De leukste BUSVAKANTIES... BINNENLAND 7 Kinderen komen om bij ongeluk in Servië KRA5.NL De Drie Provinciën is uitgeroepen tot beste ouderencamping. Wat moeten we toch met al die onderscheidingen? boekt u bij KRAS.NL! Ook© 1 Single- Ij reizen! 3 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 goed", zegt de entertainer. Hij vindt lijsttrekker Henk Krol van de partij soPlus aan zijn zijde. „Als er behoefte aan is, dan is het goed", stelt hij. Programmamaker Cees Grimbergen maakt voor ouderenomroep Max discussiepro gramma Hollandse Zaken. Hij ziet het nut van speciale zaken voor ouderen wel in, of het nou gaat om onderscheidingen of een om roep. „Bij Max hebben senioren toch meer het gevoel dat ze se rieus worden genomen." Niet iedereen is zo positief. In Til burg is Ko Schaaders actiefin het ouderenwerk. „Het stikt van de onderscheidingen", constateert hij. „Om het op z'n Amsterdams te zeggen: je wordt er mesjokke van." De afgelopen maanden bezochten zogenoemde seniorscouts under cover Nederlandse ziekenhuizen. En ruim 90 procent van de hospi talen vulde een vragenlijst over ouderen in. Deze informatie moet begin oktober leiden tot het uit roepen van het ouderenvriende- lijkste ziekenhuis. Het is een ini tiatief van ouderenbonden PCOB, UnieKBO, Noom en NVOG. De ranglijst is volgens de initia tiefnemers bedoeld als stimulans voor ziekenhuizen om betere ouderenzorg te verlenen. De cam pagne gaat gepaard met een websi te waarop de score van ziekenhui zen op het gebied van ouderen- vriendelijkheid op te zoeken is. Voor Ko Schaaders uit Tilburg hoeft een dergelijk initiatief hele maal niet: „Ik ga gewoon naar het ziekenhuis waarvan ik weet dat het goed is. En dat is het Twee Ste- denziekenhuis bij ons in de stad." OUDERENCAMPINC 2013 een-west - Na de ouderenvriende- lijke hotels, gemeenten en restau rants, is Nederland een ouderen- onderscheiding rijker: de soplus- Camping van Nederland. En bin nenkort volgt ook nog het meest ouderenvriendelijke ziekenhuis van het land. „Een groeiende groep ouderen wil zelf zo lang mogelijk de regie in handen houden", verklaart Ar no Hetzel van ouderenbond UnieKBO. En de onderscheidin gen en keurmerken helpen de se nioren daarbij. Zo is de filosofie. De stemming was deze week uit gelaten op camping De Drie Pro vinciën in het Drentse plaatsje Een-West. De ANWB en ouderen bond UnieKBO riepen De Drie Provinciën uit tot soplus-Cam- ping van 2013. Volgens Bredanaar Pierre Kartner (76), bekend onder artiestennaam Vader Abraham, zijn de onder scheidingen een goede ontwikke ling. „Mijn uitgangspunt: als het goed bedoeld is, nou dan is het BELGRADO - Bij een ernstig ver keersongeluk in Servië zijn gister ochtend vroeg twee Nederlandse kinderen omgekomen. Dat heeft de ANWB Alarmcentrale gemeld. Volgens Servische media waren de kinderen 3 en 10 jaar oud en hadden ze naast de Nederlandse ook de Turkse nationaliteit. Het Nederlandse ministerie van Bui tenlandse Zaken kon nog niet be vestigen dat de overleden kinde ren inderdaad Nederlands zijn, maar weet wel dat een Nederland se man in de auto zat en gewond is geraakt. Bij de aanrijding tussen het Ne derlandse voertuig en een auto met Frans kenteken zouden nog acht andere mensen gewond zijn geraakt. De aanrijding tussen de twee au to's deed zich voor op de snelweg van Belgrado naar het zuiden. Dresden Praag U[Q9 Verrassend Italië 9 De Duitse Oostzeekust Grand Tour Spanje Portugal DONDERDAG 29 AUGUSTUS 2013 De Drie Provinciën in Drenthe is door ANWB en UnieKBO uitgeroepen tot 50plus-Camping van het jaar. foto Martijn van der Vaart En weer een ouderenprij s De Drentse camping De Drie Pro vinciën is uitgeroepen tot SOplus- Camping van 2013. De publieksprijs is een initiatief van de Kampeer Caravan Kam pioen van de ANWB en het Unie- KBO-blad Nestor. De prijs is gebaseerd op inter views met vierhonderd mensen van 50 jaar en ouder. Ouderen kiezen doorgaans cam pings uit op criteria veiligheid, rust en wifi. Pluspunten van De Drie Provinciën zijn rust, schoon sanitair en vrien delijk personeel. Vakantiepark Marveld in Groenlo en De Looierheide in Ottersum werden tweede en derde. door Hub Dohmen waarom zou je meer betalen Stedentrip Londen Vertrek: vr. 29/11 en 13/12 - ontbijt Trek er samen met andere singles opuit in het hippe Londen! Voordelig excursiepakket bij te boeken. Zie www.kras.nl/22826 Wenen het Wienerwald Vertrek: za. 7/9 en 12/10 - ontbijt en diner De Spaanse Rijschool, het Prater, maar vooral de bijzondere sfeer maken Wenen onvergetelijk. Zie www.kras.nl/39381 Vertrek: ma. 7/10 - ontbijt en diner Vertrek: ma. 9/9 - ontbijt en diner Ontdek de cultuur en geschiedenis van deze twee prachtige, Een reis met cultuur én strand, met mooie excursies naar o.a. sfeervolle steden. Zie www.kras.nl/39422 Bologna, Florence, Venetië en Rimini. Zie www.kras.nl/22728 Vertrek: za. 7/9, 7/10 en 14/10 - ontbijt en diner Het andere Duitsland; Hanzesteden, sfeervolle badplaatsen en verblijf in een 4-sterren hotel. Zie www.kras.nl/39344 Vertrek: ma. 9/9 - ontbijt en 16 x diner Laat u verrassen door steden zoals Valencia en Barcelona, incl. entree Alhambra in Granada. Zie www.kras.nl/39402 de allerbeste prijs-kwaliteitverhouding gegarandeerde opstapplaatsen door heel NL altijd compleet verzorgd op vakantie: verblijf in goede hotels, ontbijt, veelal diner en excursies vele data met 100% vertrekgarantie singlereizen: op uw bestemming een 1-persoonskamer zónder toeslag ©I Thüringen Saksen Vertrek: za. 21/9 - ontbijt en diner Reis met prachtige natuur en uitstapjes naar o.a. Weimar, Erfurt, Dresden en Leipzig. Zie www.kras.nl/22704 Bloemenrivièra Cinque Terre (549 Vertrek: vr. 13/9, 27/9 en 18/10 - ontbijt en diner - Bezoek o.a. Genua, San Remo Portofino. Hotel nabij het strand in het gezellige Spotorno. Zie www.kras.nl/39397 Pluzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Catamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7