loten de Jonge Joharum ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Snuffel, brocante en curiosa De meest fantastische (sterren)restaurants komen koken tijdens Film by the Sea. Gewoon heerlijk genieten! I tijdens de Walcherse Streekfair Vijf kinderen van het gezin Ferket exposeren vanaf vandaag samen uiteenlopende kunst in 't Kerkje. Laatste concert bij galerie galeRichel Fietstoerdub houdt toer- en gezinstocht Zes teams bij eerste zeskamp Bierkaai Zelf appels plukken bij Oude Stoof Sportcentrum Delta naar Goes fakrdaq 3f mufiiMm. 10 f 7 uur Voorkom teleurstelling en reserveer nu! www.filmbythesea.nl In Zeeuwse klederdracht op de foto, snoepen van alle Zeeuwse lekkernijen, uitrusten op het heerlijk zonnige terras, spelen in de super- speeltuin, je taten schminken en nog veel meer voor groot èn klein. WATERLANDKERKJE - Ze zijn artis tiek gezien late roepingen. De kin deren Ferket. Geboren in Graauw. Of liever: er net buiten. Op een boerderij aan de Vanalsteinpolder in Langendam. In 1947 verhuisd naar Aarden burg, dat kleine kunstwalhalla aan de grens. Zes van de acht kin deren zijn behept met de kunst zinnige genen van moeder Emma Lannoye. En van die zes expose ren er vanaf vandaag vijf in 't Kerkje in Waterlandkerkje. Paula (76)Anjes (75), Paul (72), Staf (71) en jeanne (70). Allen woonachtig in of om Zeeuws-Vlaanderen. Behalve Paul, die in Frankrijk zijn hobby uitoefent. „We zijn letterlijk uit de klei getrokken", zegt Staf Fer ket in zijn schitterende tuin bij zijn woning in Aardenburg. Dat wil zeggen: „Na de kostschool en de studietijd gingen we zelf vaak boeren. En moesten we de aan dacht verdelen tussen het werk daar en de zorg voor de kinde ren", vult zus Anjes Goethals-Fer- ket, ook uit Aardenburg, hem aan. Pas toen de kinderen de deur uit waren en de boerderij op slot kon, begon hun kunstenaarsbloed te kriebelen. Staf bijvoorbeeld ging op zijn 62ste naar de kunsta cademie in Eeklo. Daar kenden ze ook Paula en Jeanne al van hun schilderwerk. Anjes volgde cursus sen bij regionale kunstenaars. De éen houdt van schilderen, de ander van tekenen en Staf bijvoor beeld legt zijn ziel en zaligheid in de keramiek. „Exposeren hebben we allemaal al gedaan. Maar-sa men zoals nu, nog nooit", zegt An jes. Het idee kwam van Staf. Tij dens een bezoek aan een tentoon stelling vorig jaar in 't Kerkje. An jes: „We wisten van elkaar niet dat we daar allebei op bezoek wa ren. Toen begon hij erover. Ik zei 'leuk'. Regel het maar." En aldus geschiedde: de expopri- meur van het Ferket Quintet is een feit. Met medewerking van de stichting die 't Kerkje runt. Die kleine, sfeervolle ruimte in Water landkerkje. Waar muzikanten een podium en beeldend kunstenaars een vitrine kunnen krijgen. Tot en met 7 september kan het publiek daar kennisnemen van het werk van vijf gedreven leden uit een Zeeuws-Vlaams gezin. Van de fraaie handgedraaide, ver rassend versierde potten van Staf tot en met de geschetste odes aan het buitenleven, waarin Anjes ex celleert. „Ik werk vanuit mijn hart en niet in opdracht", zegt Staf. Hoe anders is Anjes: „Ik ben wat commerciëler. Grijp vaak terug op vroeger, de boerderij, de dieren, de werktuigen. Stillevens en por tretten maak ik graag in op dracht." AARDENBURG Galerie galeRichel aan de Weststraat 38 in Aardenburg sluit na bijna twintig jaar. Morgenmiddag, zondag, is er het laatste concert. De Mi nisters treden op. De groep uit Utrecht en omgeving brengt Nederlandstalige chansons. Het optreden be gint om 14.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Fietstourclub Terneuzen houdt vandaag, zaterdag, de Vliegende Hollander fïets- toertocht over 80 en 120 kilo meter. Ook kan de Kapitein Rob gezinsrit over 40 kilo meter worden verreden. Startpunt is 't Bierwinkeltje aan de Markt in Terneuzen; voor de twee lange afstan den tussen 8.00 en 10.00 uur en de gezinsrit tussen 9.00 en 12.00 uur. Zes teams doen vandaag, za terdag, mee aan de eerste zeskamp in het Nieuwe Bier kaai-gebied in Hulst. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur en duren tot 17.00 uur. De organisatie is in han den van Hulst in Beweging, met medewerking van car navalsvereniging D'roolse Woepers en de horeca aan de Nieuwe Bierkaai. Wie dat wil, kan vandaag van 10.00 tot 14.00 uur zelf appels (Delcorf) plukken aan de Zuiddijk 6 bij Hengst dijk. Landwinkel Oude Stoof houdt er een appelplukdag. Op het hele uur kan worden gestart met plukken. Vooraf wordt de prijs per kilo be kend gemaakt, achteraf wordt de oogst gewogen. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl GOES - Het Zeeuws-Vlaamse sportcentrum Delta opent eind volgende maand een vestiging in Goes. Delta heeft momenteel vestigin gen in Hulst, Terneuzen en Axel, maar steekt nu dus de Wester- schelde over. Ook in Goes zal Del ta het trainingssysteem Milon Cir kel aanbieden, laat mede-eigenaar Robbert de Moor weten. „'The fu ture of fitness', zoals wij zeggen." Milon Cirkel heet op dit moment het innovatiefste trainingscon cept in fitness te zijn. In Goes zal Delta in eerste instantie gaan wer ken met medewerkers die al bij het bedrijf in Zeeuws-Vlaanderen werken en op de Bevelanden wo- ZATERDAG 31 AUGUSTUS 2013 filin&se m De broers en zussen Ferket exposeren samen in 't Kerkje in Waterlandkerkje, foto Peter Nicolai Het Ferket Quintet door Henk Boot TERNEUZEN HULST HENGSTDIJK 4--——

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 113