iC4* Ook vondelingen laat je niet aan hun lot over Samsung Galaxy Sill Mini voor een fantastische prijs! Klare wijn over kering geëist Oud-rector ZSC diaken Mijlpaal voor buitenbaden Temeuzen 24 ZEEUWS-VLAANDEREN Lappenmand Bestel nu op: hollands hollandsnieuwe.nl/pzc nieuwe. Voordeel voor lezers van de PZC je betaalt slechts per maand! Aangenaam, dit is Mol- lie. Een vier maan den jong poesje, ge vonden in Terneuzen- se wijk Katspolder. Mollie heet misschien wel hele maal geen Mollie, maar zo heeft dierenarts Annette Burrn het dier tje genoemd. Mollie logeert een tijdje in het Dierenziekenhuis, omdat niemand anders voor haar wilde zorgen. Het zwarte poesje werd onlangs als vondeling bij het Dierenzie kenhuis binnengebracht. Dat is ei genlijk niet zoals het hoort. Von delingen zijn voor het Dierenasiel en andere opvanginstanties; in het Dierenziekenhuis worden die ren beter gemaakt. Maar toch Het diertje was ziek, dus dan help je het. Net zoals je aangereden honden en katten helpt, zonder dat je weet of het baasje über haupt te achterhalen is. Dat is dan maar het risico van het vak. Eigenlijk moet het dier na behan deling weer vertrekken. Maar om het dan maar weer aan zijn lot over te laten, druist tegen het ge voel in. „Economisch gezien moe ten wij het niet doen, maar ieder een die hier werkt heeft een hart voor dieren. Dus vang je het op, al weet je dat je er eigenlijk niet aan moet beginnen", vertelt Annette. Ze benadrukt nogmaals dat het Dierenziekenhuis geen opvang- adres is. Maar als er een vondeling wordt aangeboden, wordt er alles aan gedaan om de eigenaar te ach terhalen. Chips en registratienum mers bieden daarbij hulp, maar bij lang niet alle dieren (vooral katten) is de herkomst te herlei den. Kittens zoals Molly zijn vaak nog helemaal niet geregistreerd. Annette: „Als er geen chip in het dier zit, zetten we hem toch op onze Facebookpagina en de websi te van Amivedi, de stichting voor vermiste en gevonden huisdieren. Krijgen we daar geen respons op, dan zoeken we zelf een baasje. Dat is ook de hoofdreden dat we soms toch vondelingen opvangen; vaak hebben we dan al een baasje in gedachten." Neem bijvoorbeeld Robin, een poes die Annette in haar eigen tuin vond op aanwij zingen van haar eigen kat Bat man. „Daar had ik toch al snel ie mand voor gevonden. Tot spijt van mijn buurvrouw, bleek later. Zij had al een mandje gekocht." Overigens hebben Annette en de assistentes Manuela, Mariska en Hanneke ook een huisdier overge houden aan hun werk in het Die renziekenhuis. Dat de provincie - die ook verant woordelijk is voor de veiligheid en bescherming tegen water - nooit is ingelicht, maakte gedepu teerde Carla Schönknecht vrijdag bekend in de provinciale commis sie Ruimte, Ecologie en Water. „Ik wist het niet", liet ze zich ont vallen. Om daarna vervolgens ont hutst vast te stellen: „Het is nogal wat." Schönknecht wil dat Rijkswater staat en ook waterschap Schelde- stromen op korte termijn klare wijn schenken over de onder- houdstoestand van de stormvloed kering in de monding van de Oos- terschelde. „Als ik alle informatie heb, zal ik u direct inlichten", pro beerde ze de onrust weg te ne men bij flink wat partijen in Pro vinciale Staten. Kennelijk is de informatievoorzie ning aan de gemeente Noord-Be veland beter verlopen. Burgemees ter Henny van Kooten meldde donderdagavond in de gemeente raad dat hij al een jaar op de hoog te was van de problemen. Minister Melanie Schultz schreef gisteren naar aanleiding van de berichtgeving aan de Tweede Ka mer dat de veiligheid van de Oos- terscheldekering nooit in het ge ding is geweest. Schultz spreekt in de brief tegen dat er sinds 2000 geen noodzakelijke bestortingen meer hebben plaatsgevonden. Ze stelt dat aan de randen van de bo dembescherming onlangs bestor tingen zijn uitgevoerd. Frankemölle (51) was tot 2010 rec tor op de Terneuzense middelba re school. Hij verkaste toen naar de Kwadrant Scholengroep in Dongen en Oosterhout. Bisschop Liesen wijdt Frankemölle op zondag 15 septem ber in de Heilige Antoniuskathe- draal in Breda. Frankemölle kreeg zijn opleiding en vorming aan de Priester- en Diakenopleiding Bo vendonk. Frankemölle blijft na zijn wijding rector. „Het onder wijs behoort tot de diaconale op dracht van de kerk. De laatste de cennia was de relatie tussen Kerk en school helaas enigszins verwa terd, maar de laatste jaren zijn er gelukkig weer initiatieven om na der tot elkaar te komen." Hij denkt als diaken-rector een bijdra ge te leveren aan die toenadering. TERNEUZEN - Op de valreep is het gelukt: de vijf Terneuzense bui tenbaden haalden dit seizoen de mijlpaal van 100.000 bezoekers. Trouw zwemmer lan Mookhoek (60) uit Hoek was de gelukkige. Hij kreeg in De Vliegende Vaart van wethouder Pim Broekhuysen een seizoenkaart voor 2014 en een bos bloemen. „Kan ik m'n vrouw gelukkig mee maken!" Voor het eerst in drie jaar haalde Temeu zen weer de 100.000, ondanks dat de baden bij slecht weer dicht gin gen om te bezuinigen. Twaalf da gen is dat gebeurd. )an Mookhoek zwemt zeker drie keer per week. Hij doet dat al zo'n zes jaar, eerst op doktersadvies. „Ik werkte voor KPN, reisde veel in de auto en dan zit je maar." Morgen, zondag, is de laatste buitenbaddag in Ter- neuzen. Jan gaat binnen verder. Samsung Galaxy Sill Mini t.w.v. €359,- En iedere maand Zakelijk abonnement? Ga naar hollandsnieuwe.nl/zakelijk m<iiw«; €19,50 i door Raymond de Frel In de rubriek De Lappenmand ge ven dierenartsen, specialisten, assis tentes én baasjes wekelijks een kijk je achter de schermen bij Dierenzie- kenhuis Zeeuws-Vlaanderen in Ter- neuzen. Vandaag: vondelingen. door René Schrier MIDDELBURG - Rijkswaterstaat heeft de provincie onwetend gela ten over de problemen bij de Oos- terschelde-kering. Aan beide kan ten van de kering zijn door een an dere manier van onderhoud diepe putten ontstaan. Mollie werd als vondeling binnengebracht bij Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen. Eigenlijk is dit niet de bedoeling. TERNEUZEN - Titus Frankemölle, voormalig rector van het Zelden- rust-Steelantcollege in Temeuzen wordt op zondag 15 september tot diaken gewijd. Wethouder Pim Broekhuysen feliciteert Jan Mookhoek, de 100.000ste be zoeker in Temeuzen van dit buitenbadseizoen, foto Peter Nicolai Eenmalige biibetaling toestel €19.- Bezorgkosten «30.-. - Compact en krachtig - 4-inch Super Amoled touchscreen - 5 megapixel digitale camera - 275 belminuten, sms'jes of MB - extra 500 MB - optioneel: 1000 sms voor €1.- p/m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 112