Potatolands is cadeau van Axel voor jong en oud in Axel 'Burgemeester Roep is een beetje dom geweest' Oude meesters ZEEUWS-VLAANDEREN 27 BOODSCHAPPEN Dansaudities bij Moves! Zeeland Dansschool Moves! in Ter- neuzen houdt vandaag(za terdag) open audities voor demoteams. Deze dans- teams doen mee aan (in ternationale wedstrijden. Vanaf 15.00 uur mogen 11- tot 14-jarigen zich bewijzen. Om 17.00 uur beginnen op sportpark Oude Vaart de au dities voor 18-plussers. Themadienst over het eren van God In het Trefpunt aan de Lan- geweg in Breskens houdt Jaap Noorlander uit Eindho ven zondag een uiteenzet ting over hoe de naam van God te eren en groot te ma ken. Dat doet hij in de the madienst 'Ere wie ere toe komt", die om 11.15 uur be gint. Voor kinderen van 4 tot 12 is er zondagschool. Toonbeeld houdt leerzame uitstapjes Cultureel instituut Toon beeld in Terneuzen houdt zaterdag 21 september een excursie naar Leiden en za terdag 28 september naar het Kröller Müller-museum in Otterlo. De inschrijving voor Leiden is gesloten, in schrijven voor het Kröller Müller-museum kan tot 14 september via toonbeeld@ terneuzen.nl of 0115-455950. Honden door het dolle in zwembad De stichting Dierenasiel Zeeuwsch-Vlaanderen houdt maandag een spette rende hondendag in open luchtzwembad Het Plaatje in Axel. Op de laatste dag van het zwemseizoen mo gen honden en hun baasjes samen een duik nemen. Er zijn ook veel demonstraties en workshops. En honden kunnen zwemles krijgen. Entree: 3,50 euro. Van 13.00 tot 17.00 uur. Wel liet hij blijken boos te zijn over het feit dat de bijeenkomst was uitgelekt naar de pers, die ver volgens naar het stadhuis was ge togen. Volgens SP'er Sem Stroosnijder vindt Roep dat zo een onnodig opgeklopte sfeer is ontstaan. Roep had eerder die dag een ge sprek met Commissaris van de Ko ning Han Polman. Die bracht tij dens dat gesprek verslag uit van de ontmoeting die hij had gehad met de fractievoorzitters. Polman zou de steun voor een motie van wantrouwen tegen de burgemees ter hebben gepeild; die zou groot zijn. Roep wil echter aanblijven als burgemeester van Vlissingen. Hij lijkt zijn lot te laten afhangen van de conclusies van de onder zoekscommissie en de raadsverga dering daarna. In het rapport staan echter geen schokkende din gen, verklapte Lou Waterman, die deel uitmaakt van de onderzoeks- commissie. „Oké, de burgemees ter is een beetje dom geweest door een paar maanden te veel pensionkosten te declareren, maar daar heeft hij zijn excuses al voor aangeboden. Voor de rest zat er niets raars tussen de bonnetjes. Tja, sommige dingen konden niet, maar eigenlijk viel het wel mee." De voorzitter van de onderzoeks commissie, Coen van Dalen, liet gisteren weten de uitspraken van Waterman te betreuren. „Ze zijn op persoonlijke titel gedaan en worden niet gedeeld door de on derzoekscommissie." Voor de juiste conclusies verwijst Van Dalen naar het onderzoeks rapport, dat maandagavond om 19.00 uur in het stadhuis van Vlis singen wordt gepresenteerd. Don derdagavond vindt in datzelfde huis om 19.30 uur de raadsverga dering plaats. Kim Leclou-de Rijk heeft veel zin het kijk-doe-luister-festival, dat op zaterdag 7 september op het Hofplein in Axel plaatsvindt. „On geveer een jaar geleden zijn we met een groep vrijwilligers begon nen aan de organisatie. Ons doel is om een festival voor jong en oud te houden. We beginnen de dag met onder meer kinderanima tie en koffieconcerten. Daarnaast worden er verschillende master- classes muziek gegeven door loka le artiesten. Na de officiële ope ning door wethouder Co van Schaik zal de hoofdmoot toch vooral live muziek zijn. Het bij zondere is dat iedere optredende artiest of band een link heeft met Axel." De muzikanten en deejays treden op een groot podium op in een speciale thema-tent. „Aan het be gin van de dag wordt in de feest tent vooral akoestische muziek ge speeld. In de avond wordt de tent omgebouwd tot een dance-gele- genheid. Op het hoofdpodium staan onder andere de Mafïooos en de Sweet Lord Animals. We kij ken ook erg uit naar de gelegen heidsband Axel Potatolands Col lective Rock Band. Dit is een bon te verzameling van Axelse arties ten, die speciaal voor het festival eenmalig samenspelen." Jongeren worden aangespoord om naar het festival te komen via so ciale mediakanalen als Facebook en ook via een speciale And- roid-applicatie voor smartphones. Dat gaat veel bewoners van zorg centrum De Vurssche boven hun pet, dus hebben zij een persoonlij ke uitnodiging gekregen. Om de hele dag in goede banen te leiden zoekt de organisatie nog steeds helpende handjes. „We kunnen nog steeds erg goed vrij willigers gebruiken, zoals ver keersregelaars, versterkingen voor de bouw- en sjouwploeg en de kinderanimatie. Wie wil helpen, is dus meer dan welkom om zich bij ons aan te melden." Lianne, zelf intussen ook een 'zes tiger', is voorlopig niet van plan haar vrijwilligersbaan er aan te ge ven. Maar collega's kan ze altijd gebruiken. Hoe meer mensen af en toe een dag willen bezorgen, hoe langer het voor iedereen is vol te houden. Dat geldt ook voor tafeltje-dek-je in andere dorpen en stadjes in de gemeente Terneu zen, zegt Theda Traas van wel zijnsorganisatie Aan-Z. Kandidaat-vrijwilligers kunnen zich aanmelden via 0115-563015 of via de site www.aan-z.eu Lianne de Regt ziet dat ze men sen een groot plezier doet. Ze weet ook dat ze soms de enige me demens is, die een klant van tafel tje-dek-je die dag ziet of spreekt. Maar maaltijden rondbrengen is zeker geen eenrichtingsverkeer, heeft ze al gemerkt. Toen zij bijna twee decennia geleden naar Koe wacht verhuisde, kende ze er hele maal niemand. Door de contacten met de afnemers van tafel- tje-dek-je burgerde ze een stuk sneller in. Lachend: „Kennissen zijn vaak verbaasd dat zoveel men sen mij kennen." ZATERDAG 31 AUGUSTUS 2013 wmmammmmmimKmmmmmmmmmmmiaKmmmmmmmmm TERNEUZEN BRESKENS TERNEUZEN AXEL door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - De vanwege discuta bele declaraties in opspraak geraak te Vlissingse burgemeester René Roep ziet het rapport van de onder zoekscommissie maandag met ver trouwen tegemoet. Meer had hij volgens betrokkenen donderdaga vond eigenlijk niet te vertellen toen hij de fractievoorzitters uit de Vlissingse raad bijeen had geroe pen. TERNEUZEN - Ze zien er vaak niet uit, die units waar bouwvakkers en festival gangers hun grote of kleine boodschap in deponeren. Daar hebben ze bij toi letverhuurbedrijf Boels iets op gevonden. Wie door deze deur binnenstapt, heeft even het gevoel dat hij terug in de tijd gaat Nu maar hopen dat deze wc binnenin niet écht zoals eeuwen geleden is nagebouwd, foto Camile Schelstraete door Bas Dingenouts AXEL - „Potatolands is echt een ca deautje van Axel aan de Axelaars. We hopen met zoveel mogelijk mensen dit nieuwe hoogtepunt van Axel 800 (jaar) te vieren." Tim Witte, Dominique Dekker, Stefan van Gink en Kim Leclou-de Rijk wil len Potatolands toegankelijk maken voor jong en oud. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 115