Pontesschool Zierikzee is uit de geldzorgen Vrede en alle goeds vanuit Wilhelminadorp SERVICE 33 Boek nu voordelig de mooiste excursievakanties incl. vele extra's nni ken werk €579 „Als je beseftdat we over 2011 nog een tekort van 61.000 euro had den, dan heb je grof gerekend voor bijna een ton omgebogen. Ik denk dat dat niet verkeerd is," licht een tevreden rector Sjef Lom men toe. In de begroting voor 2012 werd nog uitgegaan van een tekort van 26.000 euro. De Zierikzeese school voor voor gezet onderwijs kortte op de per soneelskosten. Vier tijdelijke leer krachten zagen hun contract niet verlengd. Verder kreeg de school vorig jaar eenmalig extra geld van de overheid. Lommen erkent dat het positief resultaat groter had gekund. „Maar je kunt niet ineens de hele boel omgooien. Dat gaat ten koste van de kwaliteit." In de begroting over dit jaar is de school nog positiever. Dit docu ment belooft een positief resul- taat van 375.000 euro. Of het echt zo mooi wordt, durft Lommen niet te zeggen. „Dit jaar gaat natuurlijk de huuropbrengst van de Campus Cultura meetel len. Maar we hebben ook de orga nisatiestructuur gewijzigd. Het fi nancieel voordeel daarvan gaat pas over enkele jaren doorwer ken." De Pontesgroep in Goes, waarvan de Pieter Zeeman onder deel is, besloot in 2010 dat elke school zijn eigen broek moest op houden. De Pieter Zeemanschool werkte toen met tekorten en kreeg twee jaar de tijd om die weg te werken. Dat is nu - een jaar later dan gepland - gelukt. zijn. Vanaf de Oosterscheldedijk heb je een fabelachtig uitzicht over grote delen van de provincie. Heb je er dan, zoals ik het trof, nog een blauwe lucht bij met slag roomwolken, dan ben je spekko- per. Het Sas ligt in de noordelijke uit hoek van het grote schorrenge- bied dat geldschieters uit Rotter dam in 1809 lieten inpolderen. Vijfjaar later kreeg het gebied de naam 'Wilhelminapolder', naar de echtgenote van Koning Wil lem I. Het hele gebied werd van het begin af aan geëxploiteerd door de Maatschap Wilhelmina polder. Aan het kanaal tussen 't Sas en Goes verrezen huizen, waaruit Wilhelminadorp ont stond. Vrijwel alle inwoners van het ge bied behoorden aanvankelijk tot de Nederlandse Hervormde kerk. Zij gingen ter kerke in Kattendij- ke. Daar kwam een einde aan toen op 7 maart 1841 een eigen be dehuis in gebruik kon worden ge nomen. Dat gebeurde op initiatief van de Maatschap Wilhelminapol der. Een landbouwmaatschap als stichter van een kerk is een zeld zame combinatie. Het bescheiden kerkgebouw heeft tot mijn verrassing aan weerszij den gaanderijen. Die werden de afgelopen maanden benut om tweedehands boeken te verkopen. De kerkbanken beneden hebben nog niet zo lang geleden plaats ge maakt voor stoelen. Het pronkstuk in het kerkgebouw is het gereconstrueerde smeedijze ren hek rond de 'tuun', Zeeuws voor wat je in het ABN het 'litur gisch centrum' noemt. De bezoekers van de kerk konden de afgelopen maanden tijdens de openstelling gratis een welkomst- Deze zomer stonden de deuren van het kerkje van Wilhel minadorp op zater dagen voor het eerst open voor bezichtiging. Voor mij een mooie aanleiding om daar eens heen te fietsen. Alvorens het bedehuis te bezoe ken trok ik voor het eerst van mijn leven naar het (Goese) Sas. Ik begrijp nu waarom collega's uit de streek er zo enthousiast over gedicht meenemen. Het slot daar van luidt: „Ga even zitten. Loop jezelf hier niet voorbij. Vouw je handen, open je hart. Bid. En als je dat niet kunt en als je niet geloven kunt omdat je pijn hebt, ga dan maar naar je eigen huis met de groet: VREDE EN ALLE GOEDS." Op Monnikenwerk een verhaal over wat Wilhelminadorp alle maal heeft te bieden. Daar ook een essay over de dwarse opstel ling van de Vlissingse bevolking door de eeuwen heen onder de ti tel: Kerkelijk Vlissingen verrast na Alva ook SGP. Op het blog ook aankondigingen van evenemen ten in de kerkagenda en links over religieus Zeeland. Columnist van de week is )an Zwemer, politicus en hoge school-docent. Hij filosofeert op Monnikenwerk over een samenle- 6-daagse busreis Normandië 10-daagse busreis Bloemenrivièra ving in ademnood. Vertrouwen is een basis voor goed samenleven en blijmoedigheid werkt effectief tegen murmureren. Vraag nu gratis de brochure aan! jy peterianghout.nl of 0172-468800 ZATERDAG 31 AUGUSTUS 2013 stoere tractoren door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De bezuinigingen van de Pontes Pieter Zeeman in Zierik zee hebben effect gehad. De school voor voortgezet onderwijs sloot het jaar 2012 af met een be scheiden positief resultaat van 20.700 euro. En dat is voor het eerst in jaren. Inclusief Verblijf in Hotel Campanile Caen-Herouville op basis van halfpension Excursiepakket t.w.v. 35,- aa. naar Mont St Michel, Avranches, het Memorial Museum in Caen, Bustour langs de landingsstranden, Hon fleur en Etretat, Bayeux en Sainte-Mère-Eglise Vertrek 23 September Reiscode BE40093 www.pzc.nl/monnikenwerk compleet v.a. Inclusief Verblijf in hotel Minerva op basis van haHpension - Comfortabele overnachting op de heen- en terugreis Muziekavond in het hotel Excursiepakket t.w.v. 50.- o.a. naar Alassio, Boottocht van Rapallo naar Portofino, Genua en Monaco O.I.V. een gids, San Remo Verbek 20 september Reiscode 8139280 Jan Zwemer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13