?flLA start verkoop 1 september Bredabus blijft rijden ZEEUWS-VLAANDEREN Greet Riviercruiser met lippen Film by the Sea Afschaffing belastingvrije rode diesel in Nederland heeft (nog) niet tot een invasie van Belgische loonbedrijven geleid. Actie abseilen van watertoren in Oostburg almanak Video: Interview met Ilse DeLange bij ZNF GESTIFTE VOORPLECHT .TL, 7013 VUss,nRe tionaV M» Op Hulst-Breda gaat wel wat ver anderen. De toekomstige vervoer der mag het aantal ritten afstem men op de vraag. Eerder ontstond onrust over het voortbestaan van de Bredabus. De provincie zou die niet meer willen voorschrij ven. Nu is ingezien dat die lijn be langrijk is voor met name studen ten uit Hulst en omgeving. Van de grensoverschrijdende lijnen blijft Breskens-Brugge ook be staan. Lijn 50 Terneuzen-Gent en lijn 12 Oostburg-Maldegem wor den niet voorgeschreven, zoals de vlag er nu bijhangt. De keuze is aan de vervoerder. Hij zal een fi nanciële afweging maken. Daan van Doorn had Rob Frohn liever nog een jaar gehouden HULST - Zeeuws-Vlaamse loonwer kers vreesden begin dit jaar het ergste. Het verschil in brandstof prijs tussen Nederland en België was al groot. Door afschaffing van belastingvrije rode diesel in Ne derland per 1 januari liep het con currentievoordeel voor de Belgen helemaal op, tot tientallen procen ten. Tot nu toe vallen de gevolgen echter mee, ondanks dat Belgi sche loonwerkers de boer op zijn gegaan om in Zeeuws-Vlaamse klanten te werven. Albert Paridaen heeft een loon- werkbedrijf bijna op de grens, in Sint-Kruis. Hij zou zeker moeten merken dat de Belgische concur rentie is toegenomen. „Een aantal mensen is altijd gevoelig voor aan biedingen, maar - eerlijk is eerlijk - tot nu toe zie ik weinig verschui vingen." Andere Zeeuws-Vlaam se loonwerkers melden hetzelfde. Marco Guiljam van het gelijknami ge loonwerkbedrijf bij Hoek weet dat 'er wel wat klanten zijn over gestapt, maar zeker voor het spe cialistische werk blijven ze bij ons'. Volgens hem schrikt het boe ren ook af dat het minder makke lijk afspraken maken is met Bel gische loonwerkers. „Op tijd zijn is heel belangrijk." Op hun beurt stellen Belgische loonwerkers dat Nederlanders rode diesel in Bel gië komen tanken, wat mag. Guil jam heeft dat overwogen, maar 'de kosten (afstand, tijd) wegen niet op tegen de baten'. „Hoe dan ook", stelt Paridaen, „het prijsver schil blijft oneerlijk." ZNF-directeur Henk Schoute hield deze week een dagboek bij oostburc - De acties voor be houd van de watertoren in Oost burg met de druppels van Johnny Beerens worden steeds gewaag der. Wie dat wil, kan zaterdag 28 september van 11.00 tot 16.00 uur abseilen van de 55 meter hoge to ren. Bijdrage voor het goede doel: 50 euro. Neeltje de Best, één van de eigenaren, wil zo de Vrienden van de Oostburgse Watertoren on dersteunen. De stichting - met nu al 1775 vrienden - timmert ook zelf volop aan de weg. Twee Bier- vlietse Geuzen roepen vandaag, zaterdag, van 14.00 tot 17.00 uur passanten met trompetgeschal op de toren te bezoeken. Vrijdag is in het Ledeltheater een benefietcon cert. Aanmelden abseilen via neel- tjebest@watertorenoostburg.com. De Terneuzense zestiger maak je niet veel meer wijs. Hij gaat boven dien ook nog eens met zijn tijd mee, dus ook de digitale wereld kent geen geheimen voor hem. Alle Engelse ter men die in deze sector worden ge bruikt klinken hem inmiddels al bijna als Oudhollands in de oren. Deze week las hij op de website van deze krant dat lezers een ontmoe ting konden winnen met Ilse de Lan ge en Trijntje Oosterhuis op het Zee land Nazomerfestival. Ilse, Trijntje Ja, die zangeressen kende hij wel. Maar dat andere duo dat erbij stond? Hij keek eens naar zijn vrouw, die ook haar schouders op haalde. Nee, van het duo Meet en Greet had hij nog nooit gehoord. TERNEUZEN - Op weg van Cent naar Antwerpen passeert de Duitse riviercruiser Arosa Brava de Terneuzense Mid- densluis. Veel meer dan een lange platte doos met talloze raampjes is het schip niet, maar één element maakt het opeens spannend: de vrolijke, rood gestifte lippen op de voorplecht. „We verkopen een belevenis", legt een marke- tingmedewerkster van rederij A-Rosa Flusschiff Cmbh uit. „Dit logo past daar heel goed bij." foto Adri van de Wege 13-22 September 2013 HULST - De bus tussen Hulst, Ant werpen en Breda blijft rijden. De provincie is van plan de Bredabus voor te schrijven bij de nieuwe aan besteding van het openbaar ver voer in Zeeland per 1 januari 2015, heeft het dagelijks provinciebe stuur op vragen van de PvdA geant woord. ZEELAND DAGBOEK Loonwerkers houden klanten door Harmen van der Werf ZATERDAG 31 augustus 2013 Tip? redactie@pzc.nl woonPU*s .-...«We r:.,non

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 109