J i Cocu: tegenstanders heel goed analyseren WK-goud Nederlandse roeisters Tienrittenkaart SPORT 39 AZ overleeft ternauwernood de 'derde helft' tegen Atromitos en plaatst zich voor de groepsfase van de Europa League. 1- -é- dl alkmaar - Een enkele AZ-speler liet vrijdagochtend in de kleedka mer zelfs zijn tranen de vrije loop. Het zei alles over de ontla ding na de 'narrow escape' tegen Atromitos. AZ wankelde in het restant van de wedstrijd tegen de Grieken en ontsnapte maar net aan uitschake ling. Want nadat Matias Iglesias er in de 74e minuut 0-2 van had gemaakt, zou elk volgend Grieks doelpunt fataal zijn voor AZ. Geen wonder dat er een siddering door het stadion ging toen Stefa- no Napoleoni in de 87e minuut snoeihard op de paal schoot. „Ik zag hem aanleggen en dacht 'ho pelijk schiet ie hem de tribune in'. Dat deed ie niet, maar zo liep het gelukkig ook nog net goed af. Het was overleven in de slotfase", zei Nick Viergever over die ze nuwslopende minuten. „Gaat die bal erin, dan lig je er uit", zei Gertjan Verbeek. Het was een droog commentaar, maar de trainer moest toegeven dat ook hij het niet meer had in de slotmi nuten. „Ik ben in een half uur drie jaar ouder geworden. Er wa ren zoveel stressmomenten. Het was vrouwen en kinderen eerst." Het bleef echter bij 0-2 en dat was na de 1-3 zege in Athene net voldoende voor AZ om toch door te gaan. Het doelpunt dat Johann Berg Gudmundsson vorige week in blessuretijd maakte (1-3) leek al leen voor de statistieken leuk te zijn, maar bleek nu goud waard te zijn. Zo kende de 'derde helft' tegen Atromitos een bloedstollend ein de en gaat de play-off tegen de Grieken de boeken in als een van de merkwaardigste Europese ont- moetingen van AZ. Eerst al de ro de kaart voor Markus Henriksen in de tweede minuut van de wed strijd, vervolgens het stilleggen van het duel en het ontruimen van het stadion in verband met een brand in het stadion. En ten slotte dus het uitspelen van de wedstrijd om elf uur 's ochtends de volgende dag. Het zorgde ervoor dat alles anders dan bij een normale wedstrijd. Buschauffeurs die net een lading Duitsers en Japanners hadden af geleverd bij de kaasmarkt, zagen tot hun verbazing rond het sta dion dit keer allemaal supporters lopen. Huh? Een wedstrijd op vrij dagochtend? Jazeker. En ruim drie duizend fans hadden de ruimte gevonden om hun ploeg te steu nen. Voor de spelers was het ook even wennen deze ochtend. „De laatste keer dat ik zo vroeg moest spelen, was in de D'tjes. Toen was je daar blij mee, want anders moest je zo lang wachten voordat je het Veld op mocht. Nu is dat wel een beet je anders", zegt Viergever. De aanvoerder had zijn avondpro gramma donderdag ook wat aan moeten passen. „Normaal gespro ken lust ik na zo'n wedstrijd wel een biertje. Nu ging ik thuis op zoek naar pasta. En ik hield de klok in de gaten. Je wilt toch niet te laat naar bed, want ik moest vroeger opstaan dan anders na een wedstrijd. Hoe laat? Ik had de wekker op tien voor half negen ge zet. En normaal gesproken eet je pasta voor een wedstrijd, maar dat zou nu te zwaar op de maag vallen. Ik heb thuis twee beschuit jes met chocopasta gegeten en daarna op de club een broodje en een pannenkoek." Verbeek had minder goed gesla pen dan anders. „Ik betrapte me erop dat ik een onrustiger sliep dan anders. Toch door de onzeker heid. Normaal gesproken weet je waar je aan toe bent: je bent door of je bent uitgeschakeld. Nu moes ten we de volgende ochtend nog verder." Even na half twaalf kwam het verlossende eindsig naal van scheidsrechter Antony Gautier. Waarna de spelers het succes konden vieren met de drie duizend supporters. „Voetbaltech- nisch gezien moeten we dit maar snel vergeten", zei Viergever. „Het is goed afgelopen, daar gaat het om. Later kunnen we hier toch nog met een lach op terugkij ken." eindhoven - PSV-trainer Phillip Cocu kon vrijdag nog geen zinnig woord zeggen over de uitkomst van de loting voor de groepsfase van de Europa League. PSV werd gekoppeld aan het Kroatische Di namo Zagreb, het Oekraïense Tsjornomorets Odessa en het Bul gaarse PFK Loedogorets. „Als ik heel eerlijk ben, zou ik van geen enkele tegenstander iets kunnen zeggen", aldus Cocu. „Dat wil niet zeggen dat we het toernooi niet serieus nemen. Het kunnen wel degelijk goede ploe gen zijn. We gaan de tegenstan ders goed analyseren en zullen in elke wedstrijd voor de winst gaan." Trainer Gertjan Verbeek van AZ sprak van een 'uitdaging'. AZ moet het opnemen tegen Paok Sa loniki uit Griekenland, Maccabi Haifa uit Israël en Sjachter Kara ganda uit Kazachstan. „We zijn blij dat we weer een paar keer weg mogen, maar dan meteen wel een heel eind weg. Vooral Israël en Kazachstan is een eindje vliegen. Maar laten we daar niet over klagen en blij zijn dat we in de groepsfase zitten." Hij denkt dat AZ geen favoriet is. „Maar in deze poule zijn we ook niet per definitie kansloos. Het zijn goede ploegen om ons aan te meten. Het is zeker een uitdaging om bij de eerste twee ploegen te eindigen." Verbeek stond donderdag voor de 59e keer als trainer van een Neder- landse club langs de zijlijn in Eu ropees verband. Louis van Gaal is koploper met 83 duels. Frenken is zich er van bewust dat de concurrentie in een niet-olym- pische klasse altijd wat geringer is. „Maar ook in andere boten zit ten mensen met olympische am bities. Net als bij ons. Uiteindelijk zullen de sterkste twee lichte vrouwen in onze olympische boot terechtkomen. Alles wat we als team doen, staat in het teken daarvan." Dit weekeinde worden de meeste finales gevaren in Chungju. Giste ren plaatsten de skiffeurs Roel Braas en Inge Janssen zich voor de A-finale. Een bijzonderheid. Bij de mannen gebeurde dit voor het laatst in 2002 (Dirk Lippits) en bij de vrouwen in 1994 (Irene Eijs). De lichte mannen vier zonder werd gisteren door een vierde plaats in de halve finale naar de B-finale verwezen. Van de zeven mannenboten ko men er dit weekeinde vier in de A-finale uit. Alle zes vrouwenbo- ten lukte dat, met nu dus al één ti tel als gevolg. De pararoeiers Cor- né de Koning en Esther van der Loos werden eerder deze week al vijfde in hun A-finale. Bezoek tien Film by the Sea Films voor slechts 80,- f lm m m iSth intern-- ZATERDAG 31 AUGUSTUS 2013 Opluchting, ontlading en tranen door Theo Brinkman LOTINC EUROPA LEAGUE Groep A: Valencia, Swansea City, Koeban Krasnodar, Sankt Gallen Groep B: PSV, Dinamo Zagreb, Tsjornomorets Odessa, PFK Loedo- gorets. Groep C: Standard Luik, Red Buil Salzburg, Elfsborg, Esbjerg. Groep D: Roebin Kazan, Wigan Athletic, NK Maribor, Zulte Ware- gem. Groep E: Fiorentina, Dnjepr Dn- jepropetrovsk, Pa^os Ferreira, Pan- durii Targu Jiu. Groep F: Girondins Bordeaux, APOEL Nicosia, Eintracht Frank furt, Maccabi Tel Aviv. Groep G: Dinamo Kiev, Racing Genk, Rapid Wien, FC Thun. Groep H: Sevilla, SC Freiburg, Esto- ril, Slovan Liberec. Groep I: Olympique Lyon, Real Be- tis Sevilla, Vitória Guimaraes, HNK Rijeka. Groep J: Lazio Roma, Trabzonspor, Legia Warschau, Apollon Limassol. Groep K: Tottenham Hotspur, Anz- ji Machatsjkala, Sheriff Tiraspol, Tromsö IL. Groep L: AZ, PAOK Saloniki, Mac cabi Haifa, Sjachter Karaganda. Lege tribunes in Alkmaar. Zo'n drieduizend fans zagen nog kans om het restant van het duel AZ-Atromitos te bezoeken, foto Olaf Kraak CHUNGJU - De lichte vrouwen dub bel vier heeft vrijdag in het Kore aanse Chungju de wereldtitel roeien opgehaald. Volgens Ma- rie-Anne Frenken, samen met Mir te Kraaijkamp, Maaike Head, Rian- ne Sigmond actief in de boot, was het een afgetekende overwinning. „En dat voelde geweldig." Je betaalt met een Tienrittenkaart geen 95.- voor tien films maar 80,. Je bespaart dus in totaal 15,-. Lekker in je eentje heel veel films kijken of gezellig met een grote vriendengroep naar de film! Het kan allebei. De tienrittenkaart is geldig vanaf 1 september en is nu te koop aan de kassa's van CineCity. www.filmbythesea.nl internation^1 filrtwse I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19