarige, die pas op de dansvloer loskwam. „Bij vrouwen zie je, ook al zijn ze wat ouder, vaak nog het meisje van toen. Er is nog de sprankeling van de jeugd. Bij mannen valt dat vreemd genoeg lastiger te ontdekken. Jam mer", verzucht Judith Koelemeijer. De schrijfster vertelt over de ontmoe tingen met uit het oog verloren vrien dinnen met wie zij in 1985 naar Grie kenland reisde. Ook zocht ze de Griek se en Duitse vakantievrienden van toen op. Ze sprak met hen, nu man nen en vrouwen van middelbare leef tijd, over de zomer waarin zij samen dansten en dronken op het eiland Pa- Een foto van Annette, dat is een beetje veel. Dan denk ik steeds: 'Het blijft eeuwig zonde' ros. Tot zich een dramatisch ongeval voordeed: Annette Sierhuis, Koeleme- ijers favoriete reisgenoot en de gang maakster van het clubje vriendinnen, kreeg een ongeluk en overleed op de dag van Maria-Hemelvaart. Koelemeijer heeft haar vriendin sinds dien niet kunnen loslaten. Maar ze deinsde er jarenlang voor terug over Annette te publiceren. Haar dood was te vers. Aan het verhaal, dat ze nu toch heeft verteld, gaan twee bestsel lers vooraf over andere waargebeurde geschiedenissen. Die maakten haar als schrijfster 'hopelijk rijper'. Haar odyssee naar de gebeurtenissen van de fatale nacht - „iedereen maakt een eigen versie, die aanvaardbaar lijkt" - omvat het politierapport, het rechtbankdossier en een dagboek van Annette. Maar ook een nieuwe duik in het Griekse nachtleven: „Een echt oude taart ben ik niet, maar oh, wat droeg ik verkeerde schoenen." U ging kort na het ongeluk ook al terug. Wat dacht u daar toen te vinden door Dora Rovers foto Jean-Pierre Jans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 40