'Hij was 'Ik stond er even van te Gouden kans 'Een vertrek komt nooit gelegen' kijken' Serooskerkenaar moet één jaar langer zitten ZEELAND 23 commentaar www.skinjewelry.nl Ook Kees Bierens schaart zich in het rijtje der verbaasden. De WD-fractievoorzitter in Provin ciale Staten, en voorzitter van de provinciale werkgroep die zich be zighoudt met de aandeelhouders strategie voor Delta, had niet ver wacht dat Rob Frohn zo snel de af tocht zou blazen. „Ik stond er even van te kijken toen ik het hoorde. Maar ja, het is zijn eigen persoonlijke afweging over te stappen naar een andere baan." De komst van Frohn als topman van Delta is goed geweest voor het energiebedrijf en ook voor de verhoudingen met de aandeelhou ders, vindt Bierens. „Hij heeft rust gebracht, in- en ex tern. Daar was dringend behoefte aan. Vergeet niet dat de verhou dingen tussen Delta en de aan deelhouders - de provincie en de gemeenten - danig verstoord wa ren." Dat hij weggaat in een turbulente tijd en met een mogelijke overna me van afvalbedrijf Attero voor de boeg, noemt Bierens een beet je ongelukkig. „Rob is een billijke man die transparant is naar de aandeelhouders. Ik had liever ge had dat hij nog een tijdje was ge bleven. Je weet immers wat je hebt en niet wat je krijgt. Maar goed, het is zoals het is." In het artikel van 29/8 over Uni versity College Roosevelt in Mid delburg schreven we, op basis van informatie op de website, dat het collegegeld van University College Maastricht 8.500 euro per jaar bedraagt. Dat klopt niet. Het juiste bedrag is 3.035 euro. Hoe bestaat het dat Rob Frohn nog geen anderhalfjaar na zijn aantreden als algemeen directeur van Del ta al zijn vertrek aankondigt? De verbazing van medewer kers van Delta en anderen is niet geveinsd. Het is ook op merkelijk dat de topman in een voor het energiebedrijf crucia le fase kiest voor een ander be drijf. Vergoelijkend wordt ge sproken over de 'gouden kans' die Frohn pakt, maar het cha grijn zal groot zijn. Het vertrek kan slecht uitpak ken voor Delta. Frohn zette een duidelijke koers uit en wist die met overtuiging uit te dragen. Dat zorgde voor rust in eigen bedrijf en bij de aandeelhou ders. Delta zal vooral beducht zijn voor het oplaaien van de discussie over de zelfstandig heid van het bedrijf. De aan deelhouders doen er goed aan in de periode dat Delta speurt naar een nieuwe directeur geen alternatieve koers voor Delta te verkennen. Want dat is in het belang van Delta noch van Zeeland. De provincie is voor vijftig pro cent aandeelhouder van Delta. Kees van Beveren, die als gedepu teerde Delta in zijn portefeuille heeft, is verrast over het aangekon digde vertrek van Delta-topman Rob Frohn. „Anderhalfjaar is niet echt lang voor een algemeen direc teur van een energiebedrijf. Ik ben wel verbaasd. Maar ja, zo loopt het in het leven. Een vertrek komt nooit gelegen." Een Delta zonder Frohn betreurt Van Beveren 'enigszins'. „Rob was toch een man die de aandeel houders aan zich bond." Het ver trouwen tussen de top van Delta en de aandeelhouders liep twee jaar terug deuken op. Het plan om een tweede kerncentrale te bouwen en de abrupte intrekking ervan, zette kwaad bloed bij de aandeelhouders, die vonden dat ze door de toenmalige algemeen directeur Peter Boerma er te wei nig bij werden betrokken. Rob Frohn scoort duidelijk meer punten. „De aandeelhouders dron gen al jaren aan op een reorganisa tie. Rob Frohn heeft die doorge voerd. Daarnaast heeft hij een dui delijke overlevingsstrategie voor Delta uitgezet. Het is met name door de moeilijke energiemarkt zaak dat Delta de bedrijfsrisico's verder verkleint." De Goese wethouder Loes Meeu wisse komt als gemeentelijk verte genwoordiger in de aandeelhou dersvergadering Delta-topman Rob Frohn regelmatig tegen. Meeuwisse is ook lid van een tij delijke commissie die voor de aan deelhouders over de schouder van Delta meekijkt met de biedin gen die het energiebedrijf doet op afvalbedrijf Attero. Meeuwisse vindt het jammer dat Frohn al zo snel na zijn benoe ming als algemeen directeur de wijk neemt. „Ik begrijp het echter heel goed. Hij heeft een mooi aan bod gekregen. Er zijn altijd head hunters die dit soort topmensen volgen." Meeuwisse denkt niet dat Frohn een maatje te groot werd voor Del ta. „Nee, hij was erg enthousiast over zijn functie bij Delta." Het moment waarop hij vertrekt, is niet al te gelukkig, vindt ook Meeuwisse. „Anderhalfjaar is kort en er speelt veel rond Delta op dit moment. Hij laat het be drijf echter stabieler achter." Meeuwisse heeft er 'het volste ver trouwen in' dat Delta, ook na het afscheid van Frohn, goed zal wor den geleid. De continuïteit is niet in gevaar, aldus de wethouder. Lange Vorstrstraat 87 4461 JN Goes 0113-2112 55 Nieuwe Burg 23 4331 AG Middelburg 0118 - 62 54 79 Nieuwstraat 39 4524 EC Sluis 0117-85 04 01 SEROOSKERKE (W) - De 58-jarige Serooskerkenaar J. V. is op Bali in hoger beroep tot een gevangenis straf van vier jaar veroordeeld, al dus zijn broer Wim. Een officiële bevestiging van die één jaar langere straf had hij giste ren nog niet. Maar via informele bronnen had hij wel al gehoord dat het hoger beroep niet gunstig heeft uitgepakt voor de inwoner van Serooskerke. V. is schuldig bevonden aan mis bruik van vier minderjarige meis jes, maar houdt vol dat hij on schuldig is. Volgens zijn broer is ook de boete verhoogd. „Van 5000 naar 12.000 euro." Volgens de broer gaat V. in cassatie tegen de uitspraak. Hij kon gisteren nog niet vertellen wanneer die zaak dient en of zijn broer dan moet verhuizen naar een gevangenis op lava. Het hof dat de cassatieverzoe ken gaat behandelen, zit in de hoofdstad Jakarta. Volgens broer Wim gaat het naar omstandighe den nog steeds goed met V. „Hij wordt gesteund door de lokale be volking. Die weten ook dat hij on schuldig is veroordeeld." De Serooskerkenaar is lid van de stichting Steun Kinderen Indone sië en kwam regelmatig op Bali. Hij deelde daar onder meer boe ken en schoolspullen uit. Kijk nu op www.lienfashion.nl en ontvang een leuke korting als u voor 1 november iets besteld in combinatie met onderstaande code code: wuma83 Graag tot ziens bij Lien ZATERDAG 31 AUGUSTUS 2013 your beauty products online BIJ NADER INZIEN GRATIS SAMPLES' GRATIS BEZORGING VANAF 30.00 Kees Bierens, WD-fractievoorzitter in Provinciale Staten en voorzitter van de provinciale werkgroep aandeelhoudersstrategie Delta. I Gedeputeerde Kees van Beveren: „De aandeelhouders drongen al jaren aan op een reorganisatie. Rob Frohn heeft die doorgevoerd." Wethouder Loes Meeuwisse vertegenwoordigt Goes in de aandeelhouders vergadering van Delta. „Jammer dat Rob Frohn zo snel weer vertrekt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 111